• Romantický

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

Bizarne udalosti v bizarnom mestečku plnom bizarnych vedcov. Koho by to nebavilo?

Moje svatba (2007) (TV film)

Vyborny napad, užasna Erica Durance. Bohužiaľ, to je všetko.

Griffin a Phoenixová (2006)

V Holywoode maju zrejme nejaku tvorčiu krizu, alebo maju boom remakeov? Za poslednych par rokov je to jeden z veľkeho množstva, horšie však je že ani v tomto pripade neprišli so žiadnym vkladom, ktory by to pôvodne dielo o niečo rozširil a obohatil a ponukol tak odlišny pohľad na rovnaku vec. Vyslovene zle to sice nie je, ale je to ďalši uplne zbytočny film.

Howlův kráčející hrad (2004)

Trošičku slabšie ako najlepšie Miyazakiho diela (hlavne dej), no napriek tomu ako vždy nadherne.

Císařovna a bojovníci (2008)

Prazvlaštna kombinacia love story a krvavych bojovych scen, akoby zložena z 2 uplne odlišnych filmov. Prechod medzi tymito scenami je hrozne skokovity, žiadna plynulosť sa nekona, navyše su tieto 2 časti kvalitativne veľmi rozdielne. Romanticka časť vyborna, vojnova zaostava. O pribehu tu nema zmysel hovoriť, všetky podobne filmy ho maju prakticky rovnaky. Potencial to ma sice veľky, no ostal nevyužity.

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Škoda zbytočnych omačok okolo.

Milenec (1992)

Pribehom nie priliš originalny, no veľmi silny snimok o laske bez hranic.

Rudé pole (1987)

Toto je učebnicovy priklad schyzofrenie. Na jednej strane drsna ukažka nezmyselnosti, absurdnosti a krutosti vojny, na strane druhej činska propaganda ako vyšita. Zaleži na uhle pohľadu, môžete si vybrať čomu date prednosť. Tej červenej tam však imho bolo predsa len akosi priveľa.

Biznis (2005)

Celkom podarena, zabavna a miestami vtipna zaležitosť o tom, že medzi životom na vysokej nohe a padnutim na hubu je veľmi, veľmi tenka čiara. Stači jeden chybny krok. Zvlašť, ak naseriete starostu. :D

Stanley a Iris (1990)

Hm, keď sa chce, tak to ide aj bez zbytočnych omačok a hlupych kecov (až na ten koniec). Škoda, že v sučastnosti je to čim ďalej, tym zriedkavejšie.