Ztraceno v překladu (2003)

Pre súčasného netrpezlivého diváka nudný a vlečúci sa film. Pre vnímavého balzam na dušu.

Thor: Ragnarok (2017)

Naposledy som sa v kine takto pobavil na Deadpoolovi - O. K., tu nie je toľko sprostého humoru a vôbec, tu je to veľmi slušne uspôsobené pre detičky do 12, ale nemilujte to: Parohatá Blanchettová s dialógmi blížiacimi sa k Monty Pythonovi, Hemsworth s kaderníckou (a inou vizážovou) úpravou, Hiddlestone ako vždy - tak a nikdy naopak - a zrazu je všetko naopak a všetko je v pohode, furt ožratá lovkyňa talentov, nadopovaný zelený debil si vyskúša let do diaľky a skok do hĺbky, mušací nezávislý jurský guru oslavuje narodeniny, Cumberbatch ako skvelý barman s dáždnikovou úpravou bytu, Hopkins ako Willis v Sin City 2, pribratý a holohlavý Éomer s dvoma cool doplnkami, upišťaný motív z Pána prsteňov v podaní zboru amatérskeho divadla, kamenný revolučný superhrdina, ktorý šliape, kam nemá... - určite som nevymenoval všetkých, sranda ako hrom, akcia veľmi slušná a konečne 3D, ktoré sa mi páčilo (presun z TT Max do Arény) - Tchorovi dvojke som dal horko - ťažko tri *, takže veľmi neobjektívnych päť * - prečo? Led Zeppelin!

Marťan (2015)

No ja neviem. Ako film to pokope drží, ale nechcem si predstaviť človeka po takom obrovskom čase úplnej samoty. Psychológovia sa musia usmievať. Technika takisto funguje až podozrivo dobre, žeby sa tam po tak dlhom čase niečo nepokazilo? Usmievajúci sa elektrotechnici. Takisto celý čas skvelé počasie, ďalšia poriadna piesočná búrka za celú dobu žiadna, planetárni meteorológovia... O. K., pozeralo sa na to dobre, ale nedokázalo ma to vtiahnuť do deja. A to je škoda. Edit: Pre istotu som si prečítal aj knižku, a tam to veru nie je také ružové. Ridley to spravil trošku ináč, ale ten hrdinsko - patetický koniec si mohol odpustiť, nie je predsa Spielberg.

Saw 2 (2005)

Toto DVD som si s nádejou kúpil a až potom som si všimol, že tie dva odrezané prsty znamenajú dvojku. Poctivo som si zohnal a pozrel jednotku a pekne po poriadku konečne aj dvojku. Už to nie je také prekvapujúce, pribudlo postáv, zabitých postáv, Bell je herecky slušný, o niečo horšie ako jednotka, ale na štyri odrezané prsty to stačí.

Saw: Hra o přežití (2004)

Veľmi slušné. Z hercov sa síce dalo vytrieskať viac, jednanie niektorých postáv bolo občas divné, ale rád odpustím. Dobrý nápad prevedený do veľmi dobrého filmu,

Logan: Wolverine (2017)

Niečo sa stalo. Podľa tunajších komentárov som vedel, že to môže byť dobrý film, ale že to bude až také dobré... Všetky možné filmy sledujem už pekných pár desaťročí, ale keď mi pri akčnej scéne vbehli slzy do očí, okamžite som si urobil inventúru, kedy sa mi takéto niečo naposledy stalo. Odpoveď: Ešte nikdy. Ďalší komentár je zbytočný.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Toto je tuším prvý seriál, čo hodnotím... Tak pekne po poriadku. Najprv som si poctivo prečítal Dickovu knihu. Tráviť som to musel dosť dlho. Statočne som sa pustil do seriálu. Zatiaľ mám za sebou tri diely. Na rovinu - atmosféru z knihy sa zatiaľ do seriálu preniesť nepodarilo - ani som v to nedúfal, ale čakal som, že aspoň niečo z ducha knihy sa tam objaví... Čerta starého, nejdem tu vyratúvať zásadné rozdiely, to by bolo na tri A4, kniha je kniha, seriál je seriál, O. K. Ale - pri sledovaní som mal stále silnejší dojem, že je to propaganda proti nechutným Japoncom a chvála viac - menej normálnych Nemcov (v knihe je to presne naopak). Vzdialená love story je naozaj vzdialená reálnemu chápaniu, ľudský tajný agent sa vyskytuje naozaj len vo filmoch (a seriáloch), vážení tvorcovia, ak vám ide o utuženie ekonomických vzťahov s Nemeckom a oslabenie s Japonskom, toto pochopí aj momentálne zaostalý. Ale prečo kvôli tomu natáčať seriál? Zatiaľ dve hviezdičky za výpravu a za hercov. A idem sa pustiť do ďalších častí, ak to bude takto pokračovať, asi sa dostaneme k jednej hviezdičke - a taký dobrý nápad to bol....

Morgiana (1972)

Asi po piatich minútach som akosi prestal registrovať, že obidve hlavné postavy hrá tá istá herečka. Ivu Janžurovú som poznal len z jej komediálnych rolí, takže toto bol jednoducho šok. Takto zvládnuť vážnu dvojrolu (dokonca aj tretiu minirolu), to je na Oscara. Zub času sa už na tomto filme trochu podpísal, ale ináč chvalabohu, ak by napätie stále stúpalo bez hluchších miest, ku koncu by to bolo už na infarkt.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Pri zvádzaní sa nevyhnutne objavujú rozdiely medzi mužským a ženským svetom, kto netuší, že ten, čo o týchto priepastiach vie, má v pohode vyhraté, nikdy nebude vedieť, o čom je tento film. V poslednej štvrtine je to už len divadlo, otázkou je, koľko ľudí si to všimlo? Nicholson si vlastne celý film ukradol pre seba, ale hudba je geniálna, baby sú výborné a aj tak si z toho nikto nič do reálu nevezme, však je to len rozprávka.