poster

Bezva finta

 • Kanada

  Hold-Up

 • SK název

  Senzi finta

Komedie / Krimi

Kanada / Francie, 1985, 114 min

Komentáře uživatelů k filmu (274)

 • Douglas
  ***

  První polovina výborná. Bohužel ta druhá ji hravě ničí...(6.7.2003)

 • Tosim
  *****

  JE TO JEDNODUCHÉ. TAM V BANCE JE IDIOT A MÁ RUKOJMÍ. MY OSVOBODÍME RUKOJMÍ A ZATKNEME IDIOTA.(28.1.2004)

 • gouryella
  ****

  Jeden z tech mala Belmoindovych filmu kde se krome jeho herecke exhibice da take hovorit o necem jako je slusnejsi scenar.(3.8.2002)

 • Enšpígl
  *****

  Fintu jsem si dal po mnoha letech a musím konstatovat že se i v dnešní době ( 2010 ) jedná o luxusní dezert. O humor se samozřejmě není třeba bát Bebel je v tomhle vskutku spolehlivá značka. Nápad na vyloupení banky je geniální, zde stojí za povšimnutí, že v telefonickém rozhovoru Bebela s inspektorem Foxem v jedné chvíli vyzrazuje možné verze svého útěku z banky a řekne i verzy, která je o dvě desítky let použita ve filmu Spojenec. První, bankovní část se ve velké míře odává skvělému humuru, aby ne, když dialogy psal mr. Veber. Druhá část se nám tak trošku proměňuje v něco, co z filmu dělá daleko víc než jen dobrou komedii, když Bebel mluví o přátelství ke komplicovi, který se chová jak čerstvě narozenej holub a v duchu svých slov i jedná. Způsob jakým si vyměnuje Bebel a Lisa pohledy je naprosto užasný a posunuje pouhou komedii na mnohem vyšší level a pak přijde závěr, zvuk trumpety a pohled na náměstíčko v Římě, tak tuhle scénu si pamatuju už přes dvacet let od dob kdy jsme Bezva fintu viděl jako kluk poprvé v kině. Nevím čím a proč, ale je prostě naprosto nezapomenutelná. Jinak se mě taky líbí ta scéna kdy se Grimm a Georges baví u stolu co bude dál a ze sprchy vyjde nahá mlaďounká Kim Cattrall, chlapci okamžitě zmlknou a jen tiše a zamilovaně pozorují, jak si to nahá Lisa elegatně ťape pro župan, jako by se nechumelilo. Tento jedinečný ženský způsob jak umlčet chlapy doslova miluju. Zkrátka bezva film, tahle Bezva finta.(12.4.2010)

 • T2
  ****

  Rozpočet CAD 8miliónovTržby Celosvetovo $5,400,000/80%/(22.7.2005)

 • Anthony
  ****

  Naprosto geniální dokud se děj odehrává v bance - skvělé dialogy. Jakmile se děj přesune jinam už je to "jen" slušná komedie - nicméně to nejlepší se odehraje v první polovině filmu.(7.6.2003)

 • TheMaker
  ****

  ::::::::::::::::::::::::::::::::::: Skvělá Belmondovka se spusty skvělých hlášek, která zaručeně pobaví a rozesměje, ale bohužel ten konec byl strašný ! Scénarista asi nevěděl jak to elegantně zakončit - před sebou měl na papíru napsaných pár variant, nemohl se pořád rozhodnout. Tak si řekl, že zkusí staré, ale vyzkoušené "ententiky". Bohužel mu prstík ukázal právě na ten nejdivnější a nejnudnější závěr. Ale i tak to byla naprosto skvělá a nadprůměrná komedie. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(5.5.2009)

 • tron
  ***

  Podobne, ako americký remake s Billom Murrayom, i francúzska SENZI FINTA obsahuje skvelý nápad (ako sa lupič dostane z obkľúčenej banky). Ale to je všetko; tentokrát ani Belmondo nezachránil slabý scenár.(26.12.2004)

 • B!shop
  *****

  Nechapu, co si tady vsichni serou do gati, jak je druha polovina filmu strasna, sice to neni tak paradni zabava jako prvni polovina, ale zase tu je dost akcnich scen a i tech forku tu je porad fura, takze fakt nevim, v cem je problem. Navic Belmondo je tady fakt perfektni a taky me potesil Jacques Villeret a ve filmu hraje paradni hudba.(30.12.2008)

