• Thriller

Ať žije nebožtík (1935)

Jedinečný koncert Huga Haase. Až na Václava Trégla nedostal prakticky nikdo jiný v tomto filmu šanci. Nijak to však na jeho kvalitě a zábavnosti neubírá, spíš naopak.

Démanty noci (1964)

Upřímně řečeno, vůbec nechápu všechny ty superlativy na tento film, ale nikde není psáno, že každý musí chápat všechno. Pro mě to byla hodina nudy, kdy jsem sledoval cosi, co jakž takž dávalo smysl, ale vůbec nic mi to neříkalo, bylo to prázdné, žádné emoce to u mě nevyvolalo, neustálé flashbacky do "nikam" nedávající smysl, opakování záběrů absolutně nefunkční. Asi jsem jeden z mála, kdo tento film nepovažuje za něco dobrého či snad až výjimečného, ale říkám upřímně, jak to je. Snad jsou i pochvalné komentáře stejně tak upřímné jako ten můj a není to jen póza, když je ten film tak uznávaný filmovými kritiky.

Fotbalové opojení (1997)

Colin Firth v tak krátké době za sebou (včera jsem totiž viděl Dívku s perlou), to na mě bylo moc. Něco tak bez emocí se ploužící na plátně v každém filmu, kde se objeví, se jen tak nevidí. Komedie to byla dost špatná a jak hrál špatně Firth, tak špatně hráli i ostatní. No a tak jediné, co za něco stálo, byl ten poslední zápas Liverpool vs. Arsenal, což je dost málo.

Deset kánoí (2006)

Nestává se moc často, že bychom v našich končinách měli možnost vidět film s původními obyvateli Austrálie (nepočítám-li dokumenty). Tento film je natočený s citem a humorem, nádherná kamera okouzluje záběry australské přírody. Závěr možná trochu uspěchaný, ale třeba to bylo proto, že mně Zápaďákovi ten příběh nedokáže říct tolik co Austrálci. Každopádně příjemný filmový zážitek.

Dívka s perlou (2003)

Po estetické stránce velmi dobrý film, ovšem jaksi to hapruje s herci. Colin Firth odehrál to své neslané nemastné nic jako vždycky a Scarlet Johansson ta mě ještě nepřesvědčila, že by to byla nějaká herečka. Jenom koukat jak vystrašený kolouch prostě nestačí. Škoda, v jiném obsazení by to byl třeba mnohem lepší film

Rio Lobo (1970)

Příběh byl sice trochu slabší a hlavně záporákům to tentokrát moc nešlo, ale i tak jde o kvalitní western, u kterého se člověk i pobaví při těch jemných a nijak vtíravých vtipech a vtípcích.

Život Davida Galea (2003)

Tak já jsem si na tomhle filmu moc pošmák. Dobré herecké výkony, zajímavý a napínavý příběh, velmi dobrá pointa. Sem tam Parker s něčím jakoby zaexperimentoval, což si mohl odpustit, ale nevadilo to zas tak moc. Film baví a funguje i jako jakýsi protest proti trestu smrti, takže dva v jednom.

Vyvolávač deště (1997)

Vcelku slušné drama s dobrými hereckými výkony, jen prostě moc nemusím, když mi právníci začnou v soudní síni slzet a hraje se tak na city diváků.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woody si tentokrát udělal výlet do Katalánska, a i když ho mám radši na newyorském hřišti, musím říct, že se mu opět podařilo natočit kvalitní film. Nehýří tentokrát vtipy, vzal to trochu víc na vážno,což on někdy dělá a daří se mu to stejně dobře, jako když zahraje na komediální strunu. Námět mi sice přišel tak trošku už jaksi provařený, ale i tak je na co koukat a co poslouchat, protože to napsal dobře a herci mu to také dobře zahráli.

Walk the Line (2005)

Hudba Johnnyho Cashe mě sice vůbec nebere, ale jako životopisný film to docela slušně fungovalo, i když je mi jasné, že se tvůrci zaměřili jen na část Cashova života a vybrali si hlavně tu temnější, snad ve víře, že bude pro diváky zajímavější. Osobně bych bral, aby tam bylo radši od všeho něco, udělat to vyváženější a ne věnovat skoro celý film "práškovému" období.