Expresní zásilka (2012)

Velmi povedený akční film. Akorát škoda, že sklouzne k typickému klišé. Ale jinak jsem si film hodně užil.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nádherný film a skvělé uvedení do Hobita (nečetl jsem knihu, takže hodnotím čistě film). Je tu však jen jeden problém, který srazil moje hodnocení o tu jednu hvězdu. Peter Jackson strašně natahuje. Snažil se film naplnit omáčkou, aby nabral jistou délku. I když některé protahované scény zase tolik nenudily, byly tu i ty, kde už jsem počítal vteřiny a moc si přál, aby se to už konečně hnulo. Milovníky fantasy snad nemusím pobízet. Prostě doporučuji.

Bastardi 3 (2012) odpad!

Tak. Přežil jsem to. V podstatě chci celou "trilogii" rozepsat tady. |--| První díl poměrně ujde. V podstatě nám nabízí pohled do určité problematiky. Líbí se mi jakýsi alternativní pohled učitele na výchovu a vzdělávání (teda když pominu motiv pomsty a vraždění). Kriminální zápletka je nic moc. Jedná se jen o vraždění z pomsty a policie prakticky nic nedělá. Hlavní roli Tomáš Magnusek, který nám ukazuje, jak neumí hrát. Nakonec je vše "uzavřeno" velmi naivně. |--| Druhý díl se snaží o jakousi mafiánskou zápletku. Opět hlavní je zde pomsta. Tentokrát se však mstí "mafiánská" rodina, která celý příběh nic nedělá a vše (samozřejmě) rozjede až na konci. Jinak je to samá omáčka. Více vulgarismu a téměř žádný inteligentní dialog. Trochu to zde zachraňují slavní čeští herci (např. R. Brzobohatý). I když nechápu, jak se k tomuhle nechali přemluvit. Avšak jsou zde i "herci" v čele s Tomášem Magnuskem, kterým bych nevěřil ani nos mezi očima. |--| Ani ve třetím díle se nedočkáme zlepšením kvality. Právě naopak. Zde už to šlo do pořádných ... hlubin. Tomáš Magnusek zde opět předvádí svůj (ne)herecký výkon. A co hůř. Rozhodl se udělat jak scénář, tak vše zrežírovat. Opět nechápu, jak přemluvil některé dobré herce, aby se tohoto humusu účastnili. Tohle je plné omáčky, ještě k tomu vařené z vody a zahuštěné naprosto nelogickou návazností, jak na předchozí díly, tak na vlastní linii. |--| Shrnutí. Nechápu svou motivaci. Takový komentář nemám k žádnému filmu. Ale tohle muselo ven. První díl doporučuji hlavně pedagogům (tedy když překousnout nesprávnou pedagogickou terminologii). Další jsou ztráta času. A ten vám nikdo nevynahradí. Obětoval jsem se za vás.

Galaxy Quest (1999)

Tenhle film řadím mezi nejdokonalejší parodie, co se v devadesátých letech natočily. V dnešní době se za parodii počítá paskvil, který kloubí dohromady vše nově natočené. Nejen že to do sebe vůbec nezapadá, ale neustále vám tam začnou cpát víc a víc nesmyslů, fekálního humoru, spousty postav s pěti vteřinovými výstupy a jiné sra*ky. Tohle však není případ Galaxy Quest. Velmi doporučuji.

Prometheus (2012)

Začátek tohoto filmu je skoro bez chyby. V podstatě vás autoři připravují na "epické" odhalení pravdy. Potom dojde k jakému si utlumení, kde je potřeba si oddychnout, ale už to zavání průšvihem. Dále přijde ta poslední část, kde se úplně všechno zprasí. Nejen že se všichni chovají nelogicky, ale některé počínání postav od kterých čekáte rozuzlení jejich činů, vám nepřinese žádnou pointu. Jako by se vše dělo jen "pro srandu králíkům". A v neposlední řadě, stvoření vetřelce. Velmi to připomíná párty, kde se vše vymkne kontrole a každý š*ká s každým. A "tadá", výsledkem toho je vetřelec. Skvělý start na který navázal obrovský úpadek. Takhle umírá velký potenciál filmu Prometheus.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Za poslední roky konečně pěkná pohádka. Hodně jsem si ji užil. Sice jí k dokonalosti starých českých pohádek chybí hodně, ale bojím se, že lepší (nebo na stejné úrovni) tu dlouho nebude.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Čistě k filmu bez knižní předlohy. Proč se to jmenuje "Princ dvojí krve"¨, když to o něm vůbec není? Navíc se v celém filmu téměř nic neděje. A to "super" odhalení, kdo tím princem vlastně je, vyvolalo ve mě takový výbuch smíchu, že jsem si v kině udělal maximálně ostudu. Tohle Yates nemůže myslet vážně.

Juno (2007)

Úžasný film. Vlastně popisuje klasický příběh, ale je na něj nahlíženo z neklasického úhlu pohledu. Hlavně humor Juno je skvělý. Ellen Page tato role padla jako ulitá. Nic mi v tomto filmu nechybělo.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Skvělý britský humor. Teda hlavně ten černý. Cíleně naivní film plný absurdních momentů a akčních scén. Báječné a propracované efekty. Autoři si nebrali žádné servítky. Upřímně jsem nikdy nečekal, že zažiji film, který bude při zombie apokalypse klást důraz i na důchodce. Dost jsem si to užil. Velmi doporučuji fanouškům zombie žánru.