Chuck (2007) (seriál)

1.serie: Awesome; 2.serie: První polovina vcelku dobrý, druhá polovina Awesome orion; 3.serie: Zpočátku jsem mlátil halvou do stolu ale postupně to šlo nahoru, takže 19.díl jsem byl už u vytžení; 4.serie? No vypadá to zatím nadějně .-)

Gran Torino (2008)

Přiznám se, naprosto netuším, jak vychválit film plný černýho humoru a rasistických vtipů. Bádal jsem nad tím dlouho ale nějak mi to nejde, takže ve zkratce: Film protkaný skvělejma hláškama, dobrou kamerou (vím co se kde děje), hercema a výborným příběhem. P.s. Mám pocit, že se možná stane i někdy takovou tou klasikou, kterou by měl každej člověk co se zajímá o film skouknout.

Titanic (1997)

Nevidím nejmenší důvod proč nedat prostě za 5.hvězdiček. Možná je dneska módní ho kritizovat ale já se módou rozhodně neřídím (Co se týče filmú), takže ano, je boží. Má všechno co velkofilm má mít: Parádní muzika (Tak schválně komu se nelíbí), příběh, herecké výkony (Skus te to porovnat sněčím jiným), epický konec (Aplaus), podání příběhu (muck), humor (Jestli jste se aspoň jednou nezasmáli, tak se běžte léčit) atd. Prostě film který by měl být v TOP10 a to už jen díky nesmírnému zážitku, který ve Vás zanechá (pokud tedy nejste kámen). Mimochodem, kdo si někdy neskusil, když byl na lodi, tu slavnou scénku: 'Jacku, já letím!!!'. Pokrytci. Za 5. a bez keců.

Wanted (2008)

A film, který vyhrává 2.místo za nejpřehnanější film desetiletí? Wanted (Aplaus, prosím!). Letní vypalovačka, kterou táhne pár koní: Angelina, kravina se zatáčením kulek, hrdina který má práh bolesti na nule a bezhlavá akce. Odechovka to je, snažil jsem se dokonce najít i něco za co by stálo dát ty 4.hvězdičky ale ne, prostě to nešlo. Pro odpočinek si radši pustim Kurýra a pro vymytí mozku radši Loudily.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Koukat na todle bez vlivu omamných drog? Děláte si legraci? Já to skusil a od té doby je moje sociální cítěný ohodně menší než dřív. Ano, tady ten "pořad" mě naučil (během 5.sekund) smát se lidským problémům, nebýt empatický a hlavně mi ukázal jaké to je zažít opravdový záchvat smíchu (tedy ten kdy se válíte po zemi v křečích a nemůžete se nadechnout). Myslím si, že některé komedie by si s toho pořadu mohli vzít příklad.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

1-3.série: 'Awesome!' Zbylé serie: Nuda, nuda, šeď, šeď. Zrecyklované vtipy z přátel, ženatého se závazky, Scrubs atd. Od 5.serie se už ani nehledá matka ale je to celé jen o Barneym. Ten byl skvělej.... Jako vedlejší postava. Pro mě osobně největší propad ze všech možných seriálů.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Žádné nechutné prology plné patriotismu, žádná nucená sentimentálnost. prostě čistá lidskost a brutální naturalismus. Tak bych definoval Bratrstvo. Tento velko-seriál si již prostě zarezervoval místo v mém srdci a rozhodně ho nehodlá opustit.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Jen málokdy se dokážu na něco dívat s naprostým znechucením a přesto určitou fasnicí. Fascinací nadtím, jak to někdo může baštit. Já na tom teda nevidim nic, prostě nic. A nejsvětlejší bod na tomto pořadu? No přeci ty skvělé 10.minutové reklamy na jogurty a skvělé slevy v Penny. Bože, ještě že ovladač to jistí.

Temný rytíř (2008)

Filmy podle komiksů nepatří mezi kategorii, kterou bych nějak moc vyznával ale po shlédnutí temného rytíře jsem se obrátil na správnou víru .-). Takže tři stěžejní body z filmu: Za prvé: Atmosféra, věc která Vás uhrančí okamžitě co se kouknete na první scénku. Druhá: Herecké výkony, Heatha Ledgera bych nezařadil mezi dobré herce ale to co tady předvádí je naprosto famózní výkon. Dokonce takový že jsem si nakonci filmu uvědomil že jsem nefandil Batmanovi ale Jokerovi. A zatřetí: Nepodobnost s komiksem. Ano tato naprostá nepodobnost je ta nejvíc fascinující věc na celém filmu a právě proto je tak užásný. Takže si myslím že těch 5.hvězdiček je doopravdy málo.

Jumper (2008)

Film ve kterém je spousta protikladů: Mizerné herecké výkony proti chytlavé hudbě, strašný scénář proti výbornému námětu nebo třeba pěkné efekty proti občas chaotické kameře a to je jen základ. Bohužel z tohodle bijáku se dalo vykápnout víc a nejen průměrnej film na ketrej si vzpomenete jednou za rok a možná si ho i jednou za rok pustíte. Myslím si že 3.hvězdičky jsou akorát nic extra, žádná hrůza.