• Pohádka

Jak se budí princezny (1977)

V této pohádce je nejlepší Vladimír Menšík o tom vůbec nepochybuji ! Ještě, že nechtějí, abych dělal orla, já bych se snad ve vzduchu neudržel ... Ten převozník tam snad chrápe a pramice nikde Možná nejlepší pohádka s 3mi oříšky, V. Vorlíček

Zkoušky z dospělosti (1980) (seriál)

Hudba : Ladislav ŠTAIDL *** Začínám koukat , po letech , mě se to líbí. Co se týká "Mží to do vlasů" a "Jsou dny, kdy svítá ..." mám to jako Karlos80

Lovci pokladů (2004)

Jé tohle se mi opravdu líbilo, tohle je moje krevní skupina. NEchybělo mi ani cestování na biči či klobouk , to zase Indy. Abigail je zajímavé jméno. Zde mi přijde, že Abigail není blbá pampeliška jako třeba INDE

Pomáda (1978)

Když muzikál Pomáda šel do kin, tak jsem pomalu přestával tahat kačera. Líbí se mi, budu si jej muset znova pustit a rád, abych mohl zde napsat hlášku o buchtě v troubě, jak to tam přesně je :-)

Svědkem zločinu (2008)

Thriller nejsou moc můj obor, bál jsem se to jo , ale asi spíše nebrat. Čekal jsem spíše víc, nějaké rozuzlení civilní ... Dal jsem ** za Basinger, jinak *

Samotář v Seattlu (1993)

Výborná romantika. Nejlepší je poučení dané otcem (T.Hanks) synu Jonášovi (R.Malinger) před odjezdem s přítelkyní Viktorii na víkend : Odjedu ráno a zůstanu tam přes noc. Budeš tady s Clarice, takže se můžeš dívat na Noční můru z Elm Street a podobný blbiny. Jonah : To jedeš s ní ? Jedu s Viktorií ano A chovej se tu slušně, rozumíš. Neskákej do kopřiv, jen co za mnou zapadnou dveře. Nic si nezlom a nechci žádný tržný rány. Když přídeš o prst, zůstaneš bez něj. Nepočítej, že ti zaplatím operaci nejnovější laserovou metodou.

Francouzský polibek (1995)

Scénář: Adam Brooks *** Mám Meg Ryan rád, bohužel se, ale do top 10 nevešla . Zajímavý kontrast poblazněné láskou, ale spořádané postavy Kate a bohémského podovodníka Luca. Jean Reno v tomto filmu kupodivu nehraje lumpa, pro mě přeqapivé. Hezké, doporučuji

Osvícení (1980)

Celkem dobrý, ale více mě zaujal ten druhý, omlouvám se, ale zase jdu proti proudu komentářů. Více v mém deníčku, kde zkouším udělat porovnání. Jinak Jack N. byl dobrý, ale šílenec už rovnou :-) All work and no play makes Jack a dull boy

Maigret klade past (1958)

Celkem jsem byl zvědavý, jak se Jean Gabin zhostí role komisaře Maigreta a mám pocit, že mě nezklamal, potěšil, hraje náramně. Je zvláštní, že jsem si asi při čtení knih ani detailní rysy Maigreta ani moc v hlavě nevytvořil. Dozvěděl jsem se křestní jméno Jules, což jsem nikde v knihách nenašel, všude jen Maigret respektive Commissaire Maigret. Annie Girardot měla celkem buclaté tvářičky, které jsem u ní neznal. Je to dobře natočené a film celkově "pobaví". Maigret říká své ženě " Pod těmi natáčkami je poklad ! "