Joey (2004) (seriál)

Nedosahuje kvality Přátel, ale i tak dokáže skvěle pobavit. Jen mě mrzí, že tento seriál po ukončení druhé série zrušili. Minimálně další dvě série by ještě přišli vhod.

Přátelé (1994) (seriál)

Dokonalý sitcom ve všech ohledech. Nic nepřebývá, nic nechybí. Když vám není zrovna do smíchu, tak tento seriál vám úsměv vykouzlí. Když chcete něco lehce romantického, tak neurazí. Žádný uměle vynucovaný smích ani stupidně přehrávané "drama". Zkrátka evergreen, který zůstane v našich srdcích navěky.

Drákuloviny (1995)

Když jsem tento film viděl poprvé, musel jsem se pevně držet, abych nespadl smíchy. Při dalším shlédnutí už to nebylo ono, jelikož jsem víc sledoval celkovou kvalitu. Fanoušci Leslie Nielsena museli být však zklamáni. Tato parodie na Drákulu není až tak kvalitní, jako jiné parodie s tímto hercem (Připoutejte se, prosím nebo Bláznivá střela). V podstatě uvidíte to, co už jste nejspíše viděli v předchozích parodiích. Ale stejně si tento film uchovává svoje kouzlo. Lidem, kteří ještě neviděli, velmi doporučuji.

Johnny English se vrací (2011)

Bylo to jako horská dráha. Začínalo to nahoře, pak kleslo dolů a poté opět nahoru. Musím přiznat, že jsem se místy bavil. Problém je v opakovaných vtipech. Dvojka na to trpěla stejně jako jednička. Sem tam i nějaká hláška, co se mohla pokládat za vtipnou nebo aspoň trefnou. Britský humor mám rád, ale vždy se ukáže, že má i svoji odvrácenou stranu. Stranu tak suchou, jako je Sahara. Na závěr mohu jen dodat, že film si udržuje kvalitu jedničky. Otázka zní, zdali je to dobře nebo špatně.

Sousedská hlídka (2012)

Až na natahovaný začátek to nebylo špatné. Spíše jsem si představoval komedii ve stylu 21 Jump street, ale tahle "ujetina" mile překvapila sci-fi stránkou. V druhé půli jsem se skvěle bavil. Doporučuji lidem, kteří hledají film pro pobavení a bez hlubokých smyslů a myšlenek.

Tady hlídám já (2012)

Kupodivu pěkný film. Jen otřepané téma o rozmazlenosti pražáků, mě už nebaví. Ale jinak jsem si jej nečekaně užil. Navíc konečně nějaký netragický příběh o dítěti s poruchou chování (konkrétně ADHD). Jinak Lukáš Vaculík mi zde skvěle sedí. Pěkný film pro pobavení a relaxační odpoledne. Doporučuji.

Alois Nebel (2011)

Skvěle technicky zpracováno. Byl jsem překvapen, jak pouhé použití černé, bílé a šedé škály, dokáže v kombinaci s "rozpohybovaným komiksem", vytvořit skvělou vizuální podívanou. Ale tím chvála končí. Ten film prostě postrádá pointu. Příběh hlavního hrdiny, který by měl být "ten hlavní", je naprosto podřadný a vedlejší. A u vedlejší linky naopak. Jenže z ní jsou tam pouze útržky a závěr sekundární linie je, jak jinak než na konci. Obě linky jsou propojeny slabou vazbou, což vede k otázce "K čemu tam ten hlavní hrdina vlastně je?". Navíc to vše zabalené do protahovaných záběrů a zbytečných scén. V podstatě to nejhlavnější z filmu by se dalo zkrátit přibližně do 30 minut (možná méně). A tak by vznikl skvělý krátkometrážní film. Takhle se opět vyhodilo spousty peněz, udělal se velký povyk a po "vypuštění" tohoto filmu do kin, po něm neštěkl ani pes.

Buřtcajk (2012) (pořad)

Některé rekonstrukce vtipů ujdou. Ale zbytek stojí za prd. Nejvíce mě rozčilují scény, kde mluví rádoby vtipně. A ještě to podporuje umělým smíchem, aby lidi vůbec věděli, kdy se mají smát.

S tvojí dcerou ne (1997) (divadelní záznam)

Velmi povedené divadelní představení. Vše se šíleně zamotá a způsobí spousty vtipných situací. I konečnému rozuzlení nechybí vtip. Velmi jsem si to užíval od začátku do konce. Milovníkům divadla tento záznam velmi doporučuji.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Tak vidíte, že to jde. Gratuluji. Moc pěkná pohádka (tedy i přesto, jak moc zavání Mrazíkem). Pohádka bavila a místy jsem skoro padl smíchy z křesla. Navíc se ji tvůrci snažili upravit tak, aby vyhovovala pohádce pro dnešní dobu. Navíc měsíčci zahráni perfektně. |--|Trochu si dovolím zkritizovat i ostatní hodnotící. 3* hvězdy ještě chápu. Ale jak může někdo dát méně? Lidičky vzpamatujte se. Sami musíte uznat, že české pohádky značně upadají v posledních letech (např. z loňska Micimutr. Sice tato pohádka není "originál", jak by jste si to asi představovali, ale stále je to perlička, která patří do truhly "Krasné české pohádky".