 • monolog
  *****

  Jasně že je první polovina mnohem lepší. Je totiž originální a zatím nikdy nic podobnýho ani nikde jinde nebylo (rozhodně ne takhle dobře zahraný a napsaný). Ta druhá část je už jen klasickej útěk ze všech komedií o loupeži. Pamatujete si nějakou, kde by se to nezvrhlo v boj s pesimistou Murphym? Belmondo je u mě nejlepší komediální herec Francie všech dob (v ostatních kategoriích se o první příčky dělí s Delonem a Gabinem a řekněme Venturou, kterej se sice narodil v Itálii, ale vyrostl ve Francii).(1.2.2006)

 • Boss321
  ****

  Kdyby se celý film odehrával v bance tak neváhám s pěti hvězdičkama, ale poslední třetina už mě místy nudila.(30.11.2007)

 • canakja
  ****

  Jedna z mých top vykrádaček.. zábava od začátku až do konce(4.5.2009)

 • RHK
  *****

  Vynikající film se skvělým, vtipným a hravým Belmondem v masce klauna - lupiče a jeden z nejlepších filmů s tématem loupeže vůbec. Výraz "zatracenej lidskej faktor" od shlédnutí filmu s oblibou používám. Trailer (přímý odkaz): http://www.youtube.com/watch?v=yCluA0LNGxE&feature=related(14.3.2009)

 • choze
  *****

  Spolu s MUŽEM Z ACAPULCA Belmondova nejlepší komedie. Škoda, že to nejlepší se odehraje na začátku v bance a pak má film sestupnou tendenci.(9.1.2003)

 • Segrestor
  *****

  Snímek se opírá o dva základní pilíře. O Belmonda a o jednu z nejlepších loupeží filmového plátna. Tedy ne, že by někdo kradl filmové plátno, ale předčasně vyspělí jedinci z řad erudovaných kritiků ČSFD mi jistě rozumí. Zkrátka, Bezva finta je podařená francouzská komedie, která pořád ještě nezestárla.(24.7.2012)

 • genetique
  ****

  Nadsadená genialita a kultovosť tohto snímku spôsobili moje vlažné a rozporuplné pocity po jeho skončení. Začalo to fajn, banková lúpež parodujúca políciu ale hlavne lupičov samotných bola naozaj podarená a tu by som nešetril superlatívmi. Belmondo sa ujal svojej úlohy naozaj úžasne, no brzdil ho najmä scenár druhej polovice filmu, v ktorom filmu dochádzal dych a hlavne nápady. Bol to taký mix všetkého možného a bolo vidieť, že scenárista sa to snažil pozliepať, len aby to malo nejaké tempo. Skrátiť to o nejakých 10-15minút a s čistým svedomím dávam piatu hviezdu. 75%.(22.3.2014)

 • Morien
  ****

  "Dva muži a jedna žena vjeli do banky. Křičeli: "Tohle není přepadení!" A odjeli vyprošťovacím vozem."(26.10.2014)

 • Le_Chuck
  ****

  Jano-Palo je s tým červeným frňákom na zožratie, Kim Cattrall detto a aj ten ich pomocník. Trojka ako lusk.(27.5.2004)

 • Gilmour93
  *****

  Neznám ředitele banky, který by odmítl nechat se každý týden vykrást takovým sympatickým šaškem.. Bezva Finta a Muž z Acapulca mají dvě věci společné. Za prvé jsou to nejlepší komedie Bebela a za druhé mají s ohledem na nastolené tempo trochu slabší druhou polovinu. Leč budiž vše odpuštěno, poněvadž: „Mám Tě rád, klaune..“(1.9.2008)

 • gudaulin
  ***

  Před pár lety bych dal čtyři vyfutrované hvězdičky, ale když jsem viděl tuhle klasickou komedii po letech znovu, přišla mi už poněkud nevyvážená, s řadou hluchých míst, resp. míst s druhem humoru, který mě neoslovuje. Může za to i nevyrovnané herecké obsazení, Belmondo je o dvě třídy lepší než Cattrall a Marchand. Něco asi není úplně v pořádku, když si druhou půli filmu ukradne herec v ryze vedlejší roli. Několik scén s Jacquesem Villeretem coby taxikářem je úžasných, scéna, kdy Villeret prchá v rouše Adamově, maskovaný větvičkami je jednoduše boží. V první půli film stojí především na Belmondovi a jeho výstupech v masce klauna, chtělo to ale víc zapracovat na dialozích, protože, jak už jsem zmínil na začátku, řada scén, kde se Belmondo nevyskytuje, je nevýrazná. Celkový dojem: 65 %.(9.10.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace