• Thriller

Černý blesk (2009)

Představte si ruský film o obyčejném studentovi, který dostane k narozeninám černou Volhu z roku 1968, která ale není obyčejnou starou krksnou, jak by se mohlo zdát, ale je v ní nanokatalyzátor, tudíž může létat, čehož student využije nejprve k vydělávání peněz a posléze je z něj superhrdina bojující proti zlu. Dá se na to koukat? Kupodivu ano, ale musí být člověk hodně nad věcí a se závěrečnými titulky si oddychne, že už je tomu konec.

Predátoři (2010)

Jakási planeta, kam si jistá monstra (proti jednomu z nich kdysi bojoval Arnold) shazují na padácích lidi jakožto lovnou zvěř. No a pak už je to jen kdo s koho, a je to výbušné, krvavé...a dost nudné.

Čtyři lvi (2010)

Měla to být komedie o džihádu a sebevražedných atentátnících, ale mě bylo těch pitomců až na jednoho spíš líto, a že bych se u toho nějak bavil, to se říct nedá. Ale někomu to možná sedne.

Občanský průkaz (2010)

Film, který pobaví, ale i nasere, jaký byly ty komunisti svině. Velmi dobře natočené, žádné nucené podbízení se divákům, ani dávno ohrané rádoby vtipy.

Šéfové na zabití (2011)

Opravdu slušný rozjezd, takže jsem se těšil na dobrou komedii, jenže náhle došlo ke zlomu a ti tři chlápkové začali třeštit (zejména dental assistent), až to chvílemi lezlo na nervy, takže kvalita šla hodně dolů, až se nebezpečně blížila průměru. No ale není to zas až tak špatné, aby se divák nudil a bude jich hodně spokojených. Já taky nepatřím k těm vyloženě nespokojeným, jen prostě nemám moc rád takové to ukřičené vyvádění. A mnohem víc než trojice hlavních hrdinů stojí za pozornost trojice titulních hrdinů šéfů. Kevin Spacey hraje tak, že byste ho nejradši zabili, Jennifer Aniston by většina chlapů a některé ženy prostě přefikli a Colin Farell, to je mistrně využitý malý prostor ve scénáři - a ten účes, no paráda.

Machete (2010)

Máte rádi pořádnou nadsázku, chcete se pobavit a nevadí vám nějký ten litr krve, useknuté a prostřelené hlavy, rozbodaná, prostřílená a jinak k smrti přivedená těla? Pak je Machete film právě pro vás. Já se bavil od začátku do konce. Takový nářez nemá chybu a díky za něj Rodriguezovi. Zapomeňte na Desperada, přichází Machete, opravdový gentleman, co ani nepomyslí na to, aby využil situace a rozdal si to s přiopilou kráskou. Ještě teď, když to píšu, mám na ksichtě spokojený výtlem:-)

Sociální síť (2010)

Film o zakadateli Facebooku je založen především na dialozích než na nějaké výraznější herecké akci, ale přitom má divák pocit, jako by sledoval dost akční záležitost, všechno šlape jak na drátkách, má to švih a tempo. Davidu Fincherovi se povedl další parádní kousek, který zdobí jeho filmografii.

Burke and Hare (2010)

Nemám vůbec nic proti černému humoru, ale musí to být opravdu humor. V této komedii bylo zaděláno na hodně černohumorno, ale boužel se podařilo jen pár dobrých vtipů, jinak to byla slabota a vznikl spíš takový podprůměrný film.

Pollock (2000)

Ten chlap byl magor, jeho obrazům nerozumím, astronomické částky za ně utrácené nechápu, ale tenhle film se opravdu povedl. Skvělý Ed Harris natočil a zahrál Jacksona Pollocka s jedinečným mistrovstvím.

Tři dny ke svobodě (2010)

Tomu příběhu se jaksi těžko věří, ale to nevadí, protože je to dobře natočený film s Russellem Crowem, který si střihl další ze svých obtloustlejších postav, které mu docela dost sedí.