Batman (1989)

Tim Burton natočil Batmana naprosto úžasně, Temný a ponurý komix na plátně hodně slušně funguje díky parádnímu prostředí, které slušně dokresluje atmosféru. K tomu charismatickej Nicholson a půvabná Basinger. Tenhle Batman má naprosto všechno co správnej komixák potřebuje - nějakej ten dobrák, dost dobrej záporák, krásnou ženskou a pořádnou atmosféru, krásně dokreslenou Elfmanem.

Barva peněz (1986)

Jedna ze Scorseseho klasik, zajímavý a chytlavý děj, který ze začátku může trochu nudit, ale pak se to parádně rozjede, excelentní Newman a Tom Cruise v době, kdy ještě uměl hrát. Tenhle film má pro mě ještě jedno malé plus a to jest, že v dabingu je asi desetkrát lepšejší než v původním znění s titulky.

Baron Prášil (1961)

Krásná podívaná podtrhnutá úžasným Kopeckým. Přesto do maxima něco chybí i přes líbivého Zemana, přes zajímavé zpracování a vypravování děje, je to prostě takové neúplné. Nevim čim to je, film je poutavý, veselý a vtipný, napínavý, brilatně udělaný, ale ta malá třešnička na dortu tomu prostě chybí.

Barb Wire (1996)

No viděl jsem to a nestydim se za to. Rozhodně jsem viděl i horší filmy, kde ani neměli takovej silikonovej základ. K tomuhle filmu se nedá nic moc říct, prostě se tu jen Pamela producíruje a snaží se vypadat akčně. Dialogy jsou stupidní, kamera nepřehledná, souboje trapné - jednou vidět a vyhodit.

Barbar Conan (1982)

Klasika všech klasik a životní Arniho film. Drsnej a nabušenej barbar s opičim vzhledem, je prostě jeho životní role. Každopádně tenhle film má mnohá plus - výborná kamera, velice poutavé a pěkné prostředí, krev, slušný hlášky ale hlavně - naprosto brilatní hudbu. Basil tady vytvořil něco, co tomu filmu přidává další rozměr. Absolutně skvělé podbarvení atmosféry - nádhera. Conan, kurva k tomu se prostě vlastně nemusí už naprosto vůbec nic dodávat...

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Osobně jsem měl tu čest vidět jen jeden celý díl, ale stačilo mi to k tomu, abych se málem poblil. Jako završení jsou pak rozhovory s Jiříkem a pak samosebou jeho pecky na youtube. Naneštěstí se těch jeho sraček chytaj starší generace, což je bohužel výsledek televizního konzumu a chybějících peněz. Každopádně vařit jako prase v televizi, to chce rozhodně silnější náturu a žaludek, než to sledovat...

Avatar (2009)

Když jsem na to nedávno koukal podruhý, hned mi bylo jasný, co se mi na tom Avatarovi vlastně líbilo. A je to celkem jasné, prostě digitální triky na takovýhle úrovni, dokážou narvat do člověka pocit, že něco takového se prostě muselo natočit v nějakém skutečném světě. A to byl taky přesně ten pocit, kdy jsem vycházel z kina říkal si - ty krávo, tak to byla naprostá pecka. Tenhle stav mysli se mě držel ještě den, nebo dva, ale pak nějak vyprchal a já si začal uvědomovat, že to zas takové nářez nebyl. Jistě, slušivá a pěkná podívaná, ale to je vlastně všechno. Spousta zbytečných záběrů, naprosto jasný konec, postavy - ty živé - takové nijaké, ale kurva, prostě mě ty triky dokázaly chytit znova. Za pár let se jistě natočí film, kterýmu Avatar nebude šahat ani po kotníky, ale on si může prozatím držet ono pomyslné prvenství.

Ať vejde ten pravý (2008)

Mám rád upírská témata všeho druhu. Ve většině se ale na některé "známé" věci o upírech kašle, takže se různě obcházejí, či naprosto vynechávají. A přestože tenhle film rozhodně není akční nářez jako třeba Blade, drží se zde jasná stanova - Upíra musíš pozvat. Atmosféra je slušně vygradovaná, prostředí je pro našince zajívamé a poutavé, herecké výkony slušné, dialogy zajímavé. Velice vysoko taky hodnotím kameru, která je prostě skvělá. Trochu jsem se bál, že v přítomnosti dětských hrdinů bude nějaká ta krev tak nějak zatlačena, ale opak je pravdou. Brutalitě se zde meze rozhodně nekladou. Rozhodně jeden z mála dobrých upírských filmů za poslední roky.

Armageddon (1998)

Klišé narvané na klišé a to celé zabalené v klišé, ale světe div se, funguje to. Slušná akční jízda doprovozena dobrými hereckými výkony - hlavně buscemi jede - ale i taky profláká hudba, sladák, happy end a Willis. Bay to ale celé dokázal ještě navíc narvat do maximálního vlastenectví a bokem ještě do suprových efektů, který zvedaj aspoň u mě hodncení o jednu hvězdu. Je to taková ta jednohubka, co když jí člověk uvidí jednou za dva roky, tak neuškodí a ani neurazí. Myslet se u tohodle filmu rozhodně nemusí .)

Appleseed (2004)

Parádní akční nářez dobarvený úžasným zobrazením. Standartní zápletka stroje vs lidé je zde sice proprána dokonale, ale podána vcelku slušně a zajímavě. Dialogy postav taky nenudí, akční sekvence jsou prostě parádní, hudba tak akorát - vyvažuje, ale nevtírá se. Vizuálně jak jsem již psal před tím - naprosto skvěle udělané do posledních detailů. Děj, přestože nijak nový, ale dokáže opravdu vtáhnout a ten konec, to je prostě lahůdka pro oko.