Collateral (2004)

Až na klasický halivúdsky záver dobré, ale tá scéna s kojotmi - neveril som vlastným očiam.

My Fair Lady (1964)

Čo už sa dá napísať, keď zaprisáhlý rocker dá 50 ročnému muzikálu plný počet

Zpívání v dešti (1952)

Tak naivný a nereálny film aby človek pohľadal. Napriek tomu sa pustí do diváka s odzbrojujúcou úprimnosťou, že sa tu nekoná žiadne veľké umenie, veselé dialógy a monológy poprekladané pesničkami, na úvod ktorých sa trochu zaspieva a potom sa prejde k artistickým až kaskadérskym tanečným kreáciám. Pekní a sympatickí kladní hrdinovia, pekná piklekujúca záporka a všade dookola neskutočné hollywoodske farby. No nemilujte to.

Strážci Galaxie (2014)

Jurský medziplanetárny krotiteľ, zelená Avatarka, technicky zdatný mýval, málovravný strom a siláčisko s koprivkou idú odniekaľ niekam, riešia veci - aké, to je vlastne jedno, má to spád, má to šmrnc, jedná sa o nejakú guľu, nakoniec sú dve - ako sa patrí, bavil som sa dobre, logické prehmaty som si usilovne nevšímal a nakoniec môžem zahlásiť: "Nasajme do našich tiel ďalšie tekutiny". Howgh.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Keď si človek prečíta článok na W_ki "Bitka pri Termopylách", má to väčšie grády ako tento film. Fajn, pekné pozadia, sympatické bojové scény... a to je asi tak všetko.

Na hraně zítřka (2014)

Ježišmária. Prvé tri štvrtiny filmu som bol v siedmom nebi a uvažoval aspoň o toľkých hviezdičkách. Potom sa zrazu primotá záverečná akcia a ten koniec... Nemilosrdne stŕham tri hviezdy a s láskou spomínam na Zdrojového Ryana na Hromnice s Omegou 13.

Beatles: Perná léta (2016)

Mám toho napočúvaného a pozretého o Beatles dosť - dosť na to, aby som mohol povedať, že lepšiu muziku tu odvtedy nikto neurobil. ALE - už to nemá také grády, ako v niektorých iných dokumentoch (napr. Anthology), obraz a zvuk - tvorcovia sa snažili, ako mohli, toto však už nie je na kino s veľkým plátnom, to už by chcelo asi totálnu digitalizáciu a bohvie, čo by z toho bolo, takže: Fajn, veľmi dobré, ale na päť hviezdičiek to tentoraz nebude, pre fanúšika Beatles to nie je až taká bomba. A pre fila_B : Keď film, tak "A Hard Day's Night", keď album, tak z tých skorších "Rubber Soul", z neskorších "Magical Mystery Tour" - len hudba a pre pobavenie "The Rutles".

Kramerová versus Kramer (1979)

Občas trochu rýchle, ale nechcel by som vedieť, ako by vyzerali niektoré zábery keby boli o pár sekúnd dlhšie, je to americké skrz naskrz, musíme zachovať dekórum aj keby planéta pukla, ale Hoffmanovi a Streepovej som veril absolútne všetko a pri pred - pred poslednej scéne, keď malý Justin udatne mieša vajcia v miske a veľký Dustin neohrozene manipuluje horúcou panvicou som si povedal: Som poctený, že som si mohol pozrieť takýto film.

Výplata (2003)

Vskutku to nebolo ďaleko od dvoch hviezdičiek... Príbeh zatláčaný dozadu nereálnou akciou a CGI, vzťahy medzi postavami asi tak 0.1 mm od povrchu, keď sa človek pri takomto filme občas nudí, niečo nie je v poriadku. O. K., nebudem len frflať, Dick dodal zaujímavý námet, triky boli pekné, Umka tiež, Giamatti a ulízaný Eckhart zahrali celkom slušne, po náročnom pracovnom dni na oddych - prečo nie.

Hledá se Nemo (2003)

Po trinásťročnej pauze som si to zasa pozrel. Stále to vie chytiť za srdce, pobaviť a animácia je stále nádherná.