• Thriller

Český mír (2010)

Dokument, který zmapoval odpor proti americkému radaru v Brdech, ale nepřinesl prakticky vůbec nic, co už by divák dávno nevěděl z různých médií. Podle mě takový skoro až zbytečný počin.

Fighter (2010)

Film nejen o boxu. Box je zde jakousi přidanou hodnotou. Mnohem víc jde o sociálně kritické drama, které ale není podáváno nijak depresivním způsobem. Obě tyto ingredience se spojují a doplňuji v jeden velmi dobře fungující celek.

Panna nebo orel (2010)

Sice docela svižná teenagerská komedie, ale i přes vcelku originální námět jde stejně jen o takovou jednohubku, jejíž chuť rychle vyprchá.

Kajínek (2010)

Řekl bych, že jde o docela průměrný film, který si natočili ti, kdo stojí za Kajínkem. Nehodnotím, zda je či není vinen a tento film musí přesvědčit jen naivismem potrefené lidi. Spousta rozporů existuje, ale to nechávám pro jiný film nebo nějakou rozsáhlou reportáž. Pár zajímavých scén, pěkně natočený útěk z Mírovva, ale jinak nic moc.

Dobré srdce (2009)

Až na ten závěr, který byl padlý na hlavu a je toho opravdu škoda, to byl velmi dobrý film s dobře napsanými a zahranými postavami, který ani chvíli nenudil, i když místy byl humor spíš hodně hořký, ale tak už to v životě bývá.

Černá smrt (2010)

Středověk, hon na čarodějnice, mor, fanatická víra v Boha a stejně tak fanatické popírání Boha, efektní bitky, kdy krev stříká na všechny strany. Není to špatné a není to ani nijak zvlášť dobré, něco mezi, co se hodí na nějaký ten tématický středověký večer, pokud má člověk náladu.

Solomon Kane (2009)

Na tomhle filmu je snad to jediné dobré atmosféra. Ta se podařila navodit perfektně. Všechno ostatní už jen pajdá a kulhá, klopýtá k podivnému finále, které je docela směšné. A přitom by to bylo docela fajn, kdyby... Kdyby co? No kdyby se vykašlali na blbosti s čaroději apod. Jenže to by ten film asi netočili. No jo, no.

127 hodin (2010)

Prakticky celý film na jednom místě s jedním hercem, to chtělo dost odvahy pustit se do takového projektu. Danny Boyle to ale zvládl velmi dobře, dokázal se vyhnout všem nástrahám, aby diváky nenudil. Mně osobně trochu vadily některé audiovizuální serepetičky, ale celkově dost dobré.

Lovná zvěř (2010)

Není to tak dávno, co aféra kolem vyzrazení identity tajné agentky CIA Valerie Plame Wisonové rozvířila kalné vody okolo Bílého domu v době, kdy úřadoval George Bush, Jr. Ačkoliv hrají Sean Penn a Naomi Watts velmi dobře, perfektně spolu fungují, celé to klouže hodně po povrchu a není se co divit, protože na to, aby se dal tento námět pořádně zužitkovat, je přeci jen ještě moc brzo.

Divoch (1953)

Na svou dobu dosti netypický film. Hollywood začal pomalu dávat prostor revoltujícím rebelům. I když byl Marlon Brando výborný herec a v toto filmu byl ještě ve skvělé formě, nedá se říct, že by sledování hlučných motorkářů a rádoby spořádaných občanů, chtějících zjednat pořádek, bylo něčím, co dokáže strhnout. Spíš bych řekl, že se mohlo z námětu dostat mnohem víc, což se však nepodařilo.