Miami Vice (2006)

Nemůžu se zbavit pocitu, že všechny Mannovi filmy jsou v podstatě stejné. Ne, že by mě film nebavil, jen už jsem těch jeho akčních filmů asi přejezený. Miami Vice nenadchne, neurazí, jen tak nějak prošumí.

Notting Hill (1999)

Příjemný oddechový film. Nic víc nic míň.

Noc v muzeu (2006)

Pár vtipných míst, ale celkově spíš nuda s koncem předvídatelným tak od 20 minuty.

Opičí král (1986) (seriál)

Tak tohle jsem jako dítě neuvěřitelně žral. Vedle kreslených želv ninja byl tohle filmový vrchol. Vlastně ani nevím, jestli bych to chtěl vidět znovu a případně tak nabourat gloriolu tohoto seriálu, spíše ne.

Auta (2006)

Po zdejších téměř orgastických hodnoceních jsem čekal podstatně víc. Jasně animace je vážně moc pěkná a i dabing se povedl, ale nebavil jsem se tak, jak jsem čekal. Zda je to dáno mým přehnaným očekáváním nebo tehdejšímu špatnému rozpoložení či ještě něčím jiným, nevím. Na Auta se určitě ještě někdy podívám a pak, kdo ví, třeba se přidám k oslavným komentářům. zatím je to jen za průměrné tři hvězdy.

Lost: Revelation (2006) (TV film)

Stejné jak všechny ostatní speciály. Pro znalce úplná zbytečnost.

Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)

Brr, dost sugestivní - a to díky výborným hereckým výkonům a výborně zvládnutému vyvolání atmosféry beznaděje. Až se člověku, který komunismus nezažil nechce věřit, že to takhle chodilo.

Dr. House (2004) (seriál)

Skvělé. House je neurvalý, sarkastický, prost veškeré úcty ke kolegům a pacientům a přece, nebo právě proto ho divák musí milovat. Pozitivní je, že kvalita seriálu je stabilně vysoká a neklesá spolu s počtem sérií.

Eragon (2006)

Když si vezmu, že je to natočené podle knihy tehdy 15letého autora, není Eragon tak hrozný..........solidní masky a triky, Malkovich vypadá správně "záporně" ve všech třech scénách kdy se objeví a elfka je opravdu "hot" - tolik ke kladům. Co mi vadilo - špatně hrající hlavní hrdina, provedení záverečné bitvy a hlavně "samozřejmost" linie příběhu - téměř žádný vývin postav - Eragon najednou ovládá meč, najedou umí kouzelná slova, Safira najednou vyroste, najednou je Eragon u Vardenů a najednou tu máme závěrečnou bitvu. Sečteno - film je stejně jako kniha určen převážně mladším, mě sice nenudil, ale znovu se podívám jen na začáteční přepadovou akci (škoda, kdyby autor pokračoval takto a natočil příběh temněji, mohla to být zábava).