Cesta na tajuplný ostrov 2

Cesta na tajomný ostrov 2

Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný / Akční / Sci-Fi

USA, 2012, 94 min

• verbal

Tak si myslím, že tohle by Verne taky nepřejules! Vidět, jak fabrika na slaboduché kýče používá jeho romány k tomu, aby odpudivý sliz sbalil prsatou cigošku a děsně si zamiloval svého otčíma, jenž je vyjulesý ovarový krk, co umí hýbat kozama, sáhl by po nové julesetce a otevřel si julesu. Jinak na ně na všechny samozřejmě Tajuplný ostrov nastrajules spoustu osidel, jako například obřího ptáka, macatého, elektrického úhoře a předlouhého leguána, až se z toho pětiletým fakanům musí zdát něco nehezkého o tatínkovi. Takže jsem si to samozřejmě náramně ujules a nostalgicky zavzpomínal na doby, kdy jsem ještě jules s rodiči a hltal v televizi zdegenerovanou kulturou nezpizděné verneovky. Z tohohle by jeden dostal akorát tak zánět jules!(25.6.2012)

Ve své podstatě je film absolutní blbost. S realitou toho má společného tolik, jako Zeman s demokracií. Stejně tak i musím říct, že veškeré postavy, co se ve filmu objeví, jsou neuvěřitelně chytré. Fakt, jak kdyby se sešel spolek nejinteligentnějších hlav lidstva a spolu se rozhodli vydat na tajuplný ostrov, o kterém už psala kopa dobrodružných spisovatelů před nimi. Na druhou stranu ale musím říct, že to, co mě na jednu stranu štvalo, na druhou stranu parádně nahrávalo filmu. Příběh byl blbej, ale musí se ocenit, že se tvůrci rozhodli natočit něco naprosto rozdílného. Stejně tak postavy byly chytrý jak rádio, ale na druhou stranu si je nešlo nezamilovat. Do toho super prostředí, perfektní efekty a super zpracování, což dokazuje, že tenhle film je vlastně fakt hrozně fajn.(28.6.2013)

• Cervenak

Keď Rock v úvodnej scéne rozlúšti koordináty, chytí glóbus, zapichne prst do Indonézie a Hutcherson zvolá: "Takže je to uprostred južného Pacifiku!", vedel som, že bude zle. A bolo. Veľmi. Snáď jediným pozitívom je rozšafný dobrodružný soundtrack.(6.7.2012)

Cením si faktu, že tvůrci si na základě románu od Julesa Vernea vystavěli svůj vlastní příběh a vyhli se tak možnému zneuctění samotné knížní předlohy. Nesmírně mě ovšem mrzí nevyužitý potenciál ať už na poli humoru, akce nebo spádu a napětí. Poznávání tajuplného ostrova přece nabízelo tolik dramatických a humorných situací, stačilo se s tím jen trošku víc mazlit a ne aby byl honem, honem další 3D film na světě, dokud je 3D v kurzu. Příběh se bez většího vzrušení prošel v mý hlavě a šel si lehnout do zapomínací komory a to je fakt velká škoda, protože měl v sobě potenciál k ohromení. Musím ocenit vizuální stránku a to jak ostrova, tak Vannessy, střídavě jsem jí čuměl za výstřih a na zadek, no co no, když mě neviděla.. Dwayne Johnson ať se na mě nezlobí, ale do podobných filmů nepatří, není to herec, je to jen bijec a jeho místo je v akčních filmech, některé "otcovské" scény by zahrál líp i lovec Pampaliny.(28.2.2012)

Rozpočet $79miliónovTržby USA $85,610,990Tržby Celosvetovo $270,110,990Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ V prvom rade film trpí hlavne na nie moc dobre vybratom režisérskom poste, Brad Peyton je len rutinér bez nápadov. Mňa ale v prvom rade zaujímalo čo to povie v 3D prevedení, nuž kvalitatívne sa to odvíja v rámci trikov, ktoré sú prevažne na priemernej úrovni, takže tu potom aj tak všetko funguje ako všeho všudy béčkovom filme. Jednoducho skresaný dej dosť zachraňujú v celku trefné vtípky s prašteným Luis Guzmánom, k tomu tu je očarujúca kočka Vanessa Anne Hudgens(na ňu sa nedá nepozerať/ a potom ešte stíhajte čítať titulky)). Osobne som od toho čakal viac, lebo daná predloha ponúkala nespútané možnosti a veľkoleposť a takto to ostalo ani len nie na pól ceste. /videl v kine 3D verziu: 50%/(6.3.2012)

• Radek99

Dvakrát přežvýkaný Jules Verne. A někdo to plivl na plátno. PS: Věřili byste tomu, že Nautilus kapitána Nema je zaparkovaný zrovna pod bájnou Atlantidou? :-/(12.11.2012)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,470 // Otvárací Víkend USA: $27,335,363 // Čo som si ako prvé pri tomto filme všimol, bol veľmi pekný do uší bijúci soundtrack. Ako druhé som si nemohol nevšimnúť niektoré zábery, ktoré boli až tak prenádherné, že sa mi chcelo plakať. A ako tretie som si všimol ten zlý, sladký a cukríkový Happy End, ktorý nemám rád...... 70%(19.5.2012)

