Redakce (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2004, 39x50 min

David Matásek, Barbora Kodetová, Bořivoj Navrátil, Martina Preissová, Milan Šteindler, Zuzana Onufráková, Dana Batulková, Pavla Ptáčková-Vitázková, Roman Zach, Irena Máchová, Michal Novotný, Zdena Hadrbolcová, Karel Urbánek, Jiří Ployhar ml., Ilona Svobodová, Jiří Pecha, Zuzana Kajnarová, Jan Antonín Duchoslav, Pavel Lagner, Pavel Nový, Matyáš Valenta, Milan Enčev, Václav Marhoul, Petr Vondráček, Petr Lněnička, Michal Zelenka, Karel Šíp, Jiří Maria Sieber, Lenka Slepičková-Hornová, Susan May Pratt, Hana Vagnerová, Nela Boudová, Daniel Svoboda, Carmen Mayerová, Ivan Vyskočil, Milan Šimáček, Miroslav Žbirka, Tomáš Pavelka, Filip Sychra, Dana Verzichová, Markéta Frösslová, Josef Pejchal, Jan Nemejovský, Anna Hlavicová-Bendová, Marek Galló, Petr Burian, Miroslav Hrabě, Markéta Štechová, Jiří Mádl, Iveta Bartošová, Ivana Buková, Klára Sedláčková-Oltová, Jitka Malíková, Jaromíra Mílová, Martin Matejka, Jitka Sedláčková, Jan Vondráček, Zdeněk Maryška, Rostislav Novák ml., Lucie Štěpánková, Zuzana Mixová, Josef Nedorost, Lenka Svadbíková-Veliká, Miroslav Hanuš, Igor Chmela, Stanislav Lehký, Pavel Zatloukal, Lenka Horáková, Lada Jelínková, Josef Zyka, Lenka Krobotová, Ladislava Něrgešová, Eva Pilarová, Jiří Schwarz, Šárka Vaňková, Pavel Novotný, Vít Karas, Tereza Tobiášová, Lubor Šplíchal, Pavel Slabý, Luděk Fiala, Miroslav Kořínek, Petra Hobzová, Dagmar Krejčí, Jiří Štrébl, Miloslav Študent, Martin Maxa, Karolína Rottová, Olga Schmidtová, Jiří Škoda, Jiří Hána, Kateřina Velebová, Zdeněk Vencl, Jana Staňková, Martin Učík, Zorita Azrak, Jana Bučková, Otakar Brousek ml., Andrea Němcová, Jaroslav Vlach, Drahomíra Vlachová, Otto Rošetzký, Martin Mňahončák, Lucie Váchová, Veronika Jeníková, Martin Janouš, Karel Janák, Jan Rosák, Michal Roneš, Matúš Bukovčan, Lucie Vačkářová, Renata Visnerová-Prokopová, Jaroslav Kříž, Leoš Juráček, Jan P. Muchow, Vanda Károlyi Konečná, Marcela Rojíčková, Peter Varga, Pavel Batěk, Svatopluk Říčánek, Radka Fišarová, Václav Legner, Jiří Král, Jiří Zeman, Hana Čížková, Miroslav Večerka, Ludmila Šafářová, Vít Pešina, Erik Kalivoda, Hynek Chmelař, Patrik Hezucký, Pavel Kočí, Oldřich Hrůza, Tomáš Krejčí, Aleš Spurný, Ludmila Mecerodová, Pavlína Danková, Eduard Jenický, Hanuš Bor, Jan Počepický, Ivo Novák, Michal Čeliš, Oldřich Vlach, Nikol Fischerová, Jiří Kohout, Petr Kadlec, Ondřej Kavan, Barbara Chybová, Martin Havelka, Pavel Vangeli, Petr Vršek, Vítězslav Bouchner, Lenka Loubalová, Monika Absolonová, Robert Tyleček, Richard Maška, Robert Jašków, Otta Tesař, Vladimír Tausinger, Petr Vágner, Jiří Bábek, Zdeněk Palusga, Stanislav Brunclík, Dana Černá, Alena Štréblová, Jiří Klepl, Zdeněk David, Michaela Maurerová, Lukáš Homola, Zdeněk Klumpar, Martin Dusbaba, Zdeněk Velen, Jiří Hájek, Renata Drösslerová, Zuzana Skalníková, Tomáš Palatý, Markéta Richterová, Petra Výtvarová, Ondřej Volejník, Šárka Kavanová, Klaudie Kovářová, Patrik Plešinger, Viktor Dvořák, Veronika Hong, Lina Wagnerová, Eva Kodešová, Milan Němec, Michael Kňažko, Martin Davídek, Josef Beck, Jaroslav Synek, Julian Záhorovský, Miroslav Horáček

