Super 8 (2011)

Skvělá oddechovka a přitom vtipná, napínavá a efektní. Dějová linie, kde děti točí svůj amatérský filmeček mě bavila nejvíc. Jasně, bylo tam spousta blbostí a nedokonalostí, ale to mi vůbec nevadilo, prostě jsem si to užila. Nejvíc jsem se nasmála při závěrečných titulkách, když jsme mohli vidět ten krátký film od dětí, který ve filmu točily. Úžasný :o)

Sociální síť (2010)

Nemám facebook a ani ho nechci, jsem vlastně ve vší podstatě proti němu, přesto musím obdivovat, co Mark Zuckerberg dokázal. Fenomén. Film byl moc zajímavý. To, co je člověk ochoten udělat, aby získal úspěch a peníze a jakými lidmi se obklopuje a jaké lidi opouští ve svojí naivitě a mládí. Geniální a bohatý člověk nebývá šťastný...jedině, že by byl bez svědomí. A vše vlastně vzniklo kvůli jednuchému, avšak geniálnímu nápadu a holce, kterou chtěl zpátky...múza facebooku :o) Davida Finchera moc obdivuju, je to výborný režisér, který si umí vybrat skvělé náměty pro své filmy. Tenhle film je dalším důkazem.

Robin Hood (2010)

K tomu můžu jen říct, nuda, průměr, jedno shlédnutí a nikdy více...ani Cate Blanchett mě tam nezaujala a Russel Crowe byl nějaký unavený...

Lost Highway (1997)

Totální fantasmagorie...ale jedno pozitivum jsem našla - "zamilovala" jsem se do Patricie Arquette, ta je prostě nádherná! Jsem ženská... jsem heterosexulání ženská... ale tohle musím uznat a padala mi čelist! Ovšem nejen nad její krásou, ale i nad tím, jaká to byla kravina!

Čarodějův učeň (2010)

To jsem čekala, ale nechtěla jsem ho odsoudit předem. Vydržela jsem to do té chvíle, kdy se ve filmu objevil ten moderní kouzelník, který si nechává lakovat nehty a tupírovat vlasy, válí se ve velkém apartmá a užívá si slávy s tuctem posluhovaček, což pro film není důležité, ale mě to "dodělalo" a film jsem vypla. Typická nesnesitelná akční sci-fi, která se ještě snaží být vtipná, ale ouvej, nějak jí to nejde...navíc hrozné kostýmy a hrozný Jay Baruchel!

Alenka v říši divů (2010)

V kině jsem na ní nebyla, poštěstilo se mi ji vidět až v televizi a ani tam mě nezklamala a to nemusela být ani ve 3D. Johnny Depp je můj šílený miláček a Helena Bonham Carter je můj šílený miláček číslo 2 :o) a dost se mi líbila i Anne Hathaway. Pořád jsem obdivovala všechny kostými a tak je Oscar za ně určitě zasloužený. Úžasné efekty, šílené nápady, nádherně zpracované, bomba!

The Runaways (2010)

Mým tématem číslo jedna ve filmové tvorbě jsou drogy a jejich problematika a pak také hudba a tenhle film má best témata spojuje. Oni jdou ale samozřejmě ruku v ruce. A tak je můj komentář zkreslený právě proto, že mně se líbí skoro všechny filmy na tyhle témata. Od Dakoty Fanning jsem čekala, že bude úžasná a jen tak mimochodem i kdyby byla otřesná stejně jí to odpustím. Nehledám ve filmech chyby, nepovedené maličkosti, o tom filmy nejsou...důležité je, jak ho vnímáte, jestli pocity s postavami prožíváte a jak na vás působí atmosféra a podle mého se tomuto filmu v těhle ohledech nedá vyčíst vůbec nic.

Králova řeč (2010)

Když jsem si zjistila, že krále "Bertíka" hraje Colin Firth, jeden z mých nejoblíbenějších herců, chtěla jsem film samozřejmě ihned vidět...ale to bylo ještě před Oscary. Pak film získal několik cen a získal jí i Colin...to už jsem tu podívanou nemohla odkládat a konečně se na film podívala....a nadchnul mě. Brečela jsem celou jeho závěrečnou řeč a zbožňuju pokoj logopeda G. Rushe s jeho "obšoustanou" pohovkou a oprýskanými zdmi. Celá atmosféra filmu je mi velice blízká a je mi blízký i celý problém, okolo kterého se film točí. Obsazení filmu je pro mě také úžasné a myslím, že jeho původní znění v podání Firtha je dokonalé. Dubing mě zklamal. Tenhle film miluju!!!

Královna (2006)

Pohled do zákulisí? Tomu bych nevěřila. Kdo z nás ví, jak to tenkrát mohlo být. Možná, že takovou, jakou hrají roli média v celém filmu, hrály i při zrodu scénáře. Řekla bych, že to byl jen slabý odvar...co se týče obsahu. Ale jako celek byl film zajímavý (pro mne tedy určitě) a otevřel mi určité obzory třeba co se týče ministerského předsedy Tonyho Blaira a jeho ženy. Úžasně zahrané, překrásná příroda Velké Británie. Celkově moc zajímavý film.

Mise (1986)

Krásný, závažný a úžasně výpravný film, který nám - divákům, klade spoustu otázek. Nutí vás zamyslet se nad věcmi, nad kterými obyčejně neuvažujete a dovídáte se kousek z historie, kterou možná berete jako samozřejmost. Mě nejvíc dožírá hloupost lidí a zvířecí jednání a v tomto filmu je obojí krásně vidět. A k tomu hudba, která dokresluje nebo možná vytváří atmosféru, jako z jiného, ještě nezkaženého světa.