• Romantický

Víno roku (2008)

Nudná komedie, nabubřelé řeči, trapné boxerské souboje mezi otcem a synem , lacině efektní letecké záběry vinic. A Alan Rickman přehrává. Takže u mě "zklamání roku"

Lekce neslušného chování (2008)

Vtipná anglická konverzační komedie, to jedovaté špičkování je skvělé, ten snobismus! Obzvlášť vyniká K.S.Thomasová, Colin Firth nezvykle zanedbaný, ale sympaťák, moc se mi líbil typicky anglický komorník.

Přestupný rok (2010)

Scénaristé snad opisují jeden od druhého, jakmile vidím záběr ženských nohou v deseticentimetrových podpatcích, je mi jasné, že dívka z města dorazila na venkov. V kolika filmech se tohle klišé objevuje! A Přestupný rok není výjimkou. Ve filmu jsou krásné záběry Irska, Amy Adams je půvabná a vyskytne se pár vtipných momentů a to je asi tak všechno.

Bratři (2009)

Působivé,ale typicky americké drama. Příjemně mě svým hereckým výkonem překvapil T.Maguire, obzvlášť v té šílené poloze. Jen ten konec je takový bezradný

Milý Johne (2010)

Oblíbený spisovatel N.Sparks píše čtivé sladkobolné romány,které přímo vyzývají k zfilmování,ale zrovna tento film nepatří k nejpovedenějším. Hlavní představitelé jsou sice sympatičtí,ale do rolí se moc nepoložili,takže jim tu osudovou lásku nějak nevěřím. Nejzajímavější se mi zdála role autistického otce. Už v knize jsem měla problém s přehnanou ušlechtilostí všech zúčastněných, tak tu ve filmu režisér přece jen trochu potlačil,ale naopak se měl držet knižního konce,ten není tak sladký. (Pro zvědavé - hrdina přijde v noci tajně k farmě a sleduje Savannah, jak od rodiny vychází ven z domu a hledí na měsíc)

Zbouchnutá (2007)

Mně se zdála vtipná tak první třetina filmu, kdy kontrast mezi krásnou TV reportérkou a obtloustlým zarostlým imigrantem, který žije s partičkou otřesných kamarádů, všichni celé dny jen kouří marihuanou a vedou kouzelně trapné a vulgární řeči, nadějně sliboval mnohé. Ale potom film sklouznul do tuctové předvídatelné banality a nudy téměř k nevydržení.

Nějak se to komplikuje (2009)

Řekla bych,že film vychutnají hlavně divácí nad 50 let, kteří už mají v manželství něco zažito a odžito a vychutnají si scény s větším pochopením. Hezká (ale zbytečně dlouhá) je scéna s marihuanou, kde ale tančící Steve Martin je trapný a hraje nudně. Nahý tlustý a chlupatý Alec Baldwin je neskutečný, ale vtipný. Jak on, tak Meryl Streepová si film viditelně užívají.