Umučení Krista (2004)

Jsem laik, možná trošku náročnější divák. Ale nejsem sadista libující si v utrpení druhých - ne tak v Umučení Krista. Nic hlubšího než utrpení jsem v tom opravdu neviděla a opravdu mi to nesedlo. Takže pro mně už víckrát ne.

Postel plná růží (1996)

V jednom ze svých největších hitů zpívá Alice Cooper z plna hrdla "Hey hey hey hey, hey stoopid what you tryin' to do?" - no a přesně ta samá myšlenka mi běžela hlavou, když jsem sledovala tenhle magorák. Uplně stupidní scénář plný úděsných hlášek "Nechci být nikterak úporná..." - řekne tohle moderní žena 20. století? Ještě topornější herecké výkony a naprosto otřesný dabing. Pokud někde na počátku byla myšlenka, tak skončila hodně hluboko pod kytičkama a těma kopama hnoje, co tam herci nakydali. Ne - tohle si mě opravdu nezískalo.

Stmívání (2008)

Moc sladké, málo slané, málo pikantní a opepřené. Takže vlastně nemastný, neslaný průměr.

Casino Royale (2006)

Bondovky nejsou mým šálkem čaje, takže stručně a jasně: 5 hvězd za moodrokého blonďáka, ze kterého se mi podlamovala kolena, ale mínus 2 hvězdy za scény, u kterých jsem luštila sudoku - přišlo mi to zábavnější:-)

Světáci (1969)

"Vidíte, a přitom ta Marie Kurý obětovala svůj život vědě...." "...a zároveň se stihla i starat o domácnost." Nemůžu jinak!

Druhá šance (2009) (pořad) odpad!

Ach Můj Božéééé!!! Přátelé, kamarádi - čekala jsem opravdu hodně hluboké dno, ale Nova mě opět přesvědčila, že jde klesnou ještě daleko hlouběji. Pokud tohle má být útok na slzné kanálky, tak u mě zabral pouze v tom směru, že se mi chce řvát bolestí při pohledu na ty plastiky. I kdybych měla rozměry sebevíce almarózní a byla na tom sebehůř, nezaprodala bych svou duši tomuto ďáblu! A jsme u jádra věci - bohužel jsem zhlédla dva díly - neměla jsem na výběr - a je mi jasné, že sem se můžou přihlásit jen existence, které baští novu tělem i duší a to já teda opravdu nejsem. Doufám jen, že se tam objeví i paní Eva z Žen pro měny - mohla by se přihlásit do pořadu a třeba by mohla chtít zaplatit plastiku nohou, protože boty s č. 38 jsou jí malý.

VALL-I (2008)

Ať už v tom vidíte číslo 5, ekologickou agitku (stejně naše modrá planeta takhle dopadne, ať se vám to líbí nebo ne) nebo romantickou pohádku o zamilovaném robotovi, anebo prostě všechno tohle dohromady, nic to nezmění na faktu, že je to mimořádně vydařený animáč. Wall-E si získal nejen robotické srdce EVY:-)

Amerika, jak ji neznáte: Prohřešky proti desateru (2003)

Amerika jak ji neznáte (tak zní podtitul filmu)? Proberte se!!! Že bych se dozvěděla něco, co už bych dááávno před tím nevěděla, to se říct nedá. Kdyby radši natočili film Česká republika, jak ji neznáte aneb U Blbečků na dvoře. Vystupovali by tam doktoři, kteří místo vyšetřování vypisujou darovací smlouvy kvůli posraným 30 Kč. Politici, kteří to s námi opravdu myslí upřímně. České dráhy, které zdražují jízdné "kvůli rostoucím cenám pohonných hmot", i když ceny pohonných hmot se pohybují na historických minimech za poslední 4 roky. Nad tím vším a dalšími humornými historkami by světu opravdu zůstával rozum stát. Ale nad manipulativní kritikou, ve které se dozvíme, že v Americe jsou puritánští psychouši, kteří zakazují nahotu v TV, ale ustřelené palice v přímém přenosu jim nevadí? To asi není pro nikoho žádná novinka.

Král videoher (2006)

Po uplynutí akademické půlhodinky jsem zjistila, že mě to nebaví, vtipy na mě nefungují a celé se mi to maximálně nelíbí a určitě mám lepší špeky na nedělní večer. Třeba Král videoher bude slavit úspěch u někoho jiného, u mě nezabodoval.