Opravdová kuráž (2010)

Ač jsem dost chtěla, tak mě tehle příběh o umíněné holce prostě nepřesvědčil. Všechny scény jakoby se točily v kruhu a místo postupné gradace jsem čím dál tím víc ztrácela zájem. Velké přineslo tušené morální ponaučení no a...a to je vlastně všechno.

Sledování (1998)

Podle všeho toho hipu okolo jsem čekala nějakou pecku... No a ono ne. Nevím, jestli to bylo náhoda, ale podařilo se mi vyluštit rozuzlení ještě před velkým finále a film tak hodně ztratil.

Místo u moře (2016)

Podle ostatních recenzí jsem čekala těžkou depresi a ono to nakonec tak nestravitelné nebylo. Vlastně právě naopak. Tvůrci se vypořádali s extrémně těžkým tématem vlastní viny a neschopnosti odpustit sám sobě s překvapivou lehkostí. Casey jako obvykle podává podařený výkon.

Heidi, děvčátko z hor (2015)

Uf... Předvídatelný a už hooodně okoukaný příběh glorifikující prostý život. Takhle ne.

Wonder Woman (2017)

Mainstreemovka, co neurazí, ale ani nedchne. Na zpříjemnění dlouhého večera fajn.

Veliká (2020) (seriál)

Veliká nabízí jiný pohled na dějiny Ruska. Ne že by byli tak docela pravdivé, ale o to tady ani tolik nejde. Neskutečná dávka cynického humoru, sex, intriky, genderová nerovnost. Vše dokonale zabaleno a naservírováno v divácky přívětivém ději. Super, po dlouhé době seriál, který opravdu strhl.

Než skončí léto (2019)

Tisíckrát omílané téma tentokrát v úplně novém a dost slušivém kabátku. Nespoutané mládí v ostrém kontrastu se smrtelnou chorobou. Moudrost plynoucí z blížícího se konce v porovnání s až dětinskou nerozvážností stárnoucích rodičů. Komedie o dospívání a zároveň drama o konci života. Tohle všechno a ještě trochu víc ve festivalovém podání. Letní film jako stvořený pro koronavirové časy.

Zúčtování (2016)

Když slyšíte o geniálním účetním, tak to ve vás dost možná vyvolá očekávání něčeho s pointou. Jenže ono nic. Ukazuje se, že Ben má silnej nejen mozek, ale i svaly. No a o to po většinu času taky jde. Tím vším se točí vcelku prostá rodinná linka. Trošku předvídatelná, ale i tak dokáže vtáhnout. Ze všeho nejvíc na Zúčtování oceňuju jakousi nevyřčenou skromnost... Prostě fajn střílečka na dlouhej večer.

Proč právě on? (2016)

Když dáte dohromady ověřené postupy na rozkol rodičů a čerstvě dospělého člena rodiny, dostanete slušnou dávku trapasů. mezigenerační mosty, něco slziček a nakonec hodně rodinné lásky. No a přesně tohle najdete i v Proč právě on. Nic nového, ale pokud má člověk těžký den, může tehle prostý, ale jinak dobře odvedený snímek pobavit.

That Sugar Film (2014)

Jednoduše wau. Už je to nějaký pátek co jsem viděla popularizační dokument, který by mě takhle nadchnul. Jednoduchý experiment podaný hodně zábavnou formou. Mluvící hlavy se na nás nejčastěji smějí z obalu nezdravých potravin, místo animací funkcí těla koukáme na opravdového herce no a místo abstraktních odhadů nahlédneme do ústní dutiny chlapce, co odmalička pije limošku. Prostě takový HP ve světě dokumentu. Je to sranda? Je. Dává to hlavu a patu? Dává. Takže tentokrát bez coly a jdem koukat!