• Thriller

Bratři Bloomovi (2008)

Starší z bratrů Bloomových je dost dobrý ve vymýšlení všelijakých sofistikovaných podvodů, takže stačí vše do detailu naplánovat a Bloomovi jsou rázem legendou. Měla to být komedie, ale moc zábavné to není. Sice se film nijak nevleče, nedostavuje se vyloženě nuda, ale pořád jsem měl pocit, že kdyby se už objevily závěrečné titulky, bylo by to docela fajn. Hlavně v závěru je to nastavovaná kaše. Herecky jakž takž, a celkově film spíše průměrný.

Na sv. Valentýna (2010)

Film obsahuje spoustu klišé ohledně tohoto svátku, ale jsou v něm také docela zajímavé postavy a co postava, to jiný příběh. Některé příběhy jsou vcelku o ničem a něktré mají něco do sebe, dokonce jsou i dobře vypointované. A tak tu nemáme obyčejný valentýnský film plný romantických blábolů, ale docela dobrý film, který neznechucuje přeslazeností, naopak může nabídnou několik příjemně strávených minut a nezanechat za sebou nepříjemné pocity nudy a otupělosti.

Profesionální manželka (2010)

Ani se mi nechce věřit, že tenhle film natočil stejný režisér jako skvělých 8 žen. Bylo to takové plytké, žádný náboj, sem tam problesklo něco víc hlavně díky Fabrici Luchinimu a jeho poněkud cholerickému panu Pujolovi. Jinak je to ale dost podprůměrný film, což mě mrzí, když tam hráli takoví moji velcí oblíbenci.

Znovu 17 (2009)

Není to úplná blbost, ale dobrá komedie vypadá rozhodně jinak. Nicméně, pokud film zkouknete, určitě nebudete nijak zvlášť nadávat, že to byla ztráta času. Je to jen taková zcela obyčejná jednohubka, po které zbude párátko, to se zahodí a dáme si něco dalšího.

Mamas & Papas (2010)

Někdo mít děti může, někdo ne, někdo je chce a někdo ne. O tom by se dal natočit dobrý film, ale tenhle to teda rozhodně není. Celé je to tak špatně zahrané a zrežírované, že ani vracečky v čase nic neozvláštnily, natož aby filmu nějak pomohly. Spíš ještě víc umocňují celkovou nemohoucnost tvůrců, kteří nám chtěli naservírovat něco extra, ale to se jim jaksi nepovedlo.

Fotři jsou lotři (2010)

Do třetice vlastně to samé, ale stejně začíná jít kvalita dost rychle dolů, takže radši nepokračovat, nebo vymyslet nějakou bombu. Další pokračování v sestupu by mohlo být katastrofální.

Zemský ráj to napohled (2009)

Ten film je takový vlažný. Komediální linka je zcela zanedbatelná a ta dramatická mi přijde chvílemi spíš hysterická a nemohoucí zároveň. Film funguje dobře v jednotlivostech, ale jako celek má co dělat, aby se udržel pohromadě a nerozpadl se. Není to ale rozhodně propadák, spíš lepší průměr, a kdo má slabost pro Terezu Voříškovou jako já, ten se jistě rád podívá.

Nezvaný host (2007)

No vida, takový nenápadný film a jaký to skvost. Pomalu plynoucí dalo by se říct komorní drama, a přitom máte pocit, že to frčí jak v nadupaném akčňáku. Tohle je další z těch malých velkých filmů, které mám tak rád, jen si teď nemůžu vzpomenout na ty ostatní, protože mám plnou hlavu tohoto. Výborný scénář, režie i herecké výkony málo známých herců. Tohle je jeden z těch filmů, ke kterým se divák po čase rád vrací.

Single Man (2009)

Ačkoliv je tento film většinou dobře hodnocený, pro mě je to celkem zbytečná, chvílemi sladkobolná, nanicovatá kapka v moři mnohem lepších psychologických filmů. Pořád jsem měl pocit, že se ze mě kdosi za každou cenu snaží dostat nějaké emoce, ale to se teda hrubě nedařilo.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Nevěřil bych, že tak dobře obsazený film může být tak nudný. Některé vtípky se sice strefily do černého, ale bylo jich strašně málo a přehlušovalo je to množství ničeho, které zahlcuje diváka.