• Krátkometrážní
  • Hudební

Babovřesky (2013)

Troškovská, ale nie sluncesenovská komédia. Nejaká hláška tam padne, ale je to len ako rozmarín medzi burinou. V letný večer to môže byť spestrením nejakej tej rodinnej návštevy, ináč si to predstaviť neviem. Teda aspoň nie v lepšom hodnotení.

Armagedon v Los Angeles (2014)

Občas sa v odpadkoch dá nájsť kúsok, ktorý tam spadol omylom. Tento béčkový video katastrofák, ponúka klišé, na bronzovom podnose, je zábavný svojským spôsobom, triky niesu až tak hnusne CGI a objavia sa aj celkom zapamätania hodné hlášky - ,,Ja nie som slečna, ja som doktorka´´.

Prisoners of the Ghostland (2021)

Kdesi, kedysi, som čítal, že sa Nic Cage vyjadril, že toto bude jeho doteraz najšialenejší snímok. A ono to nakoniec skončí, ako keby Jodorowsky natočil MAD MAXA. Ak viete, kto tento umelec je, a čo všetko natočil ( mne stačil jeho KRTKO ), budete vedieť. Naopak nemám skúsenosti s pánom Sonom. Ale myslím, že pán Sono si ako temptrack púšťal aj legendárne posta apo snímky, a aj niečo od Alejandra.

Tarnation (2017)

Humorne si uťať z klasiky, je bežná vec. Kto je nad vecou, nehromží a nelamentuje. Tí radikálnejší, ale môžu zúriť. Myslím, že tu sa obe strany môžu tešiť z jednej veci. Je to film zlý a takpovediac otravný, v tom zmysle, že už nech si to tvorcovia vyžerú sami za seba.

Die xian (1980)

Dva príbehy z HK tvorby. A to, že ide o horor, je tu pekne badateľné. Ten druhý, je tak trochu detinský, ale ten prvý, dá sa povedať nosný, by bol pri patričnej celovečernej minutáži a ešte väčšej ochote zatlačiť, naozaj životaschopným spestrením žánru.

M3GAN (2022)

PG-13 horor, či thriller, je pre mňa vždy lákavá výzva. Ten ktorý snímok, má u mňa vždy iba dve možnosti. Stredná cesta, akosi neexistuje ( skôr raritne ). M3GAN ako postava, je síce technologickým zázrakom, film samotný však nie. Jeho prehypevanosť mu síce podarila nastrádať dolárikov, ako maku, ale aj značne ublížilo jeho kvalite. A tu práve nastáva ten môj ´´problém´´. M3GAN, mi ako mládeži prístupný žánrový snímok, sadol. Ani mi veľmi nevadilo, že sa v násilných scénach netlačilo na pílu ( náznaky sú ale natočené dobre ) a že ľakačky nie sú škodlivé kardiakom. Je to proste produkt, ktorý trefne vystihuje dobu, uspokojil dnešné obecenstvo, mňa neznechutil, dokonca potešil a u pokračovania sa možno dočkáme niečoho, čo osloví aj Rkárov.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Od(d) Sommersa som aj napriek skromnému rozpočtu ( oproti jeho bombasťákom spred dvoch dekád ), predsa len čakal väčšiu nálož, než toto lacné a hlavne nudné, romanticko fantazijné divadielko. To, prečo sa snímok nevedel ( a dá sa povedať, že len v minimálnom nasadení ) dostať do svetových kín, je už v podstate jasné.

Červená kalina (1973)

Príbeh recidivistu, ktorý ale stále ostával chlapom za každú cenu. Snímok pokladať za obdivuhodný. A to nielen po štylistickej stránke, ale aj hereckej a dialógovej ( tu vynikne brilantný SK dabing ). Sovietsku kinematografiu tu síce cítiť až v morku kosti, ale jeho výpovedná hodnota je svetová.

Forever Evil (1987)

Vystrihnúť minimálne polhodinku, mali by sme tu slušný, strašidelný horor. A tak sa medzi scénami, ktoré čo to za to stoja, dívať na zbytočnú vatu okolo. Remeselná stránka nieje až tak odfláknutá, ako by niekto čakal, ale laciná synth hudba nám stále dáva najavo, že sa dívame niečo z hranice medzi béčkom a céčkom.

Syndikát smrti (2005)

Chcete sa na akčných scénach ( a nielen na nich ) pobaviť? Myslím, škodoradostne zasmiať. Tak potom LETHAL odporúčam všetkými desiatimi.