• Krátkometrážní

Vyšehrad: Fylm (2022)

Velmi příjemné překvapení. Film je doslova napěchován hláškami (absolutně vede "Co chceš ty malej demente?!" :D). Výborně vybraní herci, skvěle zvolené gagy a Štáfek se synem doslova excelují. Já se bavil a to jsem od filmu chtěl. Kdyby to bylo možné, tak rád uvítám i dvojku. :)

Judas Priest - Lightning Strike (2018) (hudební videoklip)

Skladba samotná má neuvěřitelný drive. Videoklip je však zpracovaný dosti fádně a stroze.

Cesta do lesa (2012)

Dvanáct let po filmu Cesta z města jsme se dočkali pokračování, které však zcela nenaplnilo představy. Hlavní postavy z původního filmu jsou odsunuty na pozadí a celý děj filmu "Cesta do lesa" se odehrává mezi "novými" postavami (mladý myslivec Ludva byl již v předchozím dílu). Více však zamrzí, že se vytratil humor a vše je zahaleno mírnými náznaky smutku a beznaděje, což je poměrně škoda, protože "Cestu z města" jsem bral právě jako takový příjemný film, u kterého mohu myslet především na to dobré. "Cesta do lesa" je natočena zcela jiným stylem. Příroda je zde ještě více v popředí a je škoda, že se více nezapracovalo na samotném příběhu, který by se více věnoval i hlavním postavám z jedničky. Navíc se zde opět nachází hned několik zcela nelogických chyb (herci z jedničky zde hrají zcela jiné role apod.). Přesto jsem se u filmu i tak bavil.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Se slzami v očích musím napsat, že jsem takový kvalitativní propad po završení předchozí "marvel fáze" skutečně nečekal. Některé seriály se vydařily. Spiderman se starou partou také potěšil. Vše ostatní mě ale stále více a více od Marvelu odhání pryč a mně to upřímně zatraceně mrzí. Doufal jsem, že Dr. Strange mě přesvědčí o tom, že s Marvelem musím ve svém životě nadále počítat. Pro jistotu do filmu byla přidána i má oblíbená postava Wandy a režie se ujal můj oblíbenec Sam Raimi. Jaké bylo mé zklamání, když celý film začal. Vše působilo jako šité horkou jehlou. Žádné epické scény, rozhovory, napětí... Celé to působilo jako typické béčko, na které se jednou podíváte a podruhé už ho vidět nemusíte. Hororové scény byly spíše jak z hororu pro děti a scénář samotný udělal z ústředních postav jen obyčejné loutky bez špetky života. Když tedy Wanda na konci zažívá další z životních krizí, tak mně jako divákovi je to bohužel úplně jedno (a to jsem tu postavu tak miloval). Uvidíme, co Marvel nachystá příště, ale už teď se obávám, že s Endgame skončilo to, co jsem na Marvelu tak miloval.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Možná jsem viděl jiný film, než ostatní - nevím. Každopádně závěrečný díl trilogie Jurský svět mě potěšil. Přiznávám, že návrat sestavy z filmu Jurský park tomu dodal patřičné grády a příjemný pocit nostalgie, ale i v ostatních částí filmu jsem se bavil. Hlavní zápletka sice působila krapet dětinsky, ale celé to bylo zpracované na vysoké úrovni a zejména musím vyzdvihnout gradaci filmu, protože finále patří mezi jeho další klady. Škoda jen, že v úplném závěru nedošlo na lepší rozloučení s postavami. Kdyby byl film o cca. 20 min. kratší, tak bych zvažoval i pět hvězd.

Predátor: Kořist (2022)

Předpokládal jsem, že podle zdejšího hodnocení mohu očekávat skutečnou pecku. Nedočkal jsem se. Na druhou stranu je však třeba přiznat, že jsem nebyl ani vyloženě zklamaný. Film je má dostatek napětí a surovosti a vyhýbá se klasickému klišé, které měly předchozí díly z posledních let. Na druhou stranu se mohlo výrazně lépe zapracovat na vývoji ústřední hrdinky, digitálních tricích (zvířata) a zejména na závěrečném souboji, který byl na můj vkus až moc krátký.  Zklamaný nejsem, ale čekal jsem mnohem více.

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (epizoda)

Někdo může namítat, že se nakonec vlastně nic nezměnilo a zbývá nám opět "nekonečné" čekání na závěrečnou řadu. Na druhou stranu jsem se dočkal skvělého finále této řady a předpokládám, že režiséři příště naloží pod kotel ještě více. Během sledování mi vůbec nepřišlo, že by stopáž byla natáhnuta na téměř dvě a půl hodiny. Celý díl svištěl jako formule 1 a kromě skvělých triků nemohu nezmínit postavu Eddieho, který mi nesmírně přirostl k srdci a v závěru mi dokonce vehnal slzy do očí. A závěrečná scéna mě utvrdila v tom, že to příště bude ještě větší masakr. Těším se a věřím, že to čekání se vyplatí. Věřím tomu!

Projekt Adam (2022)

Velice příjemný film, který diváka baví, napíná a v samotném závěru i citově dojme. Velice příjemné obsazení (jen Saldana mohla dostat více prostoru) už je jen pověstnou třešničkou na dortu. Příběhově se jedná o nenáročný film, kterému však nechybí nic důležitého k tomu, abyste si ho s celou rodinou skvěle užili.

K zemi hleď! (2021)

Na můj vkus to bylo příliš dlouhé. Herecké výkony perfektní a samotná zápletka více než zajímavá, neboť i já sám tuším, že by dané události ve skutečnosti probíhaly přesně tak, jak je znázorněno v tomto filmu.

Cesta domů (2021)

V závěrečném díle této trilogie se opět vracíme do krásy české krajiny. Opět se také vracíme k postavám, které sledujeme již od prvního dílu z roku 2000. Je pravdou, že jsem upřímně čekal trochu více. Režisérské chyby, které se objevovaly u předchozích dvou dílů (nesprávné "nadabování" hlasů; tragické výkony neherců a hlavně často až prapodivné střihy obrazu). V tomto díle mi navíc citelně schází nějaké písně, které vždy skvěle doplňovaly zejména první díl. Na druhou stranu jsem za tento návrat rád a přiznám se, že jsem ho na konci obrečel. K této trilogii mám vztah podobně jako ke Kofole (Když ji miluješ, není co řešit).