Fantastický pan Lišák (2009)

Originální a praštěný...pobavila jsem se, ale líbilo by se mi to trochu roztomilejší...3+

Nedotknutelní (2011)

Ze začátku dost nepravděpodobné, co se týče Drisse a jeho vývoje postavy...jak se z kriminálníka z okraje společnosti stal ctnostný svatý...ale pokud nad tím mávnete rukou a položíte se do děje filmu, vykoukne dojemný příběh, na který se stojí za to podívat a vychutnat ho. Moc jsem se nasmála i když pak film vyzní dojemně. Francois Cluzet je asi jednovaječné dvojče s Dustinem Hoffmanem :o)

Last Night (2010)

Pokud vás film dokáže vtáhnout do děje natolik, že dokážete alespoň povrchově cítit to, co hlavní postavy, je jasné, že se jedná o kvalitní film. V tomto případě to platí dvojnásob díky dvoum liniím, které byly obě tak živé, reálné a naprosto opravdové. Není co dodat...

Vyvolávač deště (1997)

Film byl dost zajímavý, abych ho dokoukala, ale nijak mě neoslouvil do hloubky.

Hugo a jeho velký objev (2011)

To, že je režisérem Martin Scorsese ještě neznamená, že se film musí líbit všem a už vůbec ne kvůli počtu Oscarů. Pro mě docela nudný film, který mě nechytl. Chvílemi mi přišel až hloupý. Postavy dětí byly nepřesvědčivé a nelíbilo se mi, jak byly zahrané, což je dost prů***, když Hugo je hlavní postavou...Chloe Grace Moretz mě snad štvala ještě víc...to se nedá říct o Benu Kingsleym a Helen McCrory, kteří mi (jako jediní) přišli výborní. Alespoň, že část, kdy děti Hugo a Isabelle pátraly po tvorbě George Méliése byla zajímavá, kdy bylo vidět úplně první snímky vůbec, které jsou opravdové. A ještě konečné Méliésovo vyprávění, když vysvětluje svou minulost a tvořil svoje filmy. Ale jinak dost průměrný výsledek a herecké výkony. Nechápu Oscara za vizuální efekty a výpravu. Možná, že to dokáže ohromit ve 3D (proto byl natočen) a možná, že kdybych film ve 3D viděla, mluvila bych jinak, ale po klasickém shlédnutí na DVD...zlamání. Příklad totálně přeceněného filmu, kvůli známému jménu.

Drive (2011)

Film aspirující na kultovku a "Driver" na kultovní postavu...geniální scénář, soundtrack dokonale pasoval a posunul film do výšin...hned jsem si ho dala do auta (úvodní písničku jsme mohli slyšet už v Lincoln Lawyer...mimochodem taky super soundtrack), nemluvě o hereckých výkonech Goslinga a Mulligen, která mi byla ve Wall Street vysloveně nesympatická, ale v Drive bych se do ní dokázala zamilovat snad i já...do Goslinga nemluvě. Extra pecka, která nemá konkurenci.

Vyměřený čas (2011)

Napětí od začátku až do konce, skvěle využitý a atraktivní námět a skvělí herci, kterým sedly role. Co dodat...fantastická akční sci-fi, která se vymyká ohraným tématům a staví nás před něco nového...nutí k zamyšlení, zda je vůbec nějaký systém, jak řídit lidstvo vlastně správný. Stejně nakonec zvítězí lidská závist a touha po moci, ať to funguje jakkoliv...to je lidská povaha. Je jedno, zda jde o peníze nebo čas nebo cokoliv jiného, hlavně "toho" mít, co nejvíc...důležité je stále věřit a bojovat za správné věci. Je to pořád dokola...spirála, kdy se vše stále opakje,ale na tzv. vyšší úrovni.

Povídky z New Yorku (1989)

Úsměvné...těžko říct, jestli zábavně nebo jestli ironicky...asi od každého trochu. Každopádně na to nezapomenu.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Na konci šedesátých let musel tento film způsobit převrat...mě dokázal ohromit i teď ve druhém desetiletí 21. století. Vyjímečný zážitek, který jsem mohla prožívat, mi změnil chápání filmu jako takového a zapříčinil to, že jsem Stanleyho Kubricka začala obdivovat. GENIÁLNÍ film s nevídanými efekty (na tu dobu) a myšlenkou, která předvídá něco, co nás nemůže minout. Jak se stroje stanou něčím víc, než stroji, dostanou se nad člověka, ale lidské odhodlání zvítězí. A pak ten přesah...něco vyššího, co nedokážeme nikdo pochopit (jak je psáno v obsahu)...o to víc musím obdivovat, že to "něco" dokázal Kubrick tak bravurně převést do filmu.

Umělec (2011)

Upřímně řečeno, žádná bomba to nebyla. Herecké výkony se mi líbily, hlavně Bérénice Bejo, ta byla moc okouzlující...je to neokoukaný typ herečky a Jean Dujardin by šarm mohl rozdávat, ale samotný film mě moc nezaujal. Nevyvolal ve mně žádné emoce a to je pro mě u romantické komedie dost podstatná věc. Takže pokud měl být tento film vrcholem loňského roku (podle ocenění), je to dost slabé vyvrcholení.