• Rodinný

Komediograf (2003) (seriál)

Když jsem viděla některé scénky, kroutila jsem hlavou nad tou trapárnou. Pak jsem viděla Komediograf naživo a musím říct, že jsem se během té hodiny a půl nesmála asi půl vteřiny. A až poté mi spousta scének došla (nejsem blondýna, ale holt jsem v tom ten vtip napoprvé neviděla).

Rodinná pouta (2004) (seriál)

Myšlenka dobrá, ale kdyby těch 300 dílů stáhli na 30, bylo by to stokrát lepší.

Populární mechanika pro děti (1997) (seriál)

Dávám 5 hvězdiček a přitom nejsem žádný domácí chemik, fyzik a ani jiný vědátor. Pokusy byly velmi zajímavé a celý pořad byl dobře natočený.

Bojíte se tmy? - Série 6 (1999) (série)

Nejoblíbenější seriál mého dětství na SuperMaxu :) Některé díly si pamatuji dodnes a musím přiznat, že jsem se u příběhů často bála. Mrzelo mě, když se přestal vysílat.

Dopis psaný španělsky (1980) (TV film)

Třetí díl už těží jen z úspěšných předcházejících dílů. Kvalitně nesahá první části ani po kotníky. Ale jako zakončení a takové rozloučení se všemi třemi hlavními postavy docela slušné. Ale chybí tomu jedna zásadní věc a tou je vtip.

Sabrina - mladá čarodějnice (1996) (seriál)

Kdyby seriál skončil ještě v době, kdy Sabrina byla na střední, měl by ode mě plný počet. Ale poslední série, kdy se rozšířilo herecké osazenstvo a zcela změnil původní smysl, to už nebyl můj šálek kávy. Původní vtipný a občas i trochu napínavý seriál se zařadil mezi desítky dalších, kde se řeší jen bezduché vztahy.

Clarissa vám to vysvětlí (1991) (seriál)

Díky tomuhle seriálu jsem se těšila na pubertu. Představovala jsem si, jak se k nám, do šestého patra šplhá můj nejlepší kámoš a jsem stejně cool jako oni :) Zpracování bylo velmi vtipné, když Clarissa s "námi" mluvila přes televizi a malovala rukou grafy atp. Prostě jedinečné. PS: Hodnotím 5-ti hvězdičkama s ohledem na dobu vzniku.

Sedmero krkavců (1993) (TV film)

Jsou jen tři hrané pohádky, které mě děsí i po více než 15-ti letech. Jedna z toho je Anička s lískovými ořišky, druhá je Perníková chaloupka zahraniční výroby (nejspíš USA, film mám na kazetě a nikdy jsem toto ztvárnění v televizi neviděla), kde se děti proměnily v perníkový plot. No a tou třetí je snad ta nejhorší - Sedmero krkavců. Pro mě vždy nejlepší český horor. Možná předlohou je pohádka, ale já se u tohoto filmu klepu strachy.

Sněhurka a jak to bylo dál (1989)

Pro mě nelepší animovaná pohádka, co si pamatuju. Jenom si ji vybavím, tak cítím to napětí a strach, co jsem prožívala spolu se Sněhurkou, hlavně ke konci děje. Hrozně dlouho jsem se snažila vzpomenout na název a konečně se zadařilo. PS: Trpaslinky jsem měla mnohem radši než trpaslíky, měly vícerozměrný charakter :) Ale bezkonkurenční je stejně Vejr.

Beze stopy (2002) (seriál)

Když seriál začínal, těšila jsem se. Nápad dobrý, napínavý a hlavně i reálný. Ale provedení mě hodně zklamalo. Herci mi stále nějak nejsou sympatičtí, možná mi jsou až protivní. Ale takhle odpoledne, když prší a není co dělat, je to dobrá kulisa třeba při skládání puzzle nebo žehlení. Ale sedět u televize a cíleně pořad sledovat, to určitě ne. Natolik pro mě není zajímavý. Snažila jsem se k němu najít cestu, ale často jsem v půlce zjistila, že nevím o co jde,.