• Krátkometrážní
  • Hudební

Mečte navstreču (1963)

Aspoň som sa kochal vynikajúcimi dobovými trikmi, pretože snímok je aj napriek svojej hodinovej minutáži neuveriteľne uťahaný. Proste klasický sovietsky prístup k látke a neraz som tu už pri takýchto snímkach spomínal, že východný blok akosi nepochopil podstatu zábavného sci-fi. Alebo ju vôbec pochopiť nechcel?

Meč v kameni (1963)

Zabudnite na nejakú artušovskú legendu. Toto je skvost pre tých najmenších, kde občas vykukne niečo mládežníckeho, či nebodaj dospelého. Nieje to na škodu, ale tým pádom sa zužuje okruh divákov, ktorým bude táto sranda pripadať nadpriemerná.

Méďa (2012)

TED je snímkom, z ktorého kypí ten pravý hrubý americký humor a pri ktorom sú aspoň čiastočné vedomosti o americkej popkultúre len a len plusom. Nemôžem tvrdiť, že je to vynikajúca komédia a možno nieje ani veľmi originálna, ale má svoj štýl, príjemnú atmošku a sympatický herecký ( a plyšový ) ansámbel.

Méďa Béďa (2010)

Superinfantilná zábava, kde sú živý herci viac digitálny, ako zvierací hrdinovia. Čo nieje až tak na škodu veci. Hlavným ťahadlom je predsa len dvojica hovoriacich medveďov a ich veselé príhody. Síce miestami až príliš detinské, ale aspoň zábavné.

Méďa Béďa (1961) (seriál)

Seriál som poznal ešte pred tým než ho začala začiatkom 90. rokov vysielať verejnoprávna televízia vo forme večerníčku ( podobne ako DICKA TRACYHO ), no to bolo prvýkrát čo som ho mal možnosť vidieť v slovenskom ( skvelom ) dabingu.

Medailon (2003)

Podobný prípad ako TUXEDO. Ak Jackie nemá tvorcovskú slobodu, tak to dopadne ako toto. Pre mňa jeden z jeho najhorších filmov, z Hollywoodskych najhorší.

Méďa 2 (2015)

Pripravte sa na porciu nekorektnej zábavy, pri ktorej sa prebudí vaše zlé JA. Komédia roka, ktorá v kinách ( oproti prvej časti ) prepadla, len aby sa mohla stať ešte kultovejšou, ako jej predchodca. Bránice ( ale aj vaše svedomie ) dostanú zabrať.

Méditerranée (1963)

Ďalší blud, ktorý ( ktovie prečo ) získal ( zrejme zaslúžené miesto ) v publikácii, ktorú udáva užívateľ Revanx. Poďme na to! Obrázky nádhernej stredomorskej scenérie, sú tu prepojené s brutálnymi zábermi na býčie zápasy a na dievča, ležiace na operačnom stole. Naozaj? Buď som pako ja, alebo tí ostatní.