Naprosto pohodovej rodinnej dobrodruznej film. To rodinnej je tu samozrejme zasadni, necekejte zadny super akce, Rock tu je prakticky nevyuzitej, je to proste takova projizdka vizualne krasne vypadajicim svetem, s par napinavejsima scenama. Triky sice obcas zazlobi, ale neustale se neco deje, herci jsou sympataci ( i kdyz Hutcherson je misty lehce otravnej frajirek) a tech 90 minut utece jako nic. Pribeh je spatlanina nekolika Verneovo knizek, ale Peyton je docela talent, takze i treba honicka cmelak vs papousek, jakkoliv infantilne to zni, je v jeho podani docela zabavna. Takze ve vysledku jsem v podstate spokojenej, o zadny veledilo se nejedna, ale to jsem ani necekal, takze slusny 3*.(27.5.2012)

• Fr

,,KDO MÁ CHUŤ NA DOBRODRUŽSTVÍ?....“ /// ...ble, ble, ble ble.... přijet na ostrov, potkat zvířata (obludy), najít tajuplný věci (že by si Indiana J. vzrušením urval pinďoura), vyděšeně zdrhat, nadšeně se tvářit, úžasně zírat – vlastně tohle všechno jsem čekal (a možná i chtěl). Ovšem, že to bude tak stupidně prostý – úděsná neherečka (tak schválně...), fantastickej potápěčskej výkon (i když takový lovci perel....), strašlivý triky (neser! Tohle nemůže ani v 5D vypadat normálně....) a Rock (zapomeň na hudbu – ten herec....) s vizáží Mr. Propera (pro jistotu...). No to si se Hollywoode posral v kině! A co děti? Jestli si nemaj kde hrát...tak asi jo. A možná, aby se zasmály, ani nemusej vidět maxi včeličku ve 3D. Takže: ,,KDO MÁ ještě CHUŤ NA DOBRODRUŽSTVÍ?....“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímám se o AKVALUNG. 2.) Zajímám se o tektonický redukce. 3.) Jsem dítě a nemám si kde hrát. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(31.5.2012)

• Flipnic

Je to blbinka pro děti no ... Jedna * za to, že nedávám nulu a jedny za Rocka. I když jeho všeobecný výkon je tentokráte taky pěkně slabý. Ale budiž ...(21.5.2012)

• BadoXXII

Za zmienku stojí len vydarená dynamická akcia (aj tej je ale málo). Inak je to však nevtipné a príliš umelé dobrodružstvo.(30.7.2012)

• choze

O fous lepší než jednička, hlavně s výrazně sympatičtějším castem a vtipnými slovními přestřelkami mezi Rockem a Cainem. A svoje si odhláškuje i spolehlivý Luis Guzmán, který s Hudgens na chvíli zapomenou, že točí rodinnou komedii a nad zlatým valounem vystřihnou srdcervoucí sociální mikrodrama o chudých latinomaeričanech. Jinak je tu ale po hollywoodsku bez ladu a skladu splácáno všechno možné i nemožné (Atlantida v Pacifiku, WTF??), aniž by to ale bylo byť jen vzdáleně vytěžené (výjimkou budiž snad jen hodně haluzová honička na obřích včelách), romantika mezi mládežnictvem absolutně nefunguje a o hrdiny se ani na vteřinu nebojíte. Snad jednou někdo natočí pořádnou poctu dílu Verneově dílu jako celku, potenciál ten nápad rozhodně má.(7.6.2012)

ROCK and roll, baby. Velkolepější nadstavba Cesty do středu Země (tentokrát konečně i v kině v opulentní 3D pořízeném Cameronovými udělátky), již dle očekávání táhne dopředu charismaťák Dwayne, jehož úsměv a prsní svalstvo zachrání situaci vždy, kdy si začnete říkat, že je těch dějových pytlovin a přerostlých digitálních čmeláků vážně trochu moc. Dramaticky Cesta 2 v podstatě vůbec nefunguje (kdo se zvládne nesmát při každém vážnějším momentu, je větší frajer než Michael Caine s mačetou!), ale jako nabušená horská dráha plná atrakcí je to bez diskuze hodně příjemné filmové pošušňání, které si užijí hlavně ti z věkové kategorie 10- a spolu s nimi i dospěláci, jimž nedělá problém na 90 minut jen tak vypnout a zmizet do světa, kde se vám sem tam vysere na hlavu pestrobarevný holub o velikosti bombardéru. 6+/10 a doma bude zážitek poloviční.(8.2.2012)

