Warrior (2011)

Další z malá filmových nádher. Takových snímků je opravdu jako šafránu. Děkuji!!! Excelentní Tom Hardy, který podle mě ve Warriorovi zářil nejvíce. Dlouho jsem nezažil tak intenzivní děj a nekompromisní vžití do postav. Klišé, klišé no a co? Tento film si to může zkrátka dovolit. Natočit snímek s tímto námětem, který tak krásně chytne za srdce je zkrátka umění v plném slova smyslu. Emočně velice silné a musím souhlasit s golfistou finálních pár minut je opravdu strhujících. Abych, ale jen nechválil, jsou tu klasická klišé, je to předvídatelné, ale v tomhle filmu mi ani jedno absolutně nevadilo!!!! Za mě neotřesitelných 95% s kloboukem dole.

Pozemšťan (2007)

Děkuji!!! Pro mě téměř stoprocentní film, jasných pět hvězdiček... Působí na mě podobně jako 12 rozhněvaných mužů, pochopitelně dějovou linií. Krásný scénář, krásné dialogy, krásně vypracované charaktery učitelů, vědátorou a každý se sdělením Johna Oldmana snaží vyrovnat po svém. Mých pět hvězdiček udělených zcela zaslouženě.

Total Recall (1990)

Že by kultovní, to se říct nedá, ale Total Recall je každopádně, nadčasový snímek s velice příjemně zamotaným a nepředvídatelným dějem. Sci-Fi na vysoké úrovni se super atmosférou. Jen si nemůžu pomoct, ale souhlasím s DaViD´82, Terminátor Arnold mi do této role příliš nepasuje. Jinak čestných 80% z mé strany.

Odplata (1999)

Krásná a chytrá gangsterka, super profil hlavního hrdiny, vtipné a můj oblíbený dějový shaker, který můžete vidět třeba ve Sbal prachy a vypadni (dovolím si říct, že trochu Guy Ritchie styl)... a samozřejmě Mel Gibson - paráda, poklona!!! Ač by mě to nikdy nenapadlo, výborně ušitá role, do které tento herec skvěle pasuje.

Jakubův žebřík (1990)

Film mě naprosto minul, mysteriózní mišmaš s minimálně využitým potenciálem. Stále jsem něco čekal, cokoliv co by mě vtáhlo více do děje. Bohužel se tak nestalo, nuda a zdlouhavost. Dvě hvězdičky dávám jen díky výbornému hereckému výkonu Tima Robbinse.

Počátek (2010)

Inception je pro mě ten nejúžasnější film, který jsem měl možnost vidět. Top of Nolan, film který je momentálně na špici mého žebříčku. Nevím kde začít, brilantní scénář, vytříbené herecké obsazení, typicky Nolanosvké... a ta hudba...pro mě zatím nejlepší soundtrack Hanse Zimmera. Úžasná gradace, velice rafinovaný film, který jsem hltal vteřinu po vteřině. Tak jako by golfista udělil 6 hvězdiček filmu Tenkrát na západě, tak bych já udělil to samé Počátku. Za mě 99,9% (nějakou rezervu si musím nechat :-) ). Děkuji a klobouk dolu!!!!

Velká ryba (2003)

Forrest Gump v jiném kabátu, nemluvím tu o žádné duplicitě!!! Je to film, který ve mě vyvolal stejně krásné pocity jako Forrest.. Tim Burton boduje, krásný film.. ani ne tak misteriozní jako dobrodružný, dramatický a dojemný....

Neopouštěj mě (2010)

Pro mě krásný kousek, který si zahráva se zajímavou, dá se řict i nechutnou myšlenkou.Lidé "pěstováni" jako dárci orgánů...Při sledování filmu (zejména v druhé polovině), jsem měl pocit, že ze mě odchází poslední kousíčky štěstí.... Film vyvolává lítost a empatii, nutí člověka k zamyšlení nad hodnotou života.

Forrest Gump (1994)

Nádherný film blížící se k žánrové dokonalosti. Herecký koncert Toma Hankse a Garyho Sinisea, při kterém zaplesá srdce i toho největšího mrzouta a který dojme snad každého. Výborná režie, výprava a scénář... Forresta Gumpa prostě miluji, má srdeční záležitost.

Jezero smrti (2008)

Pokud bych nejprve četl upoutávku a viděl trailer, řekl bych: " Další klišé. Pár mladých lidí, kteří si vybrali blbé místo pro dovolenou." A HLUBOCE BYCH SE MÝLIL!!! Dodnes nechápu, jak to ten film dokázal. Cítil jsem každou ránu, každé říznutí, které utrpěli hlavní hrdinové - totální vžití do bezvýchodné situace terorizovaného páru. Snímek který hne člověku se žlučí, žádný happy end a to právě dodává filmu ještě větší originalitu... Super!!!