• Krátkometrážní

Le Déclic (1985)

Doktor Fez je vědec, který se zabývá výzkumem v oblasti stimulace a kontroly sexuálního chování. Po úspěšných testech na laboratorních myších se rozhodl zahájit testy na lidech.

Le Parfum de l'invisible (1997) (TV film)

Místy vtipné, místy hodně lechtivé, místy bizarní, ale nudit se nebudete ... Millo Manaro předloha..

Robot-monstrum (1953)

Viděl jsem Plan 9, The Room, turecké Star Wars, něco z telenovel a teď už i Robot Monstera! Tento film se řadí do kategorie "nejhorší filmy všech dob", ale první místo mu nepatří. Také není tolik zábavný, jako např. Plan 9. Já se teda spíš více nudil, někdy žasnul nad bizarností, ale vyloženě smíchy sem se netrhal. Jdu tedy vyplodit jakési racionální hodnocení: Herecké obsazení: Mimo scén s Ro-Manem jde vlastně o jakési komorní drama posledních 6ti přeživších lidí na planetě. Herci jsou sympatičtí, nejvíce mě bavil pan táta - hlava rodiny, ale na jejich hereckých výkonech jaksi nevidím tu tíživou apokalyptickou situaci. 1*.. Scénář: Tak děj je tutově vykraden ze starých béčkových pulp komiksů 40. a 50. let, což se mi na jednu stranu líbí, ale i ty komiksy, ač byly naivní, měly svojí logiku a konstrukci. Robot Monster jí nemá. Děj je chaotický, zmatený a velmi minimalistický. Ale za pointu, která tomu dává jiskru toho, čemu my pozemšťané říkáme naděje, dávám 1* .. Režie: Pan režisér pracoval s minimálními náklady, nedostatkem času a je to znát. Ale jakési nápady tam jsou, např. nalepit do toho zběry dinosaurů, proč ne.. Ale celkově je film režírován velmi špatně. Některé záběry byly sice použity pěkně a je vidět, že se spoustu tvůrců od roku 1953 nechalo tímto sci-fi inspirovat, ale režie je zlá i na tu dobu. 0* .. Výprava: Na to, že se jedná o Céčkové sci-fi má docela dost hezkých nápadů. Ro-Man se mi líbil, byl takový roztomilý a jeho hlava dodávala punc horroru. Sice by mě nikdy nenapadlo, že je to robot, nebo mimozemšťan, ale i tak to šlo. Jako sedmi-letý bych se bál. Ro-Man dále disponoval celou škálou techniky - atomové bomby, smrtící paprsek, scanner živých lidí, komunikační portál s bublifukem, vesmírný koráb a zvláštní kosmická skříňka. Což jsou dobrá udělátka. 1* Hudba: Nádhera. Tuhle stránku musím ocenit. Pěkné hudební motivy, které by se hodily do jakéhokoli epického, dobrého filmu té doby. Takový ty orchestrální horrorové melodie ze starých filmů, je to přesně ono. 4* Suma sumárům 1,5* což zaoukrouhlím na 2* za to, že je to pionýr mezi céčkovými sci-fi, kterých se za posledních 60 let natočilo kvanta a v některých případech se úroveň zas o tolik nezvýšila. 3D!

Bitevní loď (2012)

Bitevní loď versus mimozemské lodě. Mix Transformers, Dnu nezávislosti a Top Gunu. Nic přelomového to není, jedná se o skvělý blockbuster. Pokud vybíráte na co se podívat v sobotu večer na dvd, je tohle správná volba. Dejte si k tomu popcorn a budete se bavit. 3 a půl hvězdy za to, že jsem už dlouho neviděl tak dobrý filmek s mimozemskou invazí. Lepší než Světová Invaze a District 9 ...

Pokoj (2003)

Johnny is my best friend. :D Jedna z těch věcí pro otrlejší diváky. Po shlédnutí tohoto filmu obdivuju pana Tommy Wiseaua. Úplně vidím jak si sedl ke stolu a trošku sjetý začal psát scénář. "Hmm, to nemůže být tak těžké. Bude to komorní drama o nevěře. Johnny miluje Lisu. Lisa ho podvádí s Markem, Johnnyho nejlepším přítelem. Do toho jim kecá budoucí tchýně a okolo pobíhá přerostlý děcko Danny, kterého si chtějí adoptovat, i když je mu snad něco přes 20. No a celé se to zvrtne při Johnnyho narozeninovém večírku." Kult na hodinu a půl. Balancuje to mezi odpadem a totální genialitou, váhal jsem jestli dát odpad, ale musím dát pět hvězd, i když jsem se nesmál až tak moc, jak jsem očekával, podle komentářů. Spíš jsem nevěřícně zíral a opravdu se bavil každou absurdně napsanou scénou. Čekal jsem jak to celé vlastně dopadne no a konec byl epický. Film mě nezklamal, je to nejhorší film všech dob. Plan 9 From Outter Space je alespoň trošku sci-fi / horror film, tohle je jen .. film :D

