• Thriller

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Na tomto filmu se mi líbily pouze záběry novozélandské přírody. Jinak to byla nuda, nuda, nuda...a neustále vykuleně čumící Frodo.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Skvěklá atmosféra, skvělé herecké výkony. Co víc si přát? To nejlepší, co kdy bylo v žánru krimi natočeno.

Vše o mé matce (1999)

Hluboce lidský film. Pro mne zatím nejlepší film, jaký Pedro Almodóvar natočil. Chce to opravdu otevřít srdce a odhodit veškeré předsudky, aby si člověk toto dílo vychutnal. A pokud to dokáže, Pedro se mu odvděčí.

Zatracená noční dřina (2001)

Pohodový filmeček, který ničím neurazí, ale nepřinese ani nic nového. Místy možná trochu depresivní, ale nijak agresivně. Dobře jsem se bavil.

V ložnici (2001)

Tento film byl pro mne docela zklamání. Vyrovnávání se rodičů se smrtí syna, které nevyřeší ani radikální pomsta. Vyčitky, rozklad vztahu. Na konci jsou sice stále ještě spolu, ale lze téměř s jistotou tušit, že manželství skončilo. Nic, co by zaujalo, se v tomto filmu nepodařilo ukázat. A tak jediným světlým bodem zůstává krásná Marisa Tomei. Dost málo.

Mulholland Drive (2001)

Dokud se neotevřela záhadná modrá krabička, dařilo se mi v tomto filmu orientovat, potom jsem se již bezradně ztratil. Ovšem tento film patří k tomu nejlepšímu, co David Lynch natočil. Ostatně na to ztrácení se jsme asi všichni, kdo máme jeho filmy rádi, zvyklí a nijak nám to nevadí. Asi jsme se neztratili pouze u Sloního muže, Duny, Příběhu Alvina Straighta a Modrého sametu. Osobně se na jeho filmy prostě jen dívám a nechávám se unášet. A je mi fajn....Po delší době od napsání předchozích řádků a po šesterém shlédnutí musím říct, že se mi podařilo ve filmu zorientovat a pochopit. I po tolikerém zhlédnutí (a určitě se podívám ještě víckrát) mě ten film stále dostává.

Středa, ten šílený den! (2001)

Komedie, kde toho není moc k smíchu. Až hrůza přehrávající malé děti, které jsou bez hereckého talentu. A ještě k tomu je to strašně dlouhé. Osmdesátiminutová stopáž by bohatě stačila.

Přízračný svět (2001)

Film jen tak lehce plyne, žádné velké dialogy, žádné super hlášky... Nuda, zdálo by se, ale ani chvíli jsem se nenudil. Je to film, který ukáže prázdnotu uvnitř člověka, který najednou neví, co by měl udělat se svým životem. Žádné otázky ani odpovědi. Herecké výkony Birchové a především Buscemiho jsou skvělé.

Mrtvej brouk (1998)

Film má jistě své slabiny, ale celkově se mi líbil. Navíc mám z osobních důvodů slabost pro Markétu, tudíž hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

Polibek smrti (1995)

Dosti průměrný film se skvělým Nicolasem Cagem. Záporáka malýho Juniora Browna zahrál skvěle.