Firefly (2002) (seriál)

Skvělý seriál spojující sci-fi a western. Rozhodně nejlepší dílo od Josse Whedona se skvělým hereckým obsazením. Skvělé efekty a hudba. Nechybí ani klasický Whedonův humor, který do kontextu zapadá jak puzzle. Velká škoda, že byl po 14 epizodách zrušen, kvůli strachu producentů z originality.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Klasika z roku 1968, která s sebou přináší nádherné efekty a spojení klasické hudby a sci-fi. Ale to je tak vše. Nafouknutá bublina skládající se z velmi protahovaných scén, které film zbytečně nabobtnávají. I když se jedná o originalitu, stále to neznamená kvalitu. Mnozí se mnou nebudou souhlasit a budou mě bombardovat pseudofilozofickými řečmi o tomto filmu. To je ale jejich problém. Kultovní film nebo ne 2001: Vesmírná odysea i přes své poselství převládá těžkými negativy, což z ní činí více něž dvě hodiny nudné podívané. Přitom by mnohem kratší stopáž (ne-li krátkometrážní film) byla 100x efektivnější.

Probudím se včera (2012)

Na české poměry celkem příjemný film. Hodně jsem se pobavil. Zajímavé spojení sci-fi a příběhu odehrávající se v době komunismu. Nemůžu si vynachválit Jiřího Mádla v hlavní roli.

Jump street 21 (2012)

Snad jedna z nejlepších komedií za poslední roky. Ujetý humor, zábavná podívaná a napínavá akce. A hlavně zajímavé "oživení" Jump Street 21. Klidně bych bral další dávku v podobě druhého dílu.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

"Státní fond pro úpadek české kinematografie" ... Peníze, které padly pro tento film, by byly mnohem užitečnější jinde. Myslím si, že i někteří amatérští filmaři by je zužitkovali mnohem lépe. Nelogický a nezajímavý příběh. Prostředí snažící se o jistou kopii prvního dílu Harryho Pottera. Efekty podané stylem, že se jimi chtějí tvůrci chlubit. A přitom není se s čím! Herecké výkony jsou strašné a připomínají dětské přednášení básniček u tabule. Ostudné pokračování skvělé a vtipné Dívky na koštěti a další plivnutí do tváře české kinematografie. Je mi líto, že jméno pana Vorlíčka je spojené s tímto hnusem, ale už na to asi nemá.

Méďa (2012)

Velmi překvapivý film. Trailer působil převládajícím fekálním a hrubým humorem. Ale toho v závěru není tolik, aby přebil jistý citový nádech. Navíc je tento humor poměrně dobře vsazených do daných situací. Bavil jsem se skvěle.

Rebelka (2012)

Hm, celkem typický námět, který můžeme shlédnout třeba ve filmu Mezi námi děvčaty. Ale podání tohoto námětu, je věc jiná a dává příběhu jistou odlišnost, kterou potřebuje. Skvělá animace pixaru přidává další plusové body.

Raubíř Ralf (2012)

I když jsem se u toho filmu skvěle bavil, byl jsem zklamán příběhem. Čekal jsem trochu větší integraci jistého nerdovského humoru a svižnější plynutí příběhu. Ve své podstatě, to co si užíváte v první polovině filmu, se v té další jakoby zasekne. Ale ke konci vše oživí zvrat. Animace velmi příjemná. Trochu zklamaný z dabingu Vanellope von Schweetz. Dabingu této role se ujala V. Žilková, jejíž hlas mi celou dobu trhal uši (český dabing nezahrnuji do hodnocení s hvězdami). Tak trochu typický animák v netypickém podání. slabé 4*.

Legendární parta (2012)

Překvapivě dobrý animák. Měl jsem obavy, zdali nebudu litovat peněz, které dám za kino. Avšak už první minuty mě přesvědčili o opaku. Ve své podstatě originální nápad, který pobaví. Animátoři nám naservírovali krásné efekty, které dolaďují pocity z celého snímku. Takže silné 4*.

Avengers (2012)

Musím se přiznat, že jsem od filmu neměl žádná velká očekávání. Avšak Joss Whedon si se vším poradil skvěle. Nejen vizuální efekty, které ve mě vyvolávali pocit blaženosti, ale také humor, jež nenechal moji bránici v klidu. Trochu jsem měl strach z obsazením doktora Bannera Markem Ruffalem. Jenže mé obavy byly zbytečné. Zatím nejlépe zahraný Banner ze všech. Vyvážení příběhových linií mezi všemi hlavními postavami bylo parádní. Teď už je jen hlavní, aby Joss Whedon nezpychl a udržel si takovou úroveň.