Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Asi jsem divnej...., ale pecka !!! Pomo píše omalovánky , kleopatra hry na to, či ono. Mě film dostal veskrze, zaryl se mi pod kůži a podívám se na něj znovu. Bene, tohle se Ti seksakramentsky povedlo.

Ida (2013)

Snímek mě velmi příjemně překvapil. Čekal jsem depresivní nálož, která mě po chvíli odstřelí do stavu těžkého chmuru, ale i přes černobílou vizi padesátých let jěště válkou postiženého Polska se mi dostalo inteligentního jednoduchého příběhu s krásně propracovanou psychologií ústřední hrdinky. Ida hledá a nalézá .....Velmi doporučuji.

Území mrazu (2013)

Občas králi béčkových akčňáků N. Cageovi dávám šanci a tentokrát se to vyplatilo.

Jako malí kluci (2013)

Předvánočně tento odlehčený žánr prostě miluju...nakoplo mě to. ;-)

Rodina je základ státu (2011)

Do dneška mi tento film nějak unikal, vůbec si to nedokážu vysvětlit. Igor Chmela mě zase přesvědčil o své herecké přirozenosti a schopnosti dramatických rolí. Roberte Sedláčku tohle byl Váš nejlepší filmařský počin !

Oui, šéfe! (2012)

Tohle byla francouzská filmová pochoutka, která přišla zrovna v době, kdy jsem měl na něco takového velkou chuť a ...možná i po ni hladověl. Skvělá zábava, perfektní herecké výkony . 4 a 1/2*

Den pro mou lásku (1976)

Juraj Herz to tu má skvěle psychologicky zmáknuté. S manželkou jsme u toho plakali jak želvy.

Velký Gatsby (2013)

Čeho je moc, toho je příliš. Neříkám, že snímek neladí oku, to bezpochybně....ano, v neděli po obědě s dětma u kávy a koláče. Ploché postavy, které mi velmi brzy podsouvali myšlenku film nedokoukat, ale překonal jsem se. Velkolepá, ale nenaplňující show.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Parta věkem ošlehaných bardů opět bere do rukou "spravedlnost" ... Sly je fakt kanón a ty jeho hlášky jsou k popukání. Těším se na pokračování.

Jedna mezi oči (2012)

Sly nestárne a stále zůstává nejdrsnějším mužem na "place" Závěrečná "sekyrková" scéna mě ujistila, že jako akční hrdina je nesmrtelný a vždycky jím zůstane. Roztomilá flegmatičnost na kterou jsem si u něj zvykl již u Rockyho je důvod, proč mám jeho postavy rád a skvěle se bavím. Walter Hill boduje ! 5/5*