• Romantický

Podfu(c)k (2000)

Bohužel mě tento film vůbec neoslovil, pobavil mě jenom "cikán" Brad Pitt a nejvíce mě dostaly jeho šílené oči při pohledu na hořící karavan a rozhodnutí o pomstě.

2012 (2009)

Katastrofický film o téměř zániku světa - podle mě spíše lepší průměr, slušné trikové scény. Mám ráda Johna Cusacka, takže ten mě potěšil, Woody Harrelson si svého potrhlého novináře také užíval. Jenže děje většiny katastrofických filmů jsou předvídatelné, tak potom už jenom záleží na hercích a režisérovi a Emmerich se s tím popral celkem statečně.

Je to i můj život (2009)

Já jsem nejdřív četla knihu a až potom viděla film, takže jsem věděla, co mě čeká. Působivý film, příjemně mě překvapil herecký výkon Cameron Diaz, od které bych ho nečekala. Jen mě trochu dráždilo to neustále typicky americké "miluji tě" a keep smiling a až nepřirozeně psychicky vyzrálí bratr a mladší sestra.

Dexter (2006) (seriál)

Jeden z nejlepších krimi seriálů, jaký jsem viděla! Neuvěřitelně napínavé, perfektní hlavní představitel i ostatní herci, to nemá chybu! Scénáristé mají úžasnou fantazii a je vidět, že když se to umí, tak nejsou potřeba žádné neuvěřitelné trikové scény, i když ne všechny díly mají stejnou kvalitu, přesto celkově strhující. Úvodní znělka je skvělá. Líbilo se mi všech 5 sérií

Čarodějův učeň (2010)

Poněkud nudné fantasy, začátek není špatný, ale potom se děj začne táhnout a poněkud nudit, Cage hraje svůj lepší průměr,ale Baruchel mi nesedí ani herecky ani typově. Takže spíš dvě a půl hvězdičky.

Iron Man 2 (2010)

Otřesně hloupé! První díl byl vedle toho akční, ironický a s nadhledem. Dvojka je téměř bezdějová, rozplizlá, oplývá stupidními dialogy, kde se všichni neustále překřikují a okoukanými bojovými scénami. O tomhle filmu je těžké něco psát, prostě slabota!

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Tento typ filmů mi nesedí, a proto se mi nijak zvlášť nelíbil.Film mi připadal přehnaný v hereckých výkonech a přebujelý ve výpravě. Trochu mi připomínal Alenku v říši divů.

Terminator Salvation (2009)

Ze všech čtyř dílů se mi tento zdál nejslabší, trikové scény už nebyly tak úchvatné a nápadité, spíše připomínaly Transformers. Děj se dal dost lehce odhadnout, jediné překvapení byl Sam Worthington, který vyčníval nad ostatní. A ten otevřený konec, bože, snad nechystají další díly!

Melodie mého srdce (2007)

Na můj vkus až příliš sentimentální a nevěrohodné, a i když se film snažím brát jako pohádku, nijak mě nenadchl. Jediný, na kom mé oko spočinulo se zalíbením , byl charismatický rozervanec Jonathan Rhys Meyers

27 šatů (2008)

Člověk nestačí zírat, jak jsou pro Američany důležité svatební přípravy a obřady a to je v kostce celý obsah filmu. Obětavá Popelka, která myslí jen na druhé, připravuje jim svatby a marně miluje svého šéfa (nudný, tuctový E. Burns), jenže ten v ní vidí jen prima služku. Ze všech svateb si schovává opravdu příšerné družičkovské šaty a k rozumu ji přivede až novinář píšící o svatbách. Plno scén je vykradených z jiných filmů podobného typu, Katherine Heigl je půvabná a to je asi tak všechno, co se k filmu dá říci.