Nevinné lži (2013) (seriál)

Na české poměry a na to, že to dávali v televizi, to prostě na čtyři hvězdy je. Nevadilo by mi koukat na podobné série častěji, i když kvalita jednotlivých dílů byla někdy trochu kolísavá. Ale byla to prostě příjemná podívaná.

Byl jsem při tom (1979)

Až po přečtení popisku tady jsem zjistila, že film má být komedie. Jenže mě to moc vtipný nepřišlo, vlastně pokud to tak mělo být, nepovedlo se to už vůbec. Chance mi sice byl od začátku docela sympatický ("jé, on nosí pořád oblek!") jenže pak to svou zabedněností úplně pokazil. Nutno dodat, že právě výkon Petera Sellerse byl na celém snímku to nejlepší a to jediné, co se dá hodnotit - vtip tomu chyběl a vlastně i pořádný příběh. Většinu filmu jsem se nudila, ten zbytek mi bylo divný, že nikdo z těch lidí kolem Chance nepozná, že ten člověk není normální.

Pí a jeho život (2012)

Krásná "pohádka" s atmosférou Alchymisty od Paula Coelha a asijských filmů.

Králova láska (2011)

Když vezmu v úvahu, že to natočila Madonna, která obvykle dělá věci, které jí moc nejdou, tak je ten film dobrý. Jenže - už na začátku je řečeno, že je to celé bude o obrovské lásce a vášni. To je právě ten největší problém - celou dobu jsem tam tyhle dvě věci nějak nemohla najít, chyběla tomu taková ta jiskra a taky můj pocit, že "těmhle dvěma to teda fakt přeju". Vlastně mi bylo jedno, jestli se dají dohromady, když to na kameru vypadalo, že jim to je taky jedno... Co se mi líbilo moc, byla krásná hudba.

Nádherná Zelená (1996) odpad!

Upoutávka na Vesmírný lidi hned na začátku mě měla odradit... Nejlepší na tom filmu byl Vincent Lindon, bez něj bych to nedokoukala. Podle tohodle filmu jsme všichni a celá tahle planeta špatní, zavrhuje veškerý vývoj lidstva. Komedie to je, ale vlastně ani není vtipná.

Hana a její sestry (1986)

Klasický Woody v nejlepších letech. Film neurazí, nezklame, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Možná i proto, že všechny postavy jsou si dost podobné a někdy je těžké se v nich zorientovat (zvlášť na malé televizi/monitoru) :)

Křídla Vánoc (2013)

Ta jedna hvězdička je za tu závěrečnou písničku s Klusem. Film byl jinak ztracený čas. Celé to byl jeden velký product placement Globusu, nehledě na to, že mi přišlo, že prostředí nákupního centra se do děje absolutně nehodí. Postavy byly všechny nesympatické, Krajčo s těmi brýlemi suverénně nejvíc. Ani jedna z nich za celou dobu nedala najevo nějakou emoci, všechno to bylo strohé a ploché, až mám pocit, jestli se ten film nenatočil jen proto, že Globus dobře zaplatil.

Trhák (1980) odpad!

Nemám ráda hudební filmy a už vůbec ne, když v nich hrajou zpěváci a hrají si na herce. Tohle je přesně ten případ. Zato ale mám moc ráda filmu Svěráka/Smoljaka a o to víc mě překvapilo, jak mohli tuhle blbost a trapnost natočit zrovna oni. I mistr tesař se hold někdy utne.

Rozbitý svět (2012)

Už od úvodní scény mi tenhle film nějak připomínal Americkou krásu... Vlastně i pak dál. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se zorientovala v jednotlivých postavách a jejich rodinných vztazích. Skunk, hlavní z nich, mi od začátku byla hrozně sympatická a určitě se tvůrcům povedlo zachytit všechny pocity, které ve svém věku měla. Celé to bylo dobře natočené, ale chvílemi podle mě až nereálné - hlavně si myslím, že taková koncentrace násilí a zlosti ve třech domech vedle sebe prostě možná není. Překvapivý závěr, dobré výkony herců a napínavý děj mě ale přesvědčily, že to stálo za to :) Ale - Americká krása pro mě bude pořád o třídu výš.