• Krátkometrážní

Katka (2009)

Z heroinu není cesty zpět. Od začátku dokumentu je to jasné a my jen sledujeme cestu hloub do pekel. V kině jsem byl se školou, taky ovlivněn nejmenovanou drogou (ne herákem), což mi zlepšilo zážitek ze sledování, ale zase pomohlo si udržet odstup. Mám rád formu dokumentu jako takovou a Helena Třeštíková dělá výborné dokumenty, u nichž ale většinou hodnotím hlavně obsah a osudy postav. René byl člověk s ryzím charakterem, určitou dobrotou a nevinností v sobě, co jen měl smůlu nebo doplácel na vlastní blbost. Katka do toho vlítla jako každá kedra a každej feťák a neměla sílu z toho rozjetého vlaku vyskočit. Ke všemu chodila s nejvíc vyfetovanýma individuama.. Podle mě film moh skončit v půlce, protože cca tehdy zmizela Katka a zůstala jen schránka se zombie. Která navíc čeká dítě. Ochraňuj bůh to maličké, protože bude mít nejspíš stejný osud. Že by Katka 2? PS: Nemyslím si, že by film měl preventivní antidrogový efekt. Na to není správně zvolena postava, okolnosti atd. Když je vám patnáct a kámoš vám nabídne jointa, nebo lajničku na párty, jako první vás nenapadne film Katka, že možná skončíte jako zombie na Václaváku a budete se prodávat a krást abyste měli na héro, ale to se může stát..

René (2008)

5 hvězdiček za Reného, 3 za dokument

Pokušení (2003)

Skvělá černošská komedie pro sobotní, či nedělní odpoledne. Cuba Gooding jako velkoměstský frajírek a nádherná Beyonce coby soulová diva. K tomu skvělá gospelová hudba.

Šňup (2002)

Tohle není komedie. Tohle je Speed. Feťáci všech zemí zažívají takové "příběhy" dnes a denně. Pro mě nejlepší film o drogách. Nejlépe popisuje, co tahle droga dělá a je jasné, že režisér / scenárista / a většina herců své zkušenosti má, protože takle perfektně to zahrát jinak nešlo :))

Simpsonovi (1989) (seriál)

Většina z nás s nimi doslova vyrůstala.. U každého páru větších bot pro mé rostoucí nohy byli Simpsonovi. Pamatuju 11. září 2001, byl jsem hodně malej a to bylo úterý. V úterý se vždy vysílali Simpsonovi na ČT, hned po Přátelích. Když jsem o půl sedmé zapnul TV a všude byli jen zprávy o "bouchnutí nějakého mrakodrapu" první co jsem řekl bylo: kurňa, kde sou Simpsni? :D Až tak důležitý pro mě byli a jsou. Novější díly nic moc, ale koukám na ně občas, pořád je to fajn.

Hledám Amy (1997)

Nemůžu jinak než 5 stars. Pro mě osobně film trefující se hned do několika mých slabostí. Komiksy, Kevin Smith a Ben Afleck (ne že bych pro něj měl slabost, ale v žádným filmu mi nikdy nevadí a do svých rolí se hodí). Do toho originální a filmově skoro netknuté love story okořeněné skvělými fórky, hláškami a nejvíc upoutávající atmosférou. Tohle je prostě film pro všechny generace od puberťáků, po raný důchod :))

Hvězdné války podle Turka (1982)

Sebelepší režisér něco takového natočit nedokáže.. Hodně se nasmějte, popláčete a budete v šoku od začátku do konce.