• Krátkometrážní

Sex ve městě 2 (2010)

Au! Tak tady se něco hrubě nepovedlo. Divný pocit jsem měl již při úvodní "teplé" svatbě, kdy mi přišlo, že se dívám na nějaké domácí video, které mě silně nebaví. A bohužel tomu nepomáhá ani fakt, že zde hraje stejná sestava herců. Po svatbě se to začíná ubírat tím správým směrem, ale po tom, co ženská čtveřice odcestovala na východ, jsem film ponořil do odpadu. Následné pěvecké vystoupení je šíleně trapné a je z něho cítit, jak všichni očekávají aplaus, a že s tím počítají. To, že se v seriálu také řeší často peníze a vše musí být nóbl, to je známá věc, ale v tomto filmu je vše tak strašně pokaženo, že Vám nakonec hlavní protagonistky přijdou jako namyšlené, zbohatlé flundry. Je to škoda, protože po prvním díle jsem se těšil na solidní pokračování.

Scary Movie 3 (2003)

Po skutečně mizerné dvojce se série Scary Movie ve třetím díle vrací v plné síle. Samozřejmě tomu velmi pomohl Leslie Nielsen (opět v perfektním dabingu od pana Brabce), který má opravdu skvělé hlody, které od něj jeho fanoušci čekají. Škoda jen, že nedostal více prostoru. Co mě však potěšilo, že i další scény nejsou tak trpké a bez chuti jako v předchozím díle. Ano, i zde je plno vtípků, které mohly být vynechány, ale dávám jednu hvězdičku navíc už proto, že tu tento díl moc dobré hodnocení nemá.

Mama (2013)

Z tohoto hororu je silně cítit nádech mírně laciné práce. Laciné, ale poctivé práce, kde se nepracovalo až tolik na tricích, ale především na příběhu a lekavých scénách. Přestože je závěr filmu poměrně horor-fairytale, tak si dovolím tvrdit, že se jedná o slušnou lekačku, která musí zaujmout každého milovníka tohoto žánru. Hned se na tom světě lépe žije, když i za poměrně mrzký peníz někdo vytvoří tak povedený horor. PS: Výběr dvou malých holčiček byl trefou do černého!

Válka Roseových (1989)

Hořká komedie o tom, jak se milující pár během let začne nenávidet tak moc, až... Manželská dvojice v perfektním podání dámy Turner a pana Douglase provádí ve filmu takové pikantnosti, že se budete skutečně bavit od začátku až do konce. :-) Co více říci? Nic. Já se bavil. :-)

Batman a Robin (1997)

Po dalším zhlédnutí musím ještě jednu hvězdičku ubrat, protože po perfektních filmech o Batmanovi (o nové trilogii ani nemluvě!), je tento film skutečná břečka, kde jsou hvězdy jen díky Arniemu a Georgovi (který se stejně na roli Batmana nehodí). Je to škoda, protože obsazenost je velmi zajímavá. Chybí tomu grády, tah na bránu. Efekty jsou skvělé, ale to je asi tak vše.

Volný pád (1993)

Příběh obyčejného člověka, který jednoho krásného dne zešílí. Je až neuvěřitelné, jak realisticky je tento film natočený. Přestože vidíte, co Foster vyvádí za neplechu, tak mu neustále fandíte a chápete ho. Neumím si představit nikoho jiného na místě skvělého Michalea Douglase. Skvělý film, kterému k dokonalosti chybí jen velmi málo.

Soudce Dredd (1995)

Scénář prý napsali Steven E. de Souza a William Wisher Jr., kteří tento příběh napsali zřejmě ve školce a pak ho ani trochu neupravili. Jinak si nedovedu představit, jak by někdo mohl tak strašně zahanbit celkem zajímavý nápad a dokonce se Slyem v hlavní roli. Jen díky němu a pár scénám dávám dvě hvězdy, jinak bych dal skoro odpad. Děj je tak předvítalený, žádná gradace, žádné napětí ...NIC! Škoda, velká škoda!

Saw 5 (2008)

Pátý díl série SAW. Opět stejný scénář, opět úmrtí hlavních postav aneb stačí se podívat na 3 nebo 4 díl a budete naprosto v obraze. Kvalita vražd je samozřejmě efektní, ale k čemu to je, když sledujete vše neustále dokola? Malou změnou je, že se scénář vrátil k tomu, kdy je uvězněna skupina lidí, která musí plnit lekce. A konec? Ano, opět se dočkáme zvratu, ale pěkně mě naštval! :-) ...a už to začíná být skutečně ohrané.

Saw 4 (2007)

Čtvrtý díl má začátek pro skutečné fajnšmekry. Přestože je hlavní "neřád" Jigsaw již mrtvý, tak i nadále bude vraždit - ano, tvůrcům tři díly nestačily a tak se dočkáváme nových vražd a zvratů, které už ale pomalu hraničí s nudou, neboť máte pocit, že tohle všechno už tu bylo, a že se vaří polévka bez ingrediencí. Film se snaží tvářit originálně, ale bohužel mu k tomu schází ten punc. Je to škoda, protože jinak tento film opravdu špatný není. PS: Ano, opět se také dočkáme vraždy "hlavních" postav - fujky!

Saw 3 (2006)

Je celkem sympatické, že každý díl pokračuje tam, kde předešlý díl skončil, takže i třetí díl můžete brát jako přirozenou součást. Opět se dočkáme řady brutálních vražd, které už skoro hraničí s perverzností (i když diplom za nápad by si tvůrce zasloužil :-) ). Korunu tomu nasazují i smrti "hlavních" postav z předešlých dílů. Samozřejmě nemůžeme upřít dávku kvality, protože vyznávačí krváků si skutečně přijdou na své. A to je teprve třetí díl! ...co je to však platné, když se z filmu stává klasické béčko (skoro až céčko).