• Thriller

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Tenhle film je nejzajímavější tím, že je to zatím snad jediný film, ve kterém nemá Steven Seagal poslední slovo. Jinak jde o obyčejný akční film s letadlem, bombou, teroristy a potížemi při přistání.

Bílá paní (1965)

Výborná komedie se skvělými herci. Dost se divím, že nebyla vzápětí zakázaná, protože tohle nemohlo soudruhům zrovna "voňet". Bylo vidět, jak si to tam všichni zúčastnění vyloženě užívají a dělá jim radost shazovat soudruhy budovatele a jejich hesla. Lahůdková záležitost.

Bezva polda (1999)

Já teda moc nemusím tyhle zpotvořeně brebentící transvestity, ale jinak se mi ten film docela líbil. Zejména ten akcent na lidskost a porozumění. Já vím, není to nic extra, existují lepší filmy na toto téma, ale v takové odlehčené formě to docela šlo.

Bezva finta (1985)

Což o to, finta to byla opravdu bezva, jenže po loupeži jako by se to najednou všem rozsypalo pod rukama, a to je velká škoda, protože rozjezd byl moc dobrý. Je to tedy něco mezi 3 a 4*.

Barva peněz (1986)

Při tomto filmu jsem si pěkně smlsnul. Parádní hra je tenhle pool. Jasně, ono se to hezky sestříhá, extra šťouchy zahrají profíci a divák je podveden, ale takhle já se klidně nechám podvádět rád, protože se na to moc příjemně koukalo.

Babička (1940)

S citem pro předlohu natočený film, ač předloze paradoxně hodně ubírá. On by to ale musel být aspoň 150 minutový film a kdo by na to šel, že? Nicméně vznikl film, který patří k tomu nejlepšímu v naší kinematografii.

Astronautova žena (1999)

Tohle je přesně na hranici odpadové záležitosti. Kdo to mohl vymyslet a ještě do toho získat vcelku kvalitní herce, to mi hlava moc nebere.

Artuš, Merlin a Prchlíci (1995)

Dětský film, který se zrovna dvakrát nepovedl, i když režírovala taková velká režisérka tohoto u nás kdysi tolik úspěšného žánru.

Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Začátek a konec nemají chybu. Prostřední část je ale poněkud hlušší, nicméně i tak výborná komedie.

Annie Hallová (1977)

Tenhle film je opravdu mistrovským kouskem Woodyho Allena. Co víc o něm říct? Můžu se na ten film dívat klidně pořád dokola a nikdy se mi neomrzí. Woody je jedinečný zjev ve světě filmu. Nemusí ho každý, ale to už je úděl géniů.