• Thriller

V pohodě (2001) odpad!

Prvních pár minut to vypadalo docela zajímavě, ale pak to bylo pořád víc a víc stupidní, až to vyvrcholilo tím nejstupidnějším možným způsobem, jaký dokázali tvůrci tohoto příšerného filmu vymyslet.

Harry a Tonto (1974)

No jasně, nasednout a jet, to je to nejlepší, co člověk může udělat. Udělal to i stařík Harry se svým věrným kocourem Tontem, který vždycky pozná, co mu páníček zazpívá, a rozhodně téhle akce nelitoval. Stejně tak já jsem nelitoval času, stráveného u tohoto velmi dobrého filmu, který má sice pár much, které ho zbytečně zpomalují, ale ty se dají jednoduše zahnat mávnutím ruky.

Proces H (2009) (seriál)

Jedinečný počin i při vší té hrůze a nezbývá jen velké DÍKY České televizi, že celý proces odvysílala.

Polibek před smrtí (1991)

Sean Young hraje tak hrozně, že nejlepší bylo zabít ji. Škoda, že to nevyšlo i podruhé. Tenhle film, to je nudna, kdy víte prakticky hned, co bude v dalším záběru následovat. Radši na to nekoukat, protože je to ztráta času.

Zemřít mladý (1991)

Pokus dostat z oka divákova něco slané tekutiny, který ale bombasticky nevyšel. Proč? Kdo ví? Možná to celé bylo až moc očividné a navíc zahrané tak nějak sterilně. Prostě špatný film. A to se klidně přiznám, že někdy u filmu nějakou tu slzu pustím.

Kat (2004)

Trapně jednoduché, přímočaré a hlavně směšné. K tomu příšerné herecké výkony a je tu film, který se dá odkoukat jen s velkým sebezapřením.

5x2 (2004)

Začít od konce a vyprávět dál až k začátku, to je možná docela originální. Jenže to je asi tak vše, co diváka nějak zaujme, nebo si spíš všimne toho, že vidí něco, co není tak časté. Dál už ho nic moc nečeká.

Arizona Dream (1993)

Krásný, až magickorealistický film. Tohle se Kusturicovi moc povedlo. Je dobré mít sny, co bychom bez nich byli. Jen prázdné nádoby. Těžko o tomhle filmu něco psát. Ten se musí vidět.

Afrika rodu ženského (2008) (TV film)

Možná trochu moc jakoby roztříštěné, ale jinak docela zajímavý dokument.

Buenos Aires 1977 (2006)

Škoda že se nepodařilo plně zužitkovat tak hutný námět. Kdyby se hledělo na lepší výběr herců a víc propracovat scénář, namísto blbůstek s kamerou, mohl to být film, který dokáže opravdu strhnout. Takhle divák sleduje pouze jednu z epizod "špinavé války" a ač se tehdy děly hrozné věci, přeci jen to celé jako flm nefunguje, jak bych si přál nejen kvůli sobě, ale také kvůli těm, kdo to tam tehdy všechno museli prožívat.