• Pohádka

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Co k tomu dodat, tohle se prostě povedlo. Báru Hrzánovou po tomto výkonu uznávám jako brilantní komediální herečku. Geny se nedají popřít, opravdu se potatila. Nemá cenu vypisovat tu spoustu úžasných hlášek, kterými tato inscenace oplývá. V komentářích jich je požehnaně, jedna perla vedle druhé. Těším se na každou reprízu v bedně a myslím, že mne to jen tak nepustí.

Když se čas naplnil... (1980)

Přiznám se, moje vysoké hodnocení ovlivnila nostalgie. Film jsem viděla, když mi bylo 12 let, byla jsem zrovna na pionýrském táboře a za odměnu jsme šli do kina. Pamatuju si, jak mi šustila pláštěnka na kolenou, tak jsem se bála. Pátou hvězdičku přidávám za shlédnutí v kině, které tenkrát bylo asi za 10 kaček. Sakra... zase ta nostalgie.

Štastné konce (2005)

Nemohu si pomoci. V tomto filmu mi silně vadila nekompaktnost příběhu. Nemohla jsem si nevšimnout snahy propojit osudy postav tak, jak jsme to viděli například v 21 gramech, ale to je úplně jiný kalibr. Přesto to ale nevzdám a jsem ochotna shlédnout film i na podruhé. Nejzajímavější mi přišla role Jude, se kterou si pohrála Maggie Gyllenhaal.

Dva lidi v ZOO (1989)

Tak tato komedie Marie Poledňákové mne absolutně zklamala. Z celého filmu jsem schopna vnímat pouze nesmyslné pobíhání a úprky všech zúčastněných lidí i zvířat. Co se týče života představitelů živočišné říše, raději si pustím nějaký ten dokument. Tvorbu režisérky považuji za zdařilou do roku 1986.

Perzekuce (2009)

S první scénou z metra se mi zdálo, že by se děj mohl docela slušně vyvíjet, ale nestalo se tak. Ztratila jsem se jak v příběhu, tak i v jeho postavách. Přišlo mi to vše příliš nerealistické a povrchní. Na rozdíl od uživatele F-reda, já musím vyzdvihnout nahé pozadí herců Romaina Durise a Jeana Huguese Angladeho.

Vidíš mě? (2005) (TV film)

Jeden z mála snímků současné německé kinematografie, který jsem ochotna zhlédnout i na podruhé. Většinu filmových výplodů z této země totiž nevydržím sledovat až do jejich kýčovitých závěrů. Vlastně mi při sledování filmu ani nepřišlo, že je to německé. Představitelka Tiffany mi typově sedla na polskou či ruskou herečku, tak možná proto.

Superstar (1999) odpad!

Tak jsem si při tom brouzdání ve vodách ČSFD položila otázku, který nejodpudivější film jsem kdy viděla a světe div se! Toto je absolutní vítěz.

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Nádherná poetická pohádka, kterou bych nejraději ohodnotila 10 hvězdičkami. Koupila jsem ji na VHS pro svou tehdy pětiletou dceru a udělala jsem moc dobře. Příběh znovu zcela okouzlil celou rodinu. Je to prostě ničím nepřekonaná klasika, kterou by měl vidět každý předškolní capart.

Romeo a Julie (1968)

Nepovažuji se ani trochu za znalkyni divadelního dramatu, ale takto přesně si představuji dokonalé filmové ztvárnění romantické modly. Ústřední melodie filmu mne naprosto přibila do křesla a poetika dialogů je prostě úžasná.

Já, padouch (2010)

Po hodně dlouhé době jsem se rozhodla zhlédnout nějaký ten animák a tenhle mi přišel pod ruku. Žasnu co všechno dokázali tvůrci nacpat do jedné animované sci-fi pohádky. Jejich fantazie je opravdu bez hranic. Podtrženo, sečteno - velmi roztomilá blbinka, která mne pobavila, ale docela mne děsí jakým směrem se filmová zábava ubírá. Zlatý KRTEČEK.