• Thriller

Cesta (2009)

V tomto filmu se podařilo perfektně navodit atmosféru postapokalyptické vize. To je ale bohužel všechno. Až na pár dramatičtějších momentů se film příšerně vleče a s přibývajícím časem to je čím dál úmornější. Na konci se mi ulevilo, že už to mám za sebou. Možná že zde nebyla využita šance udělat mnohem lepší film, protože téma bylo určitě zajímavé.

Světová invaze (2011)

Skoro dvouhodinová megapřestřelka mariňáků s Emzákama. Někomu to určitě bude stačit, protože to není špatně natočené. Mě to ale přestalo bavit docela záhy.

Správci osudu (2011)

Dobrý námět se podařilo kvalitně zpracovat, takže se z toho nestala sladká poleva na ničem. Ve slušném tempu se odvíjí tenhle příběh navzdory vyšším zájmům a diváci mohou být spokojení.

Poznáš muže svých snů (2010)

Patřím mezi velké obdivovatele Woodyho díla, ale tentokrát mi přišlo, jako by ztratil vítr z plachet. Nijak zvlášť povedené dialogy, herecky také nic moc, režie taková chladně standardní. Na tohle nejsem od Woodyho zvyklý.

Opravdová kuráž (2010)

Bratři Coenové natočili dobrý western, ale že by to bylo nějak originální dílo, to rozhodně ne. Jde o dobré filmové řemeslo, kvalitně zahrané a zrežírované, takže pro ty, co nemají nic proti tomuto žánru, rozhodně kvalitní podívaná.

Nezastavitelný (2010)

Nekontrolovatelně se řítící vlak, který musí dva hrdinní železničáři zastavit. No, dejme tomu. Slušně natočená akční jízda, ale nic víc. Jednou stačilo.

Muž ve stínu (2010)

V tomto filmu se divákovi dostane dobrých hereckých výkonů, ale to je asi tak všechno. Vlastně i režijně je to dobře zvládnuté, jak by se ostatně dalo očekávat od Polanskiho. Jenže ne vše značky Polanski je automaticky dobré. Děj filmu je totiž řídký jak krupicová kaše a co s tím? No, jen dávat bacha, aby se člověk moc nepokecal.

Moon (2009)

Dalo by se to nazvat komorní sci-fi drama. Zpočátku zajímavé, ale s přibývajícím časem jaksi nudnější a nudnější, až nakonec zbude jen mlhavá vzpomínka, že nějaký takový film byl natočen. Nicméně koukněte a posuďte sami, minimálně herecký výkon Sama Rockwella jistě zaujme.

Město (2010)

Slušná akce a ani v klidnějších momentech film neztrácí na tempu. Tohle se Affleckovi povedlo. Objevilo se tam pár scén inspirovaných Nelítostným soubojem Michaela Manna, ale berme to jako citaci k poctě zmíněného filmu. Zkrátka tenhle film se musí líbit.

Vrahouni (2010)

Zpočátku to vypadalo, že by to mohla být docela dobrá komedie, ale velmi záhy došel tvůrcům dech, takže se to celé nějak zvrtlo a je z toho hodně zdrcnutý guláš, který zanechá nepříjemnou pachuť v ústech.