• kleopatra

Začala jsem na 2*, ale po včerejším díle (20.1.05) se mi těžce klepe ruka, abych to nehodila do "odpadu". Fotograf zůstane přes noc v komunitě Slunečnice, kde vypátrá, že šéf káže makrobiotickou stravu a primitivní způsob života, přitom se cpe stehnem z čehosi, co mělo očička, a obchoduje s nemovitostmi (v kůlně má počítač a pracuje zrovna, když má doma "záškodníka", který to sleduje oknem!!!!!!). Redakční kolega jde boxovat, aby dostal rozhovor a jeho kolegyně ho trénují celý 1 den!!!!!!! ("přinesu ti kazetu Rockyho, vokoukneš nějaký fígle"). Jiný kolega zas má doma zbloudilou bláznivou babku na skříni.......no, FUJ !!!! Jedna * je jen za snesitelnou úroveň prvních dílů.(21.1.2005)

• Gemini

Nejsem pravidelným divákem, ale pochybuju že bych měl štěstí jenom na ty špatné díly. Jediné vyložené klady seriálu - David Matásek a Bára Kodetová - jsou fuč, takže s Redakcí asi definitivně skončím...A souhlas s kleopatrou - tohle byl naprosto příšerný díl.(27.1.2005)

O prázdninách 2008 jsem se díval na něketeré starší díly, novinářské a detektivní zápletky jsou občas hodně bachrlaté, ale pořád je to UMĚNÍ v porovnání s tím, kam to nova se všemi těmi Ordinacemi a Pojišťovnami dotáhla. A soukromí novinářů není líčeno vůbec křečovitě. A až na výjímky skvělí herci (Novotný, Šteindler, Matásek...) Navíc budiž Redakci dík za to, že vykopla Jiřího Vejdělka směrem vzhůru.(4.11.2004)

OK, hrajou v tom nepřesvědčiví herci. OK, většina zápletek působí neuvěřitelně dementně. OK, není to příliš vtipné, ale zatím ani u jednoho dílu jsem se nenudil, což lze u Novou produkovaných pořadů považovat samo o sobě za zázrak a jako takový si ty 3 hvězdičky určitě zaslouží. Zajímavé komentáře: kleopatra, ScreamJay, Blofeld, Cooper, PogoJoe(23.2.2005)

• Renton

Scénář: Alexej Bavorov, Martin Dolensky, Marek Epstein a další .. Na začátku slušný český seriálový průměr tj. nějakých 50%. Bohužel jen prvních pár dílů, ty pozdější a druhá série už jistojistě míří do odpadu.. Naposledy jsem měl totiž také to "štěstí" vidět zrovna ten, kleopatrou popisovaný díl. Jen nevím jak skončil, nedalo se to vydržet do konce... Od té doby už seriál nesleduji ani příležitostně!(1.10.2004)

• AngelAngie

Pro mě jeden z těch povedenějších českých seriálů ..(28.5.2008)

• DaViD´82

Možná kdyby jednotlivé epizody neměly hodinu, ale dvacet minut, tak z toho něco vykřesat snad i šlo. Bohužel v podobě jak to pojala N@va jde o stupidní záležitost se špatnými hereckými výkony, zoufale trapným pokusem o cameo role a neexistujícím scénářem. Dialogy jsou nevydařené až běda. Přesto oproti jiným seriálům ze stáje této komerční stanice jde stále o relativně snesitelnou záležitost. Mezi slepými jednooký králem, ale v tomto případě jde spíše o nedomrlé princátko.(25.1.2007)

Jak říká AngelAngie(21.1.2009)

• tron

„Zdravym!“ Na večernú relaxáciu príjemné. O to sa postarala zručná réžia Jiřího Vejdělka (budúci režisér ÚČASTNÍKOV ZÁJAZDCU či VÁCLAVA) a skúsení sympatickí herci, ktorým to spolu pristane, čo je predovšetkým prípad charizmatického šéfredaktora „Denných listov“ Davida Matáska (tetralógia o básnikoch) a jeho vlasatého zástupcu Šteindlera (plus čierny kôň seriálu - Mrázek). Práve režisér s hercami nám umožňujú pozabudnúť na biednu výpravu, papierom šuštiace dialógy, klišé zápletky, očakávané zvraty a vzťahy medzi postavami, nevraviac o úsmevných pokusoch „niečo povedať o spoločnosti“. Predchádzajúce novácke pokusy o vlastný seriál "Nováci" a "Hospoda" boli lepšie. Viac na Recenzie.org: http://www.recenzie.org/serialy/24-novacky-serial-redakcia#(8.6.2009)

