• Thriller

Vyfič! (2009)

Ten film je v podstatě blbej, ale je natočený a zahraný tak dobře, že je svým způsobem roztomilý. Masakrující se bruslařky, k tomu první láska, vzpoura proti rodičovské autoritě a ukrutně fajn Drew Barrymore. Tomu se těžko odolává, i když má člověk po zhlédnutí pocit, že je snad pako, když se nad tím vším v duchu usmíval. A proč vlastně ne? Smíchu není nikdy dost.

Největší z Čechů (2010)

Lidi jsou různý a různý koníčky maj, zpívá Michael Kocáb v Pražském výběru, a o tom asi tak nějak tenhle film je. Sedláček se usmívá nad některými výkony těch, co vynikají svými mnohdy kuriozními dovednostmi, ale nevysmívá se, což je dobře, protože "smát se můžeme všemu, ale nikdy vysmívat", jak řekl Jan Werich. Film jaksi balancuje na hranici hořké komedie a zároveň se trochu noří do temnot loserů. Nejde o nějaké veledílo, ale určitě stojí za pozornost, protože je jiný v tom kladném slova smylu.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

K tomuto filmu jsem přistupoval trochu s obavami. Však víte, jak to často bývá s dvojkami. Ale nějaký propadák se nekonal, a i když místy dějově trochu kostrbaté, rozhodně to není vůbec špatné pokračování. Snad ten závěr by nemusel být tak sladce ulepený, ale i to se dá zvládnout.

Můj život v ruinách (2009)

Úplně obyčejná romantická komedie. Není špatná ani blbá, jen je prostě...obyčejná.

Barbar (2009)

Jakási krvavě meditativní podívaná bez valného smyslu. Některé záběry přírody byly pěkné, ale to je asi tak vše. Prostě dílo vizuálně vcelku působivé, ale téměř, možná zcela, prosté nějakého obsahu.

Jana Eyrová (2011)

Velmi dobrá výprava a kamera. Ostatní ale poněkud pokulhávalo. Celé to bylo příliš statické a herecké výkony nedosahovaly takových kvalit, aby dostály kvalitě literární předlohy. A že to jde, o tom svědčí adaptace z roku 1944.

Imigranti (2009)

Mozaikovitě poskládané příběhy několika imigrantů různých národností. Velmi dobře to drží pohromadě díky dobrému scénáři, režii i hereckým výkonům. Kritika jistých míst v americké společnosti nejspíš s těmi, na které je mířena, moc nehne, ale i tak to rozhodně není zbytečný film.

Stáhni mě do pekla (2009)

Tohle všechno už tu bylo a navíc v mnohem lepším balení. Mně to všechno připadalo vyloženě směšné, což záměrem tvůrců jistě nebylo, a pokud ano, pak ta směšnost rozhodně nebyla k pobavení, spíš to zavánělo trapností. Takže pro mě vyloženě špatný film.

Proměny (2009)

Tak nějak podivně mozaikovitě poskládaný film, který se možná snažil o nějakou výpověď, ale moc se mu to nedařilo. Ale uznávám, že se to podařilo udržet pohromadě v docela srozumitelném stavu a nebylo to úplně špatné.

Špatnej polda (2009)

Parádně sjetej polda Nicolas Cage, drsné praktiky zkorumpovaného poldy, to by bylo všechno fajn, jen to chtělo víc přitlačit na pilu a nezůstávat jen na půl cesty. Škoda, byl tu parádní potenciál pro drsný film, ale mnohé jaksi vyfučelo. I tak ale rozhodně stojí za pozornost.