• Krátkometrážní

Nebojte se tmy (2010)

Z traileru jsem očekával klasický horor se vším všudy. Děsivá atmosféra, temný dům, strašení a lekavé scény, z kterých se budu učůrávat. Bohužel jsem dostal úplně něco jiného. Žádní duchové a nestvůry se nekonají. Jsou tam jen nějaké maličcí tvorečkové, kteří žijí ve tmě a rádi zabijí obyvatele domu. Celou dobu jsem si říkal, že pro dospělé je to příliš dětinské, ale některé scény mi zase přišly naprosto nevhodné pro děti, takže nevím, komu přesně je tento film určen. Navíc mě závěr poměrně vyrazil dech (v tom dobrém slova smyslu), neboť mi tím film dokázal, že je to opravdu určeno spíše dospělím. :-) Takže žádné zklamání z filmu není, ale ani to není žádná extra bomba. Trailer sliboval mnohem více.

127 hodin (2010)

Na tento film jsem byl velmi zvědavý, ale po prvních 20 minutách mi došlo, že to bude one-man show a ještě k tomu bez jakéhokoli pohybu. Vsuvky ze života sice obohatily děj, ale chvílemi jsem si poměrně nudil a navíc tomu chyběla nějaká grácie, která by ten film nadzvedla a více zaujala diváka. Ocenit však musím práci kamery, která je velmi neobvyklá, akční a zajímavá. Jinak ale film není nijak zvlášť zajímavý a rozhodně se k němu nebudu vracet.

Americký zločin (2007)

Na plný počet to není, ale chybělo jen maličko. Veškerou pozornost strhává dvojice Page a Keener, které jsou naprosto fenomenální. Děj filmu je šílený. Utrpení holčičky Sylvie vážně nahání slzy do očí a celý film má tak depresivní náladu, že se mi v hlavě zůstane ještě hodně dlouho. Ellen Page mi opět potvrdila, že je to nesmírný talent v řadách mladých hereček. A Catherine Keener bych v tom filmu tak ztřískal (a to bych ženu nikdy neuhodil!). Tento film ve mně nechá hodně krutých vzpomínek, ale také mi vždy připomene, jak dobří herci v něm hrají.

Arachnid (2001)

Ptám se už po několikáté. Proč se točí takové filmy, když na ně nejsou peníze a je od začátku první klapky jasné, že to bude pořádný průser. No, dokoukal jsem to, ale občas jsem se musel i smát tomu, jak je tu všechno tak nedodělané a dětinsky zahrané. No, to se nedá nic dělat. Jediné štěstí je to, že mě nikdo nenutí, abych se na to díval znovu.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Strašně rád bych dal odpad, ale za výkony našich legendárních herců v čele s Nárožným, Zázvorkovou, Janžurovou či Lábusem, jsem se slitoval. A taky - vždyť jsou to moji oblíbenci Mach a Šebestová. :-) Ovšem - tenhle film je skutečně špatný a malí hrdinové jsou opravdu slizáci!

Stáhni mě do pekla (2009)

Neříkám, že je to horor, který se musí zapsat do historie, ale rozhodně stojí za zhlédnutí, protože ty lekačky a atmosféra skutečně stojí za to. Jsem rád, že je tu také nějaký horor, kde nejsou jen polonahé teenagerky, ale že přišel na řadu klasický horor plný atmosféry a strachu.

Apocalypto (2006)

Tohle mě opravdu baví! Od začátku filmu máte pocit, že se skutečně nacházíte přímo v centru dění. Zapomenete na to, že se to vše natáčí kamerami a za nimi stojí celý filmový štáb. Užíváte si jen "kouzlo" té doby, které působí skutečně dokonale. Na pět hvězd to není, ale má to k nim sakra blízko. Tohle se opravdu povedlo.

Amazing Spider-Man (2012)

Od začátku jsem k filmu cítil nedůvěru. Byl jsem zklamaný, že jsem se nedočkal Spider-Mana 4 a místo toho je to (dle mého názoru) zbytečný restart. Po zhlédnutí musím přiznat, že kdybych původní sérii Spidyho neznal, tak bych dal zřejmě ještě vyšší hodnocení. V přirovnání je to však pouhý mladší bratříček, který se v žádném případě nemůže srovnávat s trilogii od Raimiho.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Trochu to ztrácí originalitu prvního dílu a navíc se (jak je zvykem) opět vše řeší stylem, že dvojka musí být ve všem VĚTŠÍ! Na druhou stranu kvalitu jistí skvělý Jim Carrey, který se v roli Ace Ventury skutečně našel. Některé scény skutečně stojí za to, jindy zase máte pocit, že se už trošku přehání. Pro volní čas je to ovšem skvělá komedie, u které se určitě zasmějete. Na jedničku však nemá.

Kamarád taky rád (2011)

Taková ta typická komedie pro mladé lidi. Že by mě to posadilo na zadek, to se skutečně říci nedá. Naštěstí se podařilo do filmu dostat příjemné herce, takže se na to alespoň dobře kouká. V červeném poli bych tento film vidět opravdu nemusel, ale na 60 % by to snad mohlo dosáhnout. :-)