• Pohádka

Billy Elliot (2000)

Poté co jsem si přečetla o čem Billy Elliot je, řekla si - jak proboha může mít film klukovi, který dá přednost baletu před boxem tak vysoké hodnocení? Po jeho shlédnutí se pokorně řadím do zástupu fanoušků. Naštěstí jsem měla u sebe zásobu kapesníčků. Jediné s čím mám problém, jsou typicky anglické grimasy, které naopak kvituju u komedií.

Mlčení Lorny (2008)

Hodně jsem se na tento film těšila. Mám ráda psychologická dramata natočená v evropské produkci. Příběh se vyvíjel celkem slibně i když jsem čekala, že nám autoři postupně odhalí hloubku charakteru jednotlivých postav. Inu nedočkala jsem se. Souhlasím s ostatními komentáři, citelně tu chyběl srozumitelný závěr a nechápu co tím chtěl básník říci...Škoda.

Barrandovský videostop (2011) (pořad)

Videostop má láska. Jako milovnice původního soutěžního pořadu jsem si nemohla nechat ujít jeho znovuvzkříšení. Jeho kouzlo nyní, v novém kabátě sice trochu vyprchalo, ale potěšilo mne, že zůstala stejná dějová linie.

Sin City - město hříchu (2005)

Pustila jsem si tento film, aniž bych věděla do čeho jdu. Znala jsem pouze letmo jeho název a byla na něj zvědavá. Zůstala jsem civět s otevřenou pusou a chvíli přemýšlela, zda mi neodchází obrazovka. Potoky krve rozhodně nejsou můj šálek kávy, ale v tomto pojetí jsem to strávila více než dobře. Jedna herecká hvězda vedle druhé, neotřelý scenář a akční scény mne rozhodně pobavily.

Potíže s Arizonou (1987)

Jsem si jistá, že jde o mé první setkání s Nicolasem Cagem a moc příjemné. Jsem přesvědčena, že mu komediální poloha velice sedla. Je to vynikající crazy komedie, při které mne nepřestalo bolet břicho od smíchu.

Smrt pedofila (2003) (TV film)

Již námět filmu činí snímek atraktivním a i přes některé nedotažené herecké výkony vedlejších postav, považuji tento počin za zdařilý. Myslím, že Robert Jaškow je u nás nedoceněným hercem a přála bych mu více pěkných rolí.

Uvnitř tančím (2004)

Přesný výraz pro tento film je podle mne komediální drama. Smích a pláč, to jsou dvě emoce, které s vámi při sledování tohoto filmu cloumají. Určitě je to snímek, který nám v uvozovkách zdravým, zlehka připomene krásu všedního života.

Hana a její sestry (1986)

Typický Woody Allen, jak ho známe. Od začátku až do konce je film nabitý dialogy. Mám ráda inteligentní příběhy ze života, zrovna jako je tenhle. Přepadá mne silný pocit, že pan režisér - herec ve filmu zdatně paroduje sám sebe a to už je jen třešničkou na dortu.

Joe kontra sopka (1990)

Už jméno Toma Hankse v titulcích většinu z nás přitáhne k obrazovkám. Bohužel v tomto případě je chybou příběh. Jevil se mi naprosto nelogickým až nudným a neoživila ho ani dvojrole Meg Ryan.