• Krátkometrážní

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Pátý díl série o kouzelníku Harry Potterovi nám opět servíruje standard. Tedy nadprůměrnou podívanou, která se ovšem již popáté opakuje. Respektive: finále tohoto dílu je opět úchvatné a posunulo celý děj zase o mnohem dál, ale nevýhoda je, že příběh zde prakticky stále stojí na místě. Přesto musím říci, že jsem se bavil více, než u "Ohnivého poháru". Ano, na rovinu říkám, že je to poctivá práce, ale pátý díl sledovat skoro stejný scénář je trošku unavující. Na druhou stranu - Harrymu Potterovi to díky gradující atmosféře milerád odpustím.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Čtvrtý díl Harryho Pottera a stále sérii nedochází dech. Opět se stopáž vyhoupla přes dvě hodiny, ale na kvalitě to skoro vůbec neubírá. Ano, je sice pravda, že "Vězen z Azkabanu" je nejlepším dílem série, ale "Ohnivý pohár" má také co nabídnout. Přestože nemá takové zvraty v příběhu a vyniká spíše ve tricích, tak finále je perfektní. První setkání s lordem Voldemortem nemohlo dopadnout lépe. Trošku mi sice vadí, že trojice Harry, Ron a Hermiona je pěkně rozhádaná, ale muselo se přece hodně čerpat z knihy. Za mě dobrý, ale na pět hvězd to po předešlém díle nemá.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Změna režiséra s sebou přinesla i změnu v sérii. Poprvé se do filmu více dostávají prvky ze skutečného světa a pohádková atmosféra se vytratila. Je to však i z důvodu, že spolu s protagonisty dospívají i diváci. Už od začátku každému dojde, že zde o strašidelné scény a děsivou atmosféru nebude nouze. Za sebe však musím říci, že se změna povedla naprosto geniálně a třetí díl se tak stává naprostou jedničkou! Děj graduje každou minutou a nemáte šanci se nudit. Povedené triky, herecké výkony a především dějové zvraty vás od křesla neodtrhnou. Pro mě obrovské překvapení. Navíc - profesor Snape je každým dílem lepší a lepší!

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Druhý díl plynule navazuje na "Kámen mudrců" a je to logické pokračování, které se prvnímu dílu v mnohém podobá. Ať se to už týká kostýmů, výpravy, tak samozřejmě i kvality. Opět je z filmu cítit ta pohádková atmosféra a je krásné, jak film žije svým vlastním světem. Už se zde ale pomalu začínají objevovat první náznaky hororu a závěr sice není megalomanský, ale důstojný a kvalitní. Dá se jednoduše říci, že ten, kdo byl spokojený s prvním dílem, tak s druhým bude na tom úplně stejně.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Dnes už vlastně klasika. Legendární první díl slavé série o mladém kouzelníkovi Harry Potterovi. Pamatuji si, že jsem se jako malý bál závěru, kde se poprvé objevil ten, jehož jméno nesmíme vyslovit. Během let mi ale přijde, že tvůrci na to šli hezky od lesa. První díl je ještě takovou pohádkou pro děti, která se během dalších dílů měnila (stejně jako diváci). Film nemá hluchá místa a příjemně se na něj dívá, ale to nejlepší mělo přijít až s dalšími díly.

Mumie se vrací (2001)

Je pro mne docela překvapením, že tu má tento film tak nízké hodnocení. Dle mého názoru se jedná o důstojné pokračování originální jedničky. Je sice pravda, že mírně zaostává, ale to vše nahrazuje lepšími efekty a akci (když tedy pominu krále Škorpióna). PS: Rachel Weisz je nejkrásnější ženská na světě!

Funebrák (1932)

Hodinu koukáte a celkem to s vámi nic nedělá. Film nezklame, ale rozhodně nenadchne. Stačila však jedna scéna na pojišťovně a film má hned o hvězdu navíc - ale pořádnou hvězdu! :-)

Zbouchnutá (2007)

Po trošku tradičním začátku, ve kterém jsou samí nadrženci a lacině vypadají děvy, se během pár minut z filmu stane příjemná komedie, kde se vtipně řeší případ, kdy prostý IT týpek bez práce "obtěžká" nóbl ženskou. Nic víc vědět prakticky nepotřebujete, protože doporučím, abyste se na film podívali. Ke konci už nápady sice trošku váznou a kdyby se tak 15 minut ubralo, tak bych se vůbec nezlobil. Ale za mě dobrý! :-)

40 let panic (2005)

63 %? A za co? Nezlobte se na mě, ale tento film mi přišel skutečně dost zbytečný. Naprosto průměrná komedie, na kterou se člověk jednou podívá a nemá chuť ani důvod ji zhlédnout znovu. Ano, několik dobrých scén má, ale to rozhodně nestačí. Pro příště bych doporučil méně trapných a sprostých vtípků, ubrat stopáž a pořádně si film zkontrolovat, než se dá mezi lidi.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Aj, aj. Tady se nám něco nepovedlo. Po skvělých filmech "Letec", "Skrytá indentita" a fenomenálním "Prokletý ostrov" jsem se na tento film těšil. Bohužel jsem byl zklamaný hned po deseti minutách, neboť se film šíleně vleče a přestože se snaží tvářit jako megafilm, který má zaujmout, tak celek působí šíleně mdle a bohužel tomu nepomohou ani poměrně zdařilé triky a scény.