A.I. Umělá inteligence (2001)

Až na pár menších detailů to byl opravdu krásný film. Pořád mě ale odrazovalo to, že je David pouze robot a ne opravdický kluk. Monika se s tím nedokázala vyrovnat a nenašla lásku ke svému "robotickému" synovi. Ještě, že roboti necítí vnitřní bolest.

Medicopter 117 (1998) (seriál)

Je třeba uznat nepravdivost a lež všech možných kousků v rámci seriálu. I tak mi některé díly přišly zajímavé a ne příliš nudné. Ale líbil se mi více než Kobra 11.

Ratatouille (2007)

Originální nápad. Disney pictures opět nezklamalo. Jak myšák zachránil svého kamaráda před padákem z práce bylo strhující. I celý příběh a ovládání kamaráda za vlasy ... No celý film mě dojal.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Nejen vtipné a zábavné, ale také návykové. Na Simpsonovi se člověk může dívat v každé životní situaci (když je osamělý, znuděný, smutný i veselý) a nikdy nebude mít dost. Alespoň tak to platí u mě.

Saw: Hra o přežití (2004)

Filmový žánr horror sem tam shlédnu. Líbilo se mi, že je sága saw postavená na prakticky pravdivém dění. A to, že si většina lidí svého života neváží. Nebyl to určitě špatný nápad, ale od horroru vyžaduji trochu více než jen krev. Napínavé chvilky a chvilky lekání jsou pro mě u horrorů na prvním místě a to u SAW téměř neplatí.

Rodinka (2010) odpad!

Nepochopím, proč se tento film vůbec točil, naprosto nudné a trapný český humor.

Rec 2 (2009)

Druhý díl série REC měl být ukončen veseleji. Bohužel mě zklamala reportérka z televizního pořadu. Hodnotím průměrem 3*.

Wholetrain (2006)

Celkem dobře zdokumentovaný film o graffiti. Myslím, že film nás seznámil s graffiti světem, většinou to tak mezi sprejerama bývá, že dvě a více kru proti sobě válčí. Nebo když zemře nějaký váš parťák tak mu vyznáváte čest psaním R.I.P. Každý vidí smysl života jinak a ten jejich nejenže toleruji, ale i uznávám, protože graffiti není jen vandalismus, nýbrž kreativní práce. 75% ode mne.

Prosincoví kluci (2007)

Zábavný film, u kterého jsem se nenudil. Zdokumentované dospívání prosincových kluků, kteří byli z dětského domova (Daniel Radcliffe, James Fraser, Lee Cormie, Christian Byers) bylo legrační, chvílemi i smutné, kdy na jejich společné dovolené zemřela paní domácí. Nejstarší z kamarádů si našel dívku (Teresa Palmer), se kterou se později nikdy více neviděl. Nakonec se stal knězem a v budoucnu zemřel stářím. Ostatní tři kamarádi si jezdívali připomenout to zábavné dětství, které společně strávili. 3,51*

Alenka v říši divů (2010)

Musím bohužel říci, že jsem od filmu Tima Burtona čekal mnohem více. Co se týče obsazení herců a světa, ve kterém se film odehrává, tak na prestižní úrovni. Johny Depp předvedl skvělí výkon. Ale film byl chvílemi zdlouhavý, i nudný. Celkově mi to přišlo, že to není film určený pro teenagery, ale spíše pro děti z prvního stupně, nebo pro kojící matky. 3D provedení podle mého nebylo nutné.