• Romantický
  • Pohádka

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Takové by byly moje nejlepší prázdniny. Léto, chalupa, příroda, kopec srandy, jízdy do obchodu a bezva počasí... Prostě srdcovka. A taky je důkazem toho, že rodinné komedie nemusí být nutně uječené, trapné nebo dokonce extra akční.

Střihoruký Edward (1990)

Jednoduchý příběh, u jehož sledování můžete své uroněné slzy počítat na litry :) Miluju kontrast mezi čtyřbarevným městečkem, kde mají všichni stejné domy, stejná auta a trávníky, a starým tajemným hradem na kopci s překrásnou pohádkovou zahradou. Výborná je taky scéna, jak ráno obyvatelé města odjíždí autama do práce, musela jsem si ji několikrát vrátit :) Miluju Edwarda. A nesnáším tenhle nespravedlivej svět. Mimochodem, nikdy jsem nepochopila, proč potom Kim neřekla, jak to s tou vloupačkou vlastně bylo doopravdy. Tím u mě pěkně klesla, holka jedna.

Noci s nepřítelem (1991)

Doma tomuhle filmu říkáme "Plechovky". Scéna s plechovkama narovnanýma ve skříni je totiž ta nejděsivější z děsivých scén, který znám. Proto od té doby pro jistotu dodržujeme v bytě určitý stupeň bordelu, aby se z nás nestali podobní magoři.

Ženy sobě (2011)

Já vím, já vím...čtyři bludišťáci jsou možná moc - na to, že je tam jedna opravdu nechutná pasáž a občas film sklouzává do trapnosti. Nesnáším to. Jenže je tu taky spousta výborných a vtipných momentů, který prostě převažujou. Už dlouho jsem se u filmu takhle nenasmála. Navíc Annie je hrozná sympaťanda a Rhodes jakbysmet. "Čau, já jsem Helen, Potkala jsi už Lillian? Je to moje nejlepší kamarádka.Známe se už pět minut."

Smažená zelená rajčata (1991)

Všechny klišé světa napraný do jednoho filmu. Přitom obvykle mi to nevadí, jenže tady to bylo podaný takovou vlezlou formou, že se to až nedalo vydržet. A to bohužel myslím oba ty příběhy. Takže ve finále mi byly všechny pokusy o dojetí diváka absolutně proti srsti a jen jsem kroutila hlavou nad tím, jak takový film může mít vysoké hodnocení...

Všude dobře, proč být doma (2009)

Když jsem po své oblíbené Americké kráse viděla naškrobenej Nouzovej východ, tak jsem se obávala, že v podobném duchu bude i další Mendesova tvorba. Jenže tenhle film mě mile překvapil. Nejdřív mě ti dva lidi nijak zvlášť nezajímali, jenže pak jsem se poprvý zasmála a po zbytek filmu jsem se usmívala jak měsíček na hnoju. Ten film je svým způsobem trochu divnej, resp. jsou v něm divní lidi, a je to boží. Plus krásná hudba.

Kráska v růžovém (1986)

Rok 1986 je moje srdcovka. Je to nejen rok mýho narození, ale koukám že i rok parádního vkusu :)) To, co Andie udělala s těma krásnýma růžovýma šatičkama, by mělo být trestný. Film jsem si ale zamilovala, ty osmdesátky jsou prostě návykový. Včetně hudby - soundtrackový Wouldn´t it be good od Danny Hutton Hitters je fakt pecka.

Stmívání (2008)

Dear God, if there is a monster under my bed, could you make it Edward Cullen please? Amen. Čtyřhvězdí za ty překrásný stromy a louky, co mají ve Forks, za Debussyho Clair De Lune, za Edwarda a za to, že mě to přeneslo do doby, kdy jsem hltala knížky o upírech, kteří byli jiní než ti Stokerovi. Bez debat! :)

Ratatouille (2007)

Za ono závěrečné "Surprise me!" přihazuju i tu pátou hvězdu.