THX 1138 (1971)

Na tenhle film musí být nálada. Lucas nám totiž servíruje svojí vizi nedaleké budoucnosti a ta nevypadá jako něco, co byste chtěli zažít. Téměř celý film se odehrává v bílých interiérech a ty, ve spojení s mrazivou hudbou, dokáží v určitých okamžicích nahnat solidní husí kůži. A na konec musím Lucase pochválit za stopáž. Být to delší, tak to nudí. Takhle si ale, na hodině a půl, film dokáže stále udržovat konstantní atmosféru. A i díky ní se může směle zařadit mezi nejlepší díla svého žánru.

God Told Me To (1976)

Dokumentaristickým objektivem kamery zpracovaný horor se vskutku zajímavým hlavním motivem a pointou, který však stojí a padá na výkonu hlavního představitele, který je v různých fázích filmu dosti nevyrovnaný. Tvůrcům ovšem nemohu odepřít snahu o budování atmosféry, která by se místy dala krájet. U nás neprávem opomíjený horor, který rozhodně patří mezi ty nadprůměrné, si u mě vysloužil velmi solidní a silné 3*.

Producenti (1967)

Ještě hodinu po konci Producentů jsem se musel řezat smíchy při vzpomínce na kreace LSD Hitlera. Danke schön, Mel Brooks!

Pocahontas (1995)

Rozhodně originálnější, než Avatar.

Balada o bratrech Daltonových (1978)

Jasných 5*. Goscinnyho Lucky Luke je na mém žebříčku nejlepších komiksů na předních místech hned vedle jeho známějšího bratříčka Asterixe.

Predátor (1987)

Samotná postava predátora není ani z půlky tak děsivá jako s ní častokrát porovnávaný kolega vetřelec, ale přesto je film o něm super. A to hlavně díky skvělé akci a Arniemu cedícímu mezi zuby legendární hlášky. "You're one ugly motherfucker."

Vzpoura žen (1939)

Další z povedených westernů ze starého Hollywoodu, tentokrát s komediálním nádechem. Opěvovat Stewartův výkon by bylo nošení dříví do lesa. Parádně napsaná a zahraná byla role jménem Boris Alexandrovič Stavrogin, kterému nikdo neřekne jinak, než Callahan. A nedovedete si představit, jak ho to dokáže štvát...:-)

Vetřelci (1986)

O subjektivní hvězdu lepší než první Vetřelec. Cameron se ihned vrhá na věc bez nějakých zbytečných průtahů a po celý film udržuje velmi hutnou atmosféru, která je minimálně stejně dobrá jako u Scotta, prokládanou horami vystřílených kulek. Místy by se krve nedořezal ani v mé krční tepně. Jak tu již pár lidí napsalo - nejlepší sci-fi horor všech dob.

Město Ember (2008)

Podobný případ jako Lovci pokladů s Cagem - do kina bych na to nešel, ale jako odpočinková zábava na hodinu a půl je to plně dostačující... Za zmínku stojí skvělé trio vedlejších rolí ztvárněné Murrayem, Landauem a Robbinsem.

Horizont události (1997)

Takhle nějak si předstvuji opravdu dobrý sci-fi horor. Kvalitně budovaná atmosféra, celkem dobří herci a až na ten konec velmi vyrovnaný děj bez nějakých slabších míst. A právě toho konce je škoda - z mrazivého sci-fi udělat naprosto zbytečně rádoby akční podívanou, to je zločin. I přesto však stále trvám na svojí první větě - je to velmi povedená "scifárna".