• Krátkometrážní
  • Hudební

Buck Rogers in the 25th Century (1979)

Film ( rovnomenný seriál mi nejako ušiel ) som v detstve zbožňoval. A je skvelý aj dnes. Je to presne na rovnakej vlne ako BATTLESTAR GALACTICA. No, ale aj z jej chybami. Napr. tie isté zábery na vesmírne súboje dosť kazia. Som však ochotný tie chyby odpustiť, a to nielen z nostalgie.

Sliz (1988)

Prekvapivo vydarený remake sci-fi filmu z roku 1958. Je okázalejší, a čo je najhlavnejšie nie je tak kŕčovitý ako pôvodný film. Vynikajúce triky a masky a sympatický teen herci vo filme, ktorý je jedným z mála výnimiek, keď je prerabávka o dosť kvalitnejšia ako originál.

The Blob (1958)

Mladučký McQueen v sci-fi klasike, ktorá bola predobrazom k oveľa efektnejšiemu remaku.

Černá díra (1979)

Jeden z filmov, ktoré sa po megaúspechu HVIEZDNYCH VOJEN vyrojili ako huby po daždi. Je však veľmi kvalitný. Ako výprava, tak aj triky. Príbeh je napínavý a akčný a herci občas aj majú čo hrať. Taká zabudnutá klasika sci-fi žánru.

Útěk z Planety opic (1971)

Zo všetkých dielov najnudnejší, najpomalší a najmenej kvalitný. Zapadá síce do opičej mytológie, ale jeho prevedenie je nedostačujúce.

Bitva o Planetu opic (1973)

Taký gulášik, ani horúci ani studený, s nápaditými ingredienciami, ale nie veľmi kvalitne uvarený.

Dobytí Planety opic (1972)

Priemer a zase len priemer. Nie zlé, ale dosť pomalé, aj na tú dobu.

Planet of the Apes (1974) (seriál)

Pozeral som to ako malý chlapec na nemeckej satelitnej televízii ( a videl som to ešte pred pôvodným filmom ). Vtedy sa mi to zdalo pozerateľné, dnes už je to len nudná báchorka v lacnom prevedení.

Do nitra Planety opic (1970)

Časť, ktorá si ako jediná udržala ako takú kvalitu prvého dielu. Je to výpravnejšie a akčnejšie a rozhodne to nenudí.

Planeta opic (1968)

Klasický a obdivovaný sci-fi s na tú dobu neuveriteľne realistickými maskami a záverečnou superpointou, ktorú snáď už ( v dobrom zmysle slova ) pozná aj malé decko. Kult a legenda v jednom.