• Krátkometrážní

Vyhrál jsem v loterii (1989)

Po poměně vysokém hodnocení jsem se na další skeče "Fantozziho" těšil. Přišlo však spíše mírné rozčarování, protože až na několik skutečných lahůdek je tato komedie jen další do sbírky. Je sice dobře, že tu Paolo není za hlupáka a neznaboha jako v případě série pana účetního Fantozziho, ale ty věčné peripetie s psacím strojem mě zrovna 2x neoslovily. Přesto tento film žádnou ostudu neudělá. Jen jsem čekal o něco více.

Očista (2013)

Rozhodně zajímavý nápad, obsazení (především hlavní padouch!), ale něco málo tomu chybělo. Dalo se z toho vytěžit mnohem více. Ale neurazilo to.

Španglicky snadno a rychle (2004)

Příjemná, rodinná komedie, která vlastně žádnou komedií není. Přestože Adam Sandler občas nějaký ten vtípek nahodí, tak z něj máte skutečně pocit, že je to ten nešťastný, hodný chlapík, který se snaží, ale přesto mu jeho žena přidělává problémy, které nedokáže snášet. Do toho však přijde sympatická cizinka na hlídání dětí, která mu jeho život pomalu, ale jistě obrátí naruby. Na Oscara to není, ale je to krásné, protože Adam Sandler je vynikající.

Vlk (1994)

Famózní Jack Nicholson, dokonale svůdná Michelle Pfeiffer a hajzlík James Spader jsou hlavními tahouny tohoto hororu, bez kterých by nebyl tam, kde je. Film má klasický scénář bez větší zápletky a filmu chybí něco, co by vás posadilo na zadek. Herecké obsazení tomu však dalo ty potřebné grády a přestože to není trhák, tak je to film, který ostudu neudělá.

Nekonečný příběh 2 (1989)

Po legendární jedničce byl vytvořen díl druhý, který vlastně ani vzniknout neměl. Celý film se (kromě známého knihovníka) tváří úplně jinak. Postavy jsou stejné, ale díky novým hercům ztrácí své kouzlo. Nesympatický Bastian či naprosto nevhodně zvolený Atreyu jsou jen dalším černým bodem. Nehledě na to, že děj skutečně za moc nestojí. ...a to nás čekala ještě trojka! :-/

Nekonečný příběh (1984)

Nekonečný příběh je legendární fantasy pohádka, která nemá chybu! Ať už se zmíníme o nádherném světě, nádherném příběhu až po skvělé titulní písni. Ústřední postava Atreyue, přenádherné vládkyně a dalších jsou naprostou jistotou a film je díky nim ještě krásnější.

Pot a krev (2013)

Chlapáci, čekal jsem od vás mnohem, mnohem více. Film je originální. Má dobrý nápad, sympatické herce, vtipné momenty a velmi oceňuji, že se film tváří jako tvrdý akční film a náhle nastane zvrat a z akčňáku je komedie o bandě pitomců. :-) Bohužel tomu však něco chybí. Dalo se z filmu vytěžit mnohem více. Chvílemi nudí a přijde mi, že z něho mohl udělat kratší, ale údernější film. PS: Pokud někdo očekává drsný akční film, tak běžte na něco jiného. Tohle je akční kravina, u které se však občas zasmějete.

Přátelé (1994) (seriál)

Ten nejlegendárnější seriál z těch nejlegendárnějších seriálů. Ani po těch letech mě to nepřestalo bavit.

Paranormal Activity (2007)

TIP: Počkejte na chvíli, kdy budete doma úplně sami. Vyčkejte do noci. Nasaďte sluchátka a vypněte všechny rušivé věci (PC, mobilní telefon...) a nechte se unést děsivým příběhem. ...jen tak si totiž tento film užijete tak, jak se sluší a patří! Perfektní práce! A jak stačí málo. :-)

96 hodin (2008)

Kdo by to do toho Liama Neesona řekl? On je akční frajer a člověk mu to vážně věří! Slušná akce, která potěšila.