• Segrestor

Tento biják zachránil jedině Luis Guzmán, ale jinak je to pitomé a nicneříkající jako vánoční projev Mildy Zemana. A také tak vyumělkované. Řeknete si, že to s realitou nemá nic společného a tím nemyslím, že na mysteriozním ostrově žijí miniaturní savci a gigantický hmyz. Dejme tomu. To je asi jediné, co se vám bude líbit. Ale je to málo proti tomu, co vás tam bude štvát. Ničím to z řady podobných filmů na Verneho motivy nevybočuje. Je to jen modernější a uhlazenější a technicky na dobré úrovni.(28.3.2014)

• TeeAge

|| Scenár: Brian Gunn, Mark Gunn / Predloha: Jules Verne - The Mysterious Island | Hudba: Andrew Lockington | Distribúcia: Warner Broes. Pictures | Štúdio: New Line Cinema, Walden Media, Contrafilm | Rozpočet: 79 miliónov $ | Tržby: 315,692,760 $ || Menej tajomného ostrova pre divákov, než zlatého dolu pre producentov. Má to svoje dobré chvíľe, ale žial, prevládajú tie slabšie. Keď sa divák pristihne na tom, že sa smeje aj tam, kde to nechcelo byť smiešne, je s niečim evidentne problém. Netuším, ako na ten ostrov zablúdil Michael Caine, ale dúfam, že sa mu to už nestane... 45% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(8.9.2014)

Nemám tolik dovolené, abych trávil pět neděl v baloně, kmital do středu Země, potuloval se v okolí Měsíce a rozhodně nevydržím z dechem na potopení do hloubky 20.000 mil. Na cestu na tajuplný ostrov jsem si však čas našel a zjistil jsem, že tvůrci hledaného místa neměli žádnou výraznou fantazii a autoři rodinných trampot se taky příliš nezapotili při dumání nad scénářem. Prostě jsem si připadal jako japonský turista, který si doma prohlíží fotky nafocené při běhu Českým Krumlovem a zklamaně zjišťuje, že nic výjimečného vlastně neviděl. Vlastně viděl - slečnu Kailani, jejíž přítomnost sice nezvyšovala kvalitu snímku, ale je zase dobrým důvodem pro to, abych se nesmyslně podíval na tento průměrný snímek ještě jednou.(12.9.2013)

Svým způsobem opět neuvěřitelně imbecilní, na rozdíl od prvního dílu ale mnohem hravější. Ten film snad nelze nenávidět, protože i když tu vlastně nic moc nedává smysl, všichni zúčastnění si tenhle digitální trip náramně užívají a je radost na to koukat...(4.1.2013)

Podařené pokračování. Příjemný dobrodružný fantasy film se zajímavými herci jako je třeba Dwayne Johnson, Josh Hutcherson a Vanessa Anne Hudgens. Oddechovka, která pobaví a zaujme. ( Hodnocení: 7/10 )(13.7.2012)

• ripo

Nehorázna, donebavolajúca sprostota ....(28.12.2012)

Stejný případ jako většina těch Disney fláků - jen v trošku větším měřítku, s obřím množstvím přehnaných kýčovitých scenérií a 3D efektů, které působí přesně tak samoúčelně, jak to nemám rád (i když to někdy může být docela efektní - honička ve vzduchu), méně debilní zápletkou (ale jen o trošičku - takový ten úvod aneb snaha podat nějaký ten rodinný problém a následně ho uhladit je naprostý výsměch), s jedním zábavným, leč vůbec se nechytajícím hercem (Johnson - no, možná se párkrát chytne - pěst, pumpování, ale v některých případech jsem měl pocit, že by ten scénář přečetl záživněji i neandrtálec, tahle rodičovská role prostě vůbec nesedí), opravdu otravným Joshem, průměrným Cainem (v zlém filmu prostě nejde hrát oscarově) a strašně "vtipným" mexikánem. Vůbec je z celého filmu cítit uspěchanost a snaha prodat 3D, dokud i ti nejhloupější nepochopí, že to přece jen taková revoluce nebyla.. A tak se vracím oklikou k úvodu - stejný případ jako většina Disney romantických fláků, tady s nějakými těmi bonusy a počítačovými kejklemi (a přes očividnou snahu v jedné scéně trošku odkázat na Avatara hodně průměrnými kejklemi), ale hlavní důvod proč se na to opravdu dá dívat je Vanessa - Niktorius to vystihl opravdu vystižně :), z holčičky nám vyrostla opravdu pěkná slečna, která by určitě mohla takhle zdobit ještě mnoho dalších výplachů a možná, že i ambicióznějších filmů.. Hraní, ač zase omezen hloupým scénářem, určitě neuráží.. Ale její zbraně jsou určitě někde jinde (vývin). Bez nich bych párkrát určitě usnul.. Soundtrack poctivě vykrádá, co se dá, slyšet znovu ho netoužím. SUMA: průměr, jehož síla se neskrývá v množství 3D srandiček a pixelů, ale v postavě Hudgens. A možná taky trochu ve volné adaptaci Vernea. At už jakkoliv hloupé, znovu mi to připomnělo hrdiny mých méně opotřebovaných let..(31.5.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21