Apollo 13 (1995)

Klasika klasik, opředená do maximálního vlastenectví a maximálního happy endu. Tenhle film je slušně natočený, herecké výkony jsou zde velice dobré, ale při své délce začne sem tam trochu nudit. Když se člověk ale pohlédne zpátky za filmem, který právě dokoukal, musí prostě uznat, že se mu to líbilo. Slušně a věrně zahrané, přes jasný konec i napínavé, poutavý děj a slušné hudební podbarvení. I přes pár svých chyb, je to dobrý film, který bych si nebál pustit znova.

Antikrist (2009)

Výborný film, který je postavený na ještě výbornější atmosféře, skvělých hereckých výkonech a parádní kamery. To vše za doprovodu nenucené hudby a zvuků z okolí. Brutalita je tady slušně nastavená docela vysoko a LvT se rozhodně nebojí vše ukázat. Slušný psychologický thriller, který vyvrcholí soubojem o přežití. Rozhodně filmek, který stojí za to vidět.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Opravdu velice povedený pořad, který si rozhodně nebere s prasatama v kuchyni žádné servítky. Říznej Zdenda to tam dává ostatním pěkně sežrat. Bohužel, těžko pochopitelné pro starší generaci a pro lidi, kteří nemaj zájem dobře vařit. Prostě slušivý pohled, do zákulisí českých kuchyní a provozu.

Andělé a démoni (2009)

Tohle mi přišlo celkově velice slabé. Hanks tu odvádí dobrou práci, zbytek se jen veze a je tam opravdu jen do počtu. Děj je sice zajímavý, možná že v knize to vyjde celkově lépe, ale já z těch příjezdů na poslední chvíli byl ke konci už fakt otrávenej. Vševědoucí postava Langdona pak začíná být i přes dobrý výkon Toma málo uvěřitelná. Jinak kamera výborná a hudební doprovod také, zbytek o ničem.

Amistad (1997)

Ať si říká kdo chce co chce, tenhle filmek mě prostě chytil a zaujal. Délka, kterou se zde mnozí ohánějí je vadou jen pro toho, kdo se nedokáže vcítit do děje, což zde není nic složitého. Slušná atmosféra celý film, šikovná kamera a velice slušné dialogy dokážou hravě pokořit tří hodinový děj. Herecké výkony zde patří k vysokému standartu a Spielberg taky odvedl slušnou práci. Celkově je to velice dobrý film, který se ale nesmí kouskovat, protože to pak nedrží pohromadě, ale funguje jen a pouze jako celek.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Vidět jednou sice postačí, ale i tak si z toho filmu člověk zapamatuje mnohem více, než z jiných "vícehvězdových". Spousta nudného místa je prostě rozemleta výbornými hláškami, skvělými vtipy a líbivou parodií. Pro všechny příznivce i odpůrce hip hap hopu film, který se jistě oplatí vidět. Děj se slušně drží ve svižném tempu skoro až do konce a to bohatě stačí.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Možná se to někomu zdá takové nudné, obyčejné, dětské, ale člověk by měl myslet i na to, že filmy se netočí jen pro dospělé. Tohle scifi má v podstatě vše co má mít a to v kategorii rodinný. Osobně mi to přišlo velice dobré, zajímavé a pěkně udělané. Hlavní postava je zahraná dobře, tenhle klučina ukázal, že hrát umí již pár filmů před tím. Příjemné a oddechové scifi.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tak šel jsem do kina na "neočekávanější" ( jak tady mnozí nadšenci v diskusi uvedli ) film roku, zakončení dlouhé desetileté ságy, které sice bylo dotočeno už před rokem, ale proč nevyždímat ještě další prachy, když to furt sype. HP mám rád, hlavně první díly a přestože šla kvalita s každým dalším dílem dolu, chtěl jsem to prostě už vidět celé a mít to uzavřené. První půlhodinka, možná hodinka je zabalená do standartní nudy s krátkými prostřihy, které působí celkem dobře a sem tam nějakej rádoby vtípek. Ale co říkal jsem si, příjde ta "epická" bitva jak tady o ní každej druhej mluví, ale co to, skončila dříve než začala. Tedy, pokud někdo nepovažuje epickou bitvou 30 vteřin rozdělených do pěti šesti kusů a mezi to narvaný nějaký nic neříkající záběry. No a pak zase nuda a nakonec konec. Uff. Tenhle díl je lepší než ten minulý ( protože hůř to snad už natočit nešlo ), ale rozhodně to není žádná megapecka. Snaha o atmosféru vyprchává ve stupidních dialozích, kamera občas zbytečně zmatená a hudba, tu jsem si ani nezapamatoval. Samotný film je pak ještě narván tunou zbytečných chyb, logických zádrhelů a pitomých střihů. HP by si rozhodně zasloužil lepší zakončení, tohle prostě jako konec celé ságy a vyvrcholení, naprosto nefunguje.

Muž na Měsíci (1999)

Jeden z mála filmů, kde mohl JC ukázat to, že i umí hrát a nemusel se furt šklebit. Možná je to tím, že ten film je převážně smutný, ale taky výborně natočený, realistický a úžasně podpořený výkonem JC. Tenhle filmek nastavuje druhou tvář komediím, kdy se člověk může bavit i v situacích, kdy to není vyvolané nějakým debilním skečem, ale zajímavou situací. Humor je zde velice příjemný, drama dobře podchycené, atmosféra úžasná. Film krásně ubíhá, člověk se ani chvilku nenudí a je skoro hypnotizován dějem. Miloš Forman opět dokázal, jak výborný je režisér. Klobouk dolů.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Tohle se opět Milošovi Formanovi povedlo - parádní filmek, který absolutně netrpí žádným hluchým místem. Skvělé a vypracované dialogy, natočené přesně na té hranici, kdy člověk musí jen s otevřenou hubou čumět do plátna a absolutně si užívat tohle skvělé dílko. Woody je jako vždy prvotřídní, prostě pravá volba - rozhodně doporučuji si užít tuhle podívanou, kterou nám Forman naservíroval až pod nos.