• Krátkometrážní

Jak se krotí krokodýli (2006)

Aj, aj! Tady se něco hrubě nepovedlo. Marie Poledňáková by se měla řídit sloganem, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, protože s krokodýlů strašně cítím snahu o návrat k velrybí stoličce a o poslání tatínka do polepšovny. Jiří Mádl a Václav Postránecký filmu sice dodávají hvězdičku navíc a asistence pánů Töpfera a Náhlovského také potěšila, ale to je bohužel všechno. Čekal jsem mnohem, mnohem více.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Přestože nejsem žádný "ultra fan", který by znal ságu Star Wars do posledního detailu, tak si myslím, že z nového pokračování by se dalo vytěžit o něco více. Samozřejmě několik scén překvapilo a potěšilo, ale některé scény mi pro změnu přišly takové neslané, nemastné. Harrisona Forda jsem samozřejmě viděl rád a o to více mě zarazilo, jak to s ním nakonec celé dopadlo, ale pevně doufám a věřím, že další díl bude ještě více vypiplaný, protože prostředky na to jistě mají.

Smrtelné lži (2012)

Richard Gere to má těžké. Přestože vypadá fantasticky a dokonce chvílemi i umí opravdu hrát, tak pořád to není ONO! Člověk zkrátka pořád přemýšlí, jestli umí hrát nebo ne. Film "Smrtelné lži" bohužel není výjimkou. Na druhou stranu je nápad na scénář velmi dobrý a dokonce se divák ocitne v situaci, kdy neví, zda má Geremu fandit nebo mu přát pár let v chládku. Jak to ovšem bývá, tak celé to nakonec zůstane stát v půli cesty a závěr je takový nedotažený, což je škoda. Gere se však opravdu snaží, takže dobré tři hvězdy si to zaslouží.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Často se nestává, aby pokračování filmů fungovalo mnohem lépe než původní film. Gibson a Glover ve druhém díle přidali na plynu a během celé stopáže z něho nesešlápnou. Hlášky létají, akční scény jsou vypiplané k dokonalosti a napětí by se dalo krájet. Přestože se nejedná o kult, tak i přesto se k tomuto filmu strašně rád vracím.

Smrtonosná zbraň (1987)

Tradiční akční film osmdesátých let, který vyniká především ústřední dvojicí Gibson/Glover, kteří tento film posunují na vyšší level. Původně se mi film líbil velmi, ale po zhlédnutí dalších dílů musím hodnocení maličko ubrat, protože se tu jede zatím na půl plynu. Verdikt? Výborný akční film, který však v porovnání s následujícími díly stojí na půli cesty.

...a zase ta Lucie! (1983)

Pokračování nenáročné dětské komedie o malých postavičkách z formely a malé Lucii. Nic víc, nic míň. Nebýt fenomenálního lekacího reflexu pana Augusty, tak dám o hvězdu méně.

Franny (2015)

Dakota Fanning a Richard Gere? Tak to musím vidět! Když se však na něco člověk těší, tak to většinou dopadne špatně a i Franny mé očekávání bohužel nenaplnil. Nejprve jsem si myslel, že se jedná o solidní rodinné drama. Po chvíli mě napadlo, že by se mohlo spíše jednat o kriminálku. Nakonec z filmu vyplynulo, že Richard Gere je závislý na lécích a neumí se s tím vyrovnat. Dakota hraje ve filmu pouze druhé housle a kdyby se o ní pouze mluvilo, tak by to dopadlo úplně stejně. Přestože se Richard Gere opravdu snaží (i když mě jeho vlezlost a neustálé trapné posměšky dost štvaly), tak ani to bohužel nedokáže film nasadit do vyšší laťky. Škoda promarněné šance a nekvalitního scénáře.

To (2017)

Dalo by se říci: "KONEČNĚ!" Konečně jsem se i já dostal k tomuhle dílku. Předem s radostí sdělím, že je to vyšperkovaný horor, který sice nenabízí lekačkdy každých pět minut, ale je v něm tak skvěle vybraná sestava herců, kterým budete fandit, že musím smeknout klobouk. Přestože stopáž je pro hororový žánr téměř nepředstavitelná, tak já jsem se ani minutu nenudil a film si skvěle užíval. Už teď se těším na Chapter 2! PS: Klaun je špičkový a je škoda, že s ním nebylo více mluvených scén.

Uvnitř tančím (2004)

Znáte ten pocit, když vidíte na tomto serveru film, který má skvělé hodnocení a prostě ho musíte vidět? Přesně takový pocit jsem měl právě u filmu "Uvnitř tančím". Ano, herecké výkony jsou perfektní (u McAvoye ani nic jiného nečekám), ale celkový dojem není úplně nejlepší. Měl jsem zřejmě velké očekávání a ta nebyla naplněna. Musím však uznat, že to byl příjemný film, který ani nepůsobí na divákovy city jako konkurenční výtvory.

Blade (1998)

Když se člověk zamyslí, tak u některých filmů není kritikou, že se jedná o béčkový titul. Blade do této skupiny filmů také patří, ale přitom si ho neskutečně užívám. Samozřejmě nebudu zastírat, že je to především díky Wesleymu Snipesovi a jeho akčním schopnostem. Navíc v perfektním dabingu Bohdana Tůmy jeho osobnost ještě více dodá na atraktivnosti. Kultovní béčko se vším všudy!