• Krátkometrážní
  • Hudební

27 šatů (2008)

Je tu viac klišé, ako počtu šiat v názve filmu, ale celkom príjemne sa na to pozerá a ak ste romantik(čka) až do morku kostí, váš zážitok bude rozhodne znásobený.

28 dní (2000)

Spraviť z alkoholickej témy rom-com, môže zrejme len Hollywood. Žiadny naliehavý príbeh s presahom, aj keď dramatických vecí tam jest. Dobre sa na to pozerá, ale alkoholikom to k úspešnej liečbe nepomôže, skôr ku cravingom.

28 dní poté (2002)

Osobne som viac za klasické zombi horory, kde sa mátožné postavy potácajú v neľudskom, pomalom rytme a predsa im neuniknete, spústy gore a umelú a hutnú atmosféru. V tomto snímku vyššie spomenuté ingrediencie takmer absentujú, ale realizmus tu prekvitá.

28 týdnů poté (2007)

Z môjho pohľadu - a pre mňa - diváckejší a o to lepší snímok, ako časť predchádzajúca.

3 Dev Adam (1973)

Turkish fláky majú to svoje. Sú to buď nepozerateľné hlody ( TURKISH E.T. či TURKISH SUPERMAN ), alebo vecičky ktoré budú navždy zapísané zlatými písmenami vo filmových kronikách ( TURKISH FIRST BLOOD či TURKISH STAR WARS ). Tento mockbuster, akási filmová predpoveď dnešných AVENGERS, patrí niekde medzi. Samozrejme hovoríme stále o tureckom paskvile, kde tvorcom nič nieje sväté a kde sa herci tvária a účinkujú, ako najväčší borci vo vesmíre. Rarita, ktorá robí tureckej exploitation komercii minulého storočia dobré meno.

3 dny na zabití (2014)

Trochu netradičná bessonovka ( žáner, ktorý už dávno patrí do filmových encyklopédií ), smerujúca viac komediálnym smerom, ako tým akčným. Nieje to vyvážený mix týchto dvoch druhov filmu, ale je natoľko zábavný, že nízka miera spokojnosti tu nehrozí.

3 Doors Down: Away from the Sun (2002) (hudební videoklip)

Značne originálny videoklip, škoda len, že nebol vypilovaný do lepšej vizuálnej formy.

3D Saamri (1985)

Bollywoodsky horor. Takže tanečky ( jeden z nich sa inšpiroval Jacksonovým Thrillerom ), lacný humor ( naozaj je to viac komédia, ako strašidelný žáner ) a jedna celkom podarená maska ( škoda, že sa neukázala v lepšom snímku ).