Oproti jinejm skvostum, ktere vyrabela televize Nova je tohle docela koukatelny. Herecky vykony mi pripadaly jako by spis improvizovali, ale ono s tak deravym scenarem se neni co divit. Nastesti i kdyz to je misty trapny, je to vetsinou docela pohodicka a kdyz to porovnam s jinejma skvostama (Rodinna pouta, libovolna telenovela) tak si to 3* zaslouzi.(10.7.2005)

V době, kdy televizi vládnou telenovely je tohle celkem příjemná změna s pohodovými herci .....(18.9.2007)

• Faidra

Opravdu ráda bych viděla, jak funguje pracoviště, na kterém se průběžně vyskytují 3_4 partnerské dvojice.(4.7.2007)

• igi B.

...Fakt ze života, takhle nějak to v těch novinách funguje. Dramatické zápletky, špičkové herecké kreace, vynikající scénáře, co díl to perla... Myslíte, že si dělám prdel? Ne, to si Novčata dělají prdel z nás. Samozřejmě, na odpad to vyloženě není, ale i tak - pochcat...(7.2.2006)

• Zeck

David Matásek aneb pokouším se být charismatický... Roman Zach - myslím, že jsem sexy, ale jsem uplně dutej... Milan Šteindler - svojí nejlepší práci jsem odvedl s vrácením se do hrobu... Klasický seriál pro duševně nemocné, od naší-vaší televize...(8.5.2008)

Z produkce současných nováckých pořadů se jedná rozhodně o překvapení. Pokud strhneme z každého dílu ten průměrný kabátek dostáváme vždy stejnou konstrukci, ale co, Redakce je zábava, takže to ani tolik nevadí. Děj se odehrává svižně, příběh má vtip a problémy hrdinů jsou zajímavé, takže co by jej mohlo shodit? Možná jen to trapné odstraňování všech reklamních značek je až moc přehnané...(20.4.2006)

• ScreamJay

Z bláta, toho hutnýho sajrajtu telenovel a bezduchých tlacháren typu Rodinná pouta, přeci jen vzešel koukatelný seriál. Musím se přiznat, že právě u Redakce jsem to už vůbec nečekal, ale přeci se stalo. I přes toporné dialogy, do kterých když se zaposloucháte, je z nich patrná recitace, scénář je překvapivě vtipný, humor je nenásilný a docela dobře rozvržený. Herecky sice slušně zastoupené, ale ty naškrobený, toporný a našprtaný odříkávky se nevyhnuly ani takovým matadorům jako jsou Šteindler nebo Matásek. Jediný zcela naprosto přesvědčivý výkon tak podává vlezlá maminka Báry Kodetové – Zdena Hadrbolcová (ale to už je paní herečka). Vyděl jsem sice jen pár dílů, ale oproti Rodinným poutům, kde sem měl problém se zažíváním už po polovině první epizody a Pojišťovně štěstí, kde to jako mělo být dojemné a já to nějak neodhalil, má Redakce moderní šmrnc, slušnou grafiku a sázka na atraktivní novinářské prostředí tentokráte vyšla. Proto dávám 2 a 1/2 hvězdičky. Snad to připravovanýma dalšíma řadama nezprzněj. (P.S.: Tak zprznili!!!)(30.11.2004)

Průměrný seriál, občas lepší, občas horší.(13.1.2005)

• TheRaven

Už jsem na nově viděl i větší zhovadilosti...na tohle se skoro dalo i koukat.(4.9.2008)

• gudaulin

Téhle produkci jednoduše neholduju, ale na svůj žánr má Redakce slušné hodnocení, a tak jsem zkonzumoval celý jeden díl. Vykašlat jsem ho nemohl, vyplivnout taky ne, a tak ho v sobě pořád nosím a tíží mě v žaludku. Ať se nikdo nezlobí, ale po stránce dialogů je to naprosto zoufalá záležitost a herecky nepřesvědčiví jsou i ti herci, do kterých bych to nikdy neřekl. Měl jsem pocit trapnosti. Celkový dojem: 10 %.(19.7.2008)

Seriál ze součastnosti, který oproti jiným svým vrstevníkům si nehraje na nic víc, než je. I když kvalita dílů a případů je kolísavá, žádný díl mě nijak nenaštval. P.S.: Jediná postava, která mě nebetyčně sere je Veronika. Nejlepší postava - Mrázek.(16.2.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12