Senzační Spider-Man (2008) (seriál)

Jako komiksák pokaždé říkám: Filmy a seriály natočené podle komiksových předloh (teď myslím jen superhrdiny) neobsahují sex, násilí ani sprostá slova a naopak jsou plné hrdinství, vědy a fantazie. Sám jsem vyrůstal na animovaném Spider-Manu z roku 1994 a tenhle animák není lepší, ale neurazí ani skalní fanoušky. Je zaměřen více na děti a děj je podán více zábavně, humorně a animace je "roztomilá". Postavy jsou více moderní, používají mobily atd., ale charaktery zůstávají stejné jako v původním kresleném Spider-Manovi. Každý díl nabízí jednoho z klasických Spideyových záporáků (Vulture, Schocker, Electro, Lizard, Dr. Octopus, Green Goblin) a souboje jsou docela na kvalitní úrovni. Jako zachování kultu Spider-Mana pro další generace výborné. Jen ať děti sledují Spider-Mana místo mozku vymývajících Pokémonů a podobných blbostí.

Avengers: Nejmocnější hrdinové světa (2010) (seriál)

Tento seriál mě velice potěšil. Drží se komiksových reálií, jak těch původních, tak i z ultimate vesmíru. Seriál je plný akce a nešetří se s postavami kladnými, i zápornými (nejvíce mě potěšily: Kang Dobyvatel, Ultron, Modok, Baron Zemo, Black Widow, Mockingbird a další). Mimo Avengers se setkáme také se Shieldem, Hydrou i AIM (Aliance Inteligentních Mechaniků), což jsou klasické organizace propojující Marvelovský vesmír. Animace je slušná, hlášky taky. Seriál ani není moc pro děti, i když ho děti sledovat samozřejmě můžou. 4 hvězdičky za kvalitní seriálové seznámení s Avengers pro laiky a hvězdička navíc ze srdce od fanouška.

Respekt (1992)

První 2Pacova větší role a hned takovej nám*d! Jsem fanda hip hopu, fanda 2Paca a zároveň sem si prošel všemožnýma sra*kama, takže filmy o ulici můžu. No a tenhle by obvzlášť povedený. V podstatě je v něm i ukryto ponaučení kam až může dojít život, když vybočíte ze správné cesty. A může to začít i pitomýma krádežema desek obchodě. Je to drama, takže nečekejte až tak úplně happy-end. 5 hvězdiček za skvělé herecké výkony, dobrý scénář, pěkné cameo role (Queen Latifah, Samuel L. Jackson, nebo Fab 5 Freddy) a suprový soundtrack. RIP 2Pac

Gang policajtů (1997)

Děj je zapletený a místy překombinovaný, ale s trochou představivosti se to dá dohnat. Vždyť je to jen film. Atmosféra je v duchu krimi a řekl bych i drama, protože na mě z každého okamžiku číhaly pocity strachu, paniky a paranoje, které pociťovaly hlavní postavy v záporných rolích. James Belushi hrál skvěle. 2Pac hrál dobře, má za sebou hereckou školu, ale bylo znát, že je ještě mladý a oproti Belushimu má mnohem méně zkušeností s hraným filmem (natočil jich cca 6). Mrazilo mě při některých scénách pomyšlení na to, že po pár měsících po natáčení byl zavražděn. Je to výbornej devadesátkovej film, pro fanoušky Belushiho, nebo 2Paca povinnost, pro ostatní kvalitní krimi-drama.

Superman vs. Elita (2012)

Oproti minulým filmům se Supermanem jsem nečetl předlohu a jeden známý říkal, že to je dobře. Hodnotím film 3 hvězdami, protože jsou lepší animované filmy se Supermanem (např. All-Star Superman). Hlavní padouši - slabota. Byl tam sice Atomic Skull, kterýho vlastně potřebovali jen jako mezník ve sporu Elite a Supermana. No a samotní Elite.. Na první pohled padouši, hrají si na ty kladné, ale vyklubou se z nich padouši. Nic nečekaného. Včetně toho, že Superman vždy najde způsob i kdyby šel na sebe-smrtelnější misi a vždy má všechno předem naplánované... Pěkné na jedno shlédnutí, ale dva krát si